Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Kas laimėjo „Schultz“ trąšas?

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 3
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 79
Augalų pasaulis – Sodo genėjimas
Plačiau »
2018 m. Nr. 1 (49)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Įdomybės

  Spausdinti

  Augalai pagal Zodiaką: Avinas

Kovo 21–balandžio 20 diena

Planeta – Marsas

 

Avinas – pirmasis Zodiako ženklas, be galo energingas ir veržlus kaip pavasario gamta. Marsas sustiprina kiekvieno žmogaus vyriškąsias savybes, energingumą, tikslo siekimą, veržimąsi į priekį ir kovingumą. Avino ženklo žmonėms būdinga staigi reakcija, poreikis imtis veiklos ir per daug nesigilinti, kas, kaip ir kodėl. Panašiai jie gali išlieti savo energiją, imdamiesi vis naujų darbų. Kartais nepastovumas ir pernelyg didelis aktyvumas sukelia nesutarimų su aplinkiniais.

Avino augalai šilti ir sausi. Tai reiškia, kad lapuose ir stiebuose mažai sulčių, jie nestori. Dėl Marso įtakos daugelis augalų yra vidutinio dydžio, turi dyglius arba aštrių, duriančių plaukelių. Žiedai – visų ugnies spalvų: raudoni, oranžiniai, geltoni, bet nedideli. Kartais subręsta smulkūs raudoni vaisiai. Ugnies elemento augalai nemėgsta drėgmės.

Tipiškiausi Avino augalai – dagiai ir usnys. Jie dygūs, raudonais žiedais, statūs ir neblogai pastebimi. Tai būdingiausios šio ženklo savybės.

Dygusis dagys (Carduus acanthoides) užauga iki 1 m aukščio. Kuo žolynas didesnis, tuo stipresnės jo savybės. Norint būti energingu ir stipriu, reikia nešiotis dagio šakelę. Kišenėje laikomas žiedas (žiedynas) patikimai saugo nuo negandų. Sode dagiai (geriausia po augalą visuose keturiuose kampuose) atbaido vagis, o pasodinti vazonuose ir pastatyti prie durų saugo nuo blogio jėgų. Viduje, už durų, užkišus augalo šaką, į namus nesiveržia nekviesti svečiai. Dagys, įmestas į ugnį, nukreipia žaibą nuo pastato.

Gudobelė (Crataegus) Anglijoje – vienas iš trijų fėjų medžių. Ten, kur kartu auga gudobelės, ąžuolai ir drebulės, galima sutikti fėjų. Kitose šalyse tikima, kad šis augalas yra medžiu pasivertusi ragana. Raganos savo namus apsodindavo gudobelių gyvatvorėmis. Tačiau namuose, kur laikoma augalo šakelė, niekada nesivaidena.

Gudobelės gelbsti nuo liūdesio, nerimo ir širdies negalavimų. Vaisių kekės simbolizuoja vaisingumą, todėl jų reikėtų valgyti ilgai vaikų nesusilaukiančioms poroms. Žiedai, lapai ir vaisiai – visuotinai pripažinti širdį stiprinantys vaistai.

Vaistinė notra (Stachys officinalis) žydi liepą ir rugpjūtį. Jei šakelę pasidėsite po pagalve, ji saugos nuo sunkių sapnų, košmarų ir vaizdinių. Nuo daugelio užsitęsusių ligų gelbėja notrų dūmai. Kelias šakeles galima įmesti į baigiantį degti laužą ir prie jo šildytis arba per jį šokinėti – sustiprės kūnas, pasitrauks ligos. Jei namo langai išeina į gatvę, po jais verta pasodinti notrų – žolynai sudarys rimtą kliūtį blogiui ir nelaimėms, galinčioms atklysti iš gatvės.

Miškinė dedešva (Malva sylvestris) auginama sodybose, sulaukėjusi įsikuria pakelėse, pamiškėse ir laukuose. Žiedelių patartina nešiotis mažame maišelyje, norint privilioti meilę. Lapų nuoviru arba trauktine reikėtų nusiplauti rankas ir veidą sugrįžus iš nemalonios vietos – panaikins blogo, slegiančio ar žeminančio bendravimo pasekmes.

 

Kiti Avino augalai: kardažolė, margainis, usnis, gaisrena, bajorė, smaliukė, kermėkas, dedešva, žalčialunkis, kraujalakė, raudoklė, ožkarožė, dalgutis, snaputis, širdažolė, raugerškis, erškėtis, agrastas, avietė, raudonėlis ir kt.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Kovo 17, šeštadienis.
  Saulė teka 06:29, leidžiasi 18:27.
  Mėnulis teka 06:52, leidžiasi 18:16.
  Mėnulis Avine 20.57. Jaunatis 15.12
  Gendvilas, Gertrūda, Gerda, Patricijus, Patrikas, Vita, Vytė.
  Vaisių diena. Genėkite nudžiūvusias, sergančias šakas. Baltinkite vaismedžių kamienus. Vėdinkite patalus, patalpas. Nepatartina sėti, sodinti, ravėti, rinkti prieskoninių augalų.
  Kokia kovo mėnesio antroji pusė, tokia bus ir balandžio pradžia, tokia bus ir vasara.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082