Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »
2018 m. Nr. 1 (49)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Įdomybės

  Spausdinti

  Šimtmetį siekiantys pamokymai veisiantiems sodą

Tekstų kalba netaisyta

Kaip užsiauginti sodas. Seinai 1911. Laukaičio, Dvaranausko, Narijausko ir B-vės spaustuvė
 

Veisiant sodą atmink susodinti retai medelius, vienas nuo kito per 33 pėdas ir šitaip taikyk, jei žemė vienoda: obelis, grūšia – obelis, grūšia; pakraščiais sodo – slyvos; vyšnioms paskirk suvis atskirą vietą; jei žemė nevienoda: kietoje žemėje obels, lengvesnėje grūšios. Slyva taip-pat labiau prie kietos žemės auga, vyšnia prie minkštesnės, sausesnės. Tarpmedžius sode nelaikyk dirvonu, bet ark, akėk, geriausiai daržovėms paskirk, tad medžiai augs, ves ir iš žemės ploto užleisto sodui, dvigubą naudą trauksi. Viena reik atminti – į sodą taikink mėšlą tik galvijų, nes tai būk geriausias ir mėžk vien iš rudens, ne iš pavasario, nes pavasarį, užvežus mėšlą, vysta visokio gyvio čiepams negeistino, kaip antai: skruzdės, kirminai, vabalėliai.
Kad pripratinus vaikus prie sodo, tėvai, užvedęs iškalukę (medeliams darželį), kiekvienam savo vaikui paskirk po mažą lysvytę. Gavęs sūnus obuolį ar grūšią, tegu pats išsirinks sėkliukes, pats pasisodįs ir po tavo priežiūra tegu užsiaugina kelis savo medelius. Sėklos geriausia imti iš laukinių (girinių) obuolių, bi kriaušių. Delko? Nes, viena, ką iš jų auga sveikesni medeliai, antra, mažiau šalčių bijo. Išėmus iš obuolių kriaušių sėkliukes, reik lig apsausės pradžiovinti, bet nedžiovinti, nes suvystų ir nebedigtų. (Slyvų, vyšnių kauleliai stačiai žemėn kišami). Lysvutė turi būti geros purios žemės sutaisyta. Kur molis suskrentąs, suvis negalima sėti. Nes plutai užsidėjus, neišlįs diegas su sėkliuke (parietėjęs kiek diegas žemėje supus).
    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Gegužės 24, ketvirtadienis.
  Saulė teka 04:59, leidžiasi 21:34.
  Mėnulis teka 15:14, leidžiasi 03:32.
  Mėnulis Svarstyklėse 09.52, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis gegužės 22 d.
  Gerardas, Vincentas (Vincas), Vilmantas, Žana, Ženeta.
  Žiedų diena. KIRMINŲ DIENA. Galima krauti kompostą, rinkti ir džiovinti vaistinių augalų žiedus. Vazoninius augalus, kuriuos apšviečia vidudienio saulė, užpavėsinkite užtraukdami užuolaidas. Balkonų loveliuose ar gėliapuodžiuose kurkite įvairius spalvingus dekoratyvinių augalų derinius. Netinkama diena tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisines daržoves, sėti pašarines žoles, laistyti.
  Daug grambuolių – bus geras kviečių derlius.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082