Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 1
Mano sodyba
Plačiau »
2017 m. Nr. 78
Augalų pasaulis – Kambariniai medeliai
Plačiau »
2017 m. Nr. 4 (48)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Daržas

  Spausdinti

  Mėnulio įtaka augalams: ką ir kada sodinti?

Mėnulis, judėdamas per kiekvieną Zodiako ženklą, veikia tam tikrą žmogaus organizmo dalį. Tas pat atsitinka ir augalams. Žinodami šią nedidelę paslaptį, lengvai išrinksite tinkamiausią sodinimo ir sėjos dieną.

Būdamas Zodiako Vandens ženkluose – Vėžyje, Skorpione, Žuvyse, jis daro įtaką lapams. Tad jei mums reikia lapinių daržovių (salotų ar svogūnų), tai jas geriausia sodinti Mėnuliui augant, Vėžio, Skorpiono ir Žuvų dienomis, kai syvai kyla aukštyn.
Eidamas per Oro stichijos ženklus – Dvynius, Svarstykles, Vandenį, Mėnulis veikia augalų žiedus, todėl gėles taip pat sodiname Mėnuliui augant, kai jis labiausiai veikia žiedus. Palankios yra Dvynių, Svarstyklių arba Vandenio dienos.
Keliaudamas per Žemės stichijai atstovaujančius Zodiako ženklus – Jautį, Mergelę, Ožiaragį, šis dangaus kūnas veikia šaknis ir po žeme esančius vaisius. Todėl sodinti bulves, burokus ar morkas geriausia, kai syvai keliauja į šaknis, per delčią, Jaučio, Mergelės arba Ožiaragio dienomis.
Kai Mėnulis juda Ugnies ženklų – Avino, Liūto ir Šaulio – žvaigždynais, jis turi įtakos virš žemės susidarantiems vaisiams. Taigi pomidorus, agurkus, kad gerai augtų jų vaisiai, geriausia sodinti augant Mėnuliui, Avino, Liūto arba Šaulio dienomis.

Žemė atsidėkos

Pamatysite, žemė atsidėkos už dėmesį, jos ritmų ir kvėpavimo paisymą. Neabejokite: ir sėklos sudygs, ir daigai lengvai prigis, vaisiai greitai vystysis ir noks, salotos neleis žiedkočių, bulvės augins šakniagumbius, o ne virkščias, gėlės džiugins gaivumu, aromatu ir grožiu. Įdomiausia, kad laiku pasodintų augalų net kenkėjai nepuola. Juos nuo pat pradžių saugo žemės jėgos – atsiranda savotiškas imunitetas.
Augalai gyvena pagal tuos pačius gamtos dėsnius kaip ir žmonės. Mes vieną dieną galime išeiti pasivaikščioti be kepurės, nebijodami peršalti, o kitą – po tokio pasivaikščiojimo susergame. Vieną dieną lengvai bendraujame ir tvarkome reikalus, o kitą nesusišnekame ir džiaugiamės galėdami pabūti vieni. Šiandien jaučiamės prastai, rytoj – puikiai. Tai vyksta todėl, kad mes ne automatai, o gyvos būtybės ir mumyse visą laiką kažkas keičiasi.
Augalai taip pat gyvi. Ir jie kai kada prastai jaučiasi, būna įvairios nuotaikos. Ir jiems gali būti ir šalta, ir šilta, ir jauku, ir nelabai. Pagal Mėnulio kalendorių išrenkamas momentas, kai augalui susilieti su žeme bus maloniausia, neskausminga ir suteiks sveiką ir pilnavertį gyvenimą.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Sausio 24, trečiadienis.
  Saulė teka 08:21, leidžiasi 16:41.
  Mėnulis teka 11:21, leidžiasi .
  Mėnulis Jautyje 15:39, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis sausio 17 d.
  Artūras, Felicija, Galvilė, Mažvydas, Šarūnas, Timotiejus.
  Šaknų diena. Tinkamas metas sėti gvazdikus, visadžydes begonijas, juostuotąsias pelargonijas, dichondras, Valero spriges, daržoves. Augalai turės tvirtas šaknis ir bus stiprūs, tačiau augs lėtai. Tinkama diena tręšti kambarinius augalus, persodinti gėlių daigus (į dėžutes ar šildomus šiltnamius), gumbus (gloksinijų, begonijų) sodinti į vazonus. Apskabykite išstypusias pelargonijas, fuksijas. Ūgelius įšaknydinkite. Tikrinkite sėklų daigumą.
  Žiema su sermėga, vasara su šienu.

Apklausa

Ar užsisakytumėte elektroninę „Sodo spalvų” prenumeratos versiją?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082