Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1
Sodo spalvos
Plačiau »
2019 m. Nr. 1
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 4 (52)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Daržas

  Spausdinti

  Darbai sausio mėnesį: planuojame, tikriname, perkame

Tik mūsų prisiminimuose liko senieji metai, šventinis šurmulys, dovanų paieškos. Namuose ant kalėdinės eglutės dar žiba girliandos. Taip ilgai laukėme ir stropiai ruošėmės Naujųjų metų sutiktuvėms, o jie, atėję su pirmaisiais kurantų dūžiais, jau verčia susimąstyti apie ateitį. Viskas, ką šiemet darysime ir užauginsime, bus mūsų darbo vaisiai. Atsiverskime naują, švarų užrašų knygutės lapą ir, nepamiršdami pernykščių nesėkmių ir sėkmių, pradėkime viską iš naujo, pradėkime nuo naujų planų.

* Tikriname sėklų daigumą. Surinktos augalų sėklos gali būti skirtingo daigumo. Atlikime bandymą. Dvidešimt sėklų paberkime ant drėgno sugeriamojo popieriaus, uždenkime permatomu maišeliu ir palikime šiltoje vietoje (apie 20 °C). Po trijų dienų suskaičiuokime sudygusias ir nesudygusias, apskaičiuokime daigumą procentais. Taip sužinosime, kiek sėklų bus gyvingų pasėjus. Jei daigumas mažas, sėti jų reikės daugiau.
* Perkame sėklas. Namuose sudarome reikalingų augalų sąrašą. Sausį prekybos centruose jau galima įsigyti įvairių sodo, daržo ir gėlynų augalų sėklų. Kartu perkame ir substratą, trąšas.
* Tikriname, kaip žiemoja gėlių gumbasvogūniai, stiebagumbiai, gumbeliai. Reguliariai tikriname, kaip rūsyje laikosi jurginų, begonijų šakniagumbiai, sustorėję kanų šakniastiebiai, kardelių ir krokosmijų gumbasvogūniai. Saugome juos 6–8 °C temperatūroje. Jei šakniastiebiai vysta, sudėkime į dėžutes ir plonai užberkime drėgnomis pjuvenomis ar smėliu. Jei jie dygsta, reikia ieškoti vėsesnės vietos.
* Projektuojame gėlynus, veją, takelius. Žiema yra geriausias laikas kurti naujus planus. Jei sodyba dar tik kuriama, apsnigti plotai – lyg švari lenta, tik vietoj kreidos ar flomasterio galime būti mes. Sniege gerai matomi pėdsakai, tad eikime į sodą ir žingsniais žymėkime būsimų gėlynų, takų, aikštelių vietas. Vėliau grįžę ir užlipę į antrąjį namo aukštą pamatysime ir įvertinsime savo projektą.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Sausio 16, trečiadienis.
  Saulė teka 08:32, leidžiasi 16:26.
  Mėnulis teka 12:41, leidžiasi 02:48.
  Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis sausio 14 d.
  Leimantė, Marcelis, Marcelė, Norgailas, Utenis.
  Šaknų diena. Sėkite daržoves, gėles (pelargonijas, begonijas, fuksijas), kurių vegetacija ilgesnė. Jie turės tvirtas šaknis ir bus stiprūs, tačiau augs lėtai.
  Jei sausis su migla, tai vasara su lietučiu.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082