Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Kas laimėjo „Schultz“ trąšas?
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 79
Augalų pasaulis – Sodo genėjimas
Plačiau »
2018 m. Nr. 1 (49)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »

Daržas

  Spausdinti

  Mėnulio įtaka augalams: ką ir kada sodinti?

Mėnulis, judėdamas per kiekvieną Zodiako ženklą, veikia tam tikrą žmogaus organizmo dalį. Tas pat atsitinka ir augalams. Žinodami šią nedidelę paslaptį, lengvai išrinksite tinkamiausią sodinimo ir sėjos dieną.

Būdamas Zodiako Vandens ženkluose – Vėžyje, Skorpione, Žuvyse, jis daro įtaką lapams. Tad jei mums reikia lapinių daržovių (salotų ar svogūnų), tai jas geriausia sodinti Mėnuliui augant, Vėžio, Skorpiono ir Žuvų dienomis, kai syvai kyla aukštyn.
Eidamas per Oro stichijos ženklus – Dvynius, Svarstykles, Vandenį, Mėnulis veikia augalų žiedus, todėl gėles taip pat sodiname Mėnuliui augant, kai jis labiausiai veikia žiedus. Palankios yra Dvynių, Svarstyklių arba Vandenio dienos.
Keliaudamas per Žemės stichijai atstovaujančius Zodiako ženklus – Jautį, Mergelę, Ožiaragį, šis dangaus kūnas veikia šaknis ir po žeme esančius vaisius. Todėl sodinti bulves, burokus ar morkas geriausia, kai syvai keliauja į šaknis, per delčią, Jaučio, Mergelės arba Ožiaragio dienomis.
Kai Mėnulis juda Ugnies ženklų – Avino, Liūto ir Šaulio – žvaigždynais, jis turi įtakos virš žemės susidarantiems vaisiams. Taigi pomidorus, agurkus, kad gerai augtų jų vaisiai, geriausia sodinti augant Mėnuliui, Avino, Liūto arba Šaulio dienomis.

Žemė atsidėkos

Pamatysite, žemė atsidėkos už dėmesį, jos ritmų ir kvėpavimo paisymą. Neabejokite: ir sėklos sudygs, ir daigai lengvai prigis, vaisiai greitai vystysis ir noks, salotos neleis žiedkočių, bulvės augins šakniagumbius, o ne virkščias, gėlės džiugins gaivumu, aromatu ir grožiu. Įdomiausia, kad laiku pasodintų augalų net kenkėjai nepuola. Juos nuo pat pradžių saugo žemės jėgos – atsiranda savotiškas imunitetas.
Augalai gyvena pagal tuos pačius gamtos dėsnius kaip ir žmonės. Mes vieną dieną galime išeiti pasivaikščioti be kepurės, nebijodami peršalti, o kitą – po tokio pasivaikščiojimo susergame. Vieną dieną lengvai bendraujame ir tvarkome reikalus, o kitą nesusišnekame ir džiaugiamės galėdami pabūti vieni. Šiandien jaučiamės prastai, rytoj – puikiai. Tai vyksta todėl, kad mes ne automatai, o gyvos būtybės ir mumyse visą laiką kažkas keičiasi.
Augalai taip pat gyvi. Ir jie kai kada prastai jaučiasi, būna įvairios nuotaikos. Ir jiems gali būti ir šalta, ir šilta, ir jauku, ir nelabai. Pagal Mėnulio kalendorių išrenkamas momentas, kai augalui susilieti su 500 Internal Server Error

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at webmaster@stat-counters.net to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

žeme bus maloniausia, neskausminga ir suteiks sveiką ir pilnavertį gyvenimą.



    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Balandžio 20, penktadienis.
  Saulė teka 06:05, leidžiasi 20:32.
  Mėnulis teka 09:05, leidžiasi 00:41.
  Mėnulis Vėžyje 17.27, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 16 d.
  Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (salierus, petražoles, lapinius burokus, kopūstus, salotas, išskyrus gūžines, špinatus), sėti veją, laistyti kambarinius augalus, tvarkyti sodą, aplinką. Rinkite vaistinius augalus (lapus, stiebus). Šią dieną organizmą palankiai veikia vaistažolių vonios, patartina valgyti lapines daržoves. Dar kartą kruopščiai peržiūrėkite sėjos ir sodinimo planą. Norėdami užsiauginti sveiką ir gausų daržovių derlių, patikrinkite, ar teisingai pasirinkote sėjomainą ir priešsėlius. Tik gerai suplanavę darbus išvengsite kenkėjų, ligų, piktžolių. Nepatartina sodinti aukštyn augančių augalų.
  Kai patekanti saulė neaiški, balzgana, tai bus lietaus, o kai ji tyra, aiški, tai bus giedra.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082