Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 10
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 81
Augalų pasaulis – Viendienės
Plačiau »
2018 m. Nr. 3 (51)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Daržas

  Spausdinti

  Mėnulio įtaka augalams: ką ir kada sodinti?

Mėnulis, judėdamas per kiekvieną Zodiako ženklą, veikia tam tikrą žmogaus organizmo dalį. Tas pat atsitinka ir augalams. Žinodami šią nedidelę paslaptį, lengvai išrinksite tinkamiausią sodinimo ir sėjos dieną.

Būdamas Zodiako Vandens ženkluose – Vėžyje, Skorpione, Žuvyse, jis daro įtaką lapams. Tad jei mums reikia lapinių daržovių (salotų ar svogūnų), tai jas geriausia sodinti Mėnuliui augant, Vėžio, Skorpiono ir Žuvų dienomis, kai syvai kyla aukštyn.
Eidamas per Oro stichijos ženklus – Dvynius, Svarstykles, Vandenį, Mėnulis veikia augalų žiedus, todėl gėles taip pat sodiname Mėnuliui augant, kai jis labiausiai veikia žiedus. Palankios yra Dvynių, Svarstyklių arba Vandenio dienos.
Keliaudamas per Žemės stichijai atstovaujančius Zodiako ženklus – Jautį, Mergelę, Ožiaragį, šis dangaus kūnas veikia šaknis ir po žeme esančius vaisius. Todėl sodinti bulves, burokus ar morkas geriausia, kai syvai keliauja į šaknis, per delčią, Jaučio, Mergelės arba Ožiaragio dienomis.
Kai Mėnulis juda Ugnies ženklų – Avino, Liūto ir Šaulio – žvaigždynais, jis turi įtakos virš žemės susidarantiems vaisiams. Taigi pomidorus, agurkus, kad gerai augtų jų vaisiai, geriausia sodinti augant Mėnuliui, Avino, Liūto arba Šaulio dienomis.

Žemė atsidėkos

Pamatysite, žemė atsidėkos už dėmesį, jos ritmų ir kvėpavimo paisymą. Neabejokite: ir sėklos sudygs, ir daigai lengvai prigis, vaisiai greitai vystysis ir noks, salotos neleis žiedkočių, bulvės augins šakniagumbius, o ne virkščias, gėlės džiugins gaivumu, aromatu ir grožiu. Įdomiausia, kad laiku pasodintų augalų net kenkėjai nepuola. Juos nuo pat pradžių saugo žemės jėgos – atsiranda savotiškas imunitetas.
Augalai gyvena pagal tuos pačius gamtos dėsnius kaip ir žmonės. Mes vieną dieną galime išeiti pasivaikščioti be kepurės, nebijodami peršalti, o kitą – po tokio pasivaikščiojimo susergame. Vieną dieną lengvai bendraujame ir tvarkome reikalus, o kitą nesusišnekame ir džiaugiamės galėdami pabūti vieni. Šiandien jaučiamės prastai, rytoj – puikiai. Tai vyksta todėl, kad mes ne automatai, o gyvos būtybės ir mumyse visą laiką kažkas keičiasi.
Augalai taip pat gyvi. Ir jie kai kada prastai jaučiasi, būna įvairios nuotaikos. Ir jiems gali būti ir šalta, ir šilta, ir jauku, ir nelabai. Pagal Mėnulio kalendorių išrenkamas momentas, kai augalui susilieti su žeme bus maloniausia, neskausminga ir suteiks sveiką ir pilnavertį gyvenimą.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Spalio 19, penktadienis.
  Saulė teka 07:56, leidžiasi 18:11.
  Mėnulis teka 16:53, leidžiasi 01:18.
  Mėnulis Žuvyse 23.20, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 16 d.
  Geisvilas, Kleopatra, Laura, Izaokas, Karina.
  Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, tręšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  Kiškiai rudenį laukuose ir soduose – bus šalta žiema.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082