Gėlės balkone ir namuose

Įsisiūbavęs pavasaris, į nugarą šnopuojanti vasara ir šilti orai skatina puošti balkonus, o drauge turime pasirūpinti ir namuose augančiais augalais.

 

Balkonuose – pasiruošimas vasarai

Balkonuose ir terasose visada šilčiau nei lauke. Ankstyvųjų pavasarinių gėlių deriniai jau peržydėjo arba baigia peržydėti. Metas pagalvoti apie vasaros spalvas. Visas vienmetes gėles į lovelius, lauko ir kabamuosius vazonus perkelkite gegužės viduryje.

Šilčiausia vieta – uždari balkonai. Kai kuriomis saulėtomis dienomis jau būna per karšta – reikėtų atidaryti langus arba bent praverti orlaides, kad augalai neperkaistų.

Prigijusius ir suvešėjusius balkonų augalus reikia gausiai laistyti ir patręšti.

Dar galima dauginti pelargonijas, fuksijas, lantanas, visadžydes begonijas. Nukirptos šakelės nesunkiai įsišaknija pamerktos į vandenį.

Gėlių derinius paįvairinkite prieskoniniais augalais. Dauguma jų tikrai dekoratyvūs. Be to, visada malonu arti virtuvės turėti kvapnių lapelių.

Permainos kambariuose

Kambariuose saulės šviesos kur kas daugiau. Nebūtina augalų stumti kuo arčiau lango, atvirkščiai – dabar juos galima laisvai išdėstyti. Įvertinkite kiekvienos rūšies poreikius. Paparčiams, dracenoms, anturiams ir panašiems augalams prie pietinių langų gali būti per karšta. Juos patraukite į kambario vidurį arba perneškite į mažiau saulėtas patalpas.

Kad augalai nenulinktų į lango pusę, kas kelias dienas (bent kartą per savaitę) vazonus truputį pasukite.

Kas 2–3 dienas patikrinkite, ar neišdžiūvo žemė vazonuose. Šiltomis ir saulėtomis dienomis gėlės gan greitai išgarina vandenį.

Trąšų kambarinėms gėlėms yra įvairių. Kad ir kokias pirktumėte, būtinai laikykitės ant pakuotės nurodytų normų. Neturintiems laiko ar užmaršiems sodininkams patariama naudoti ilgo veikimo trąšas. Įterptos į žemę, jos tirpsta labai pamažu, augalams maisto medžiagų užtenka iki trijų mėnesių.

Dalį lauko sąlygas toleruojančių gėlių jau pratinkite prie gyvenimo sode. Šiltomis dienomis grūdinkite – pradžioje išneškite tik kelioms valandoms, laikykite šešėlyje. Po savaitės juos jau galima palikti lauke visai dienai. O visą parą kambarinės gėlės gerai jausis, tik kai naktimis oras atvėsta ne žemiau kaip iki 10 °C.

Į lauką išneštus stambius kambarinius augalus (lauramedžius, jukas, alyvmedžius, oleandrus, mirtas) galite pamarginti vienmetėmis gėlėmis. Didesni vazonai statomi šalia, sudarant spalvingas grupes, o smulkios gėlytės (laibeniai, lobelijos, ragilės) sodinamos jų kraštuose.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 19, antradienis.
  • Saulė teka 06:23, leidžiasi 18:31.
  • Mėnulis teka 11:24, leidžiasi 05:08.
  • Mėnulis Liūte 21:32, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis kovo 17 d.
  • Juozapas (Juozas, Juzė), Juozapota, Vilys, Vilė
  • Šv. Juozapas. Pempės diena. Tarptautinė kliento diena
  • Lapų diena tęsis iki vėlumos. Sėkite, sodinkite, pikuokite lapines, prieskonines daržoves. Sėkite veją. Persodinkite, laistykite kambarinius augalus. Tvarkykite sodą, aplinką. Skiepykite vaismedžius, spygliuočius.
  • Jei tą dieną parskrenda pempės, prasidės atšilimas. Jei tą dieną giedra, galima tikėtis pieningų metų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius