Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 5
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 1 (49)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »

Įdomybės

  Spausdinti

  Augalai pagal Zodiaką: Jautis

Balandžio 21–gegužės 20 diena
Planeta – Venera


Jaučio ženklo augalai vidutiniškai sausi ir vidutiniškai šilti. Jie neaukšti, gražiai žydi. Tvirtumas ir nedidelis aukštis susijęs su gyvūno būdo savybėmis – stiprumu ir lėtumu. Augalai turi ir daugiau Jaučiui būdingų savybių, pavyzdžiui, ištvermingumas, fizinė jėga, darna. Juk tai pirmasis Žemės ženklas Zodiako rate, jis artimiausias Žemei, materialiam pasauliui.
Venera augalams dovanojo puikius žiedus, dažnai ir nuostabų kvapą. Romėnų deivė Venera – pavasario ir žaliuojančių sodų valdovė. Įprasta žiedų spalva yra rausva ir raudona (taip pat balta, kreminė, gelsva, geltona), o mėlyna ir violetinė – tik išimtiniais atvejais. Patys žiedai stambūs arba sutelkti žiedynuose.
Tipišku Jaučio ženklo augalu galima laikyti leliją: puikūs kvepiantys žiedai idealiai atitinka visas Veneros savybes, o tvirtas stiebas – jaučio ištvermę.

Lelijos (Lilium) įvairios, dėl to ir su jomis susiję prietarai labai skirtingi, pavyzdžiui:pasodinkite baltą augalą sode, kad atbaidytumėte vaiduoklius; nekviestus svečius ir piktus žmones į šalį nukreips raudoni žiedai; švelnūs rožiniai į namus pakvies meilę. Tiesa, šie augalai gali ir išsklaidyti meilės kerus. Jei ką nors apžavėjo netinkamas asmuo ar įtariate, kad jausmas primestas – pridėkite žmogui prie širdies kelis šviežius žiedlapius.

Hiacintas (Hyacinthus orientalis), pasodintas po langu, saugos miegančius žmones nuo košmarų. Nužiūrėjimus ir primestą valią padeda panaikinti šio augalo kvapas. Ligoniams jis sumažina liūdesį ir depresiją. Džiovintų žiedelių dedama į meilės gėrimų mišinius.

Paprastoji rusmenė (Digitalis purpurea) saugo ir sodą, ir namus. Šis augalas ypač populiarus Britanijoje, kur plačiai naudojamas atliekant buitinės magijos ritualus. Tačiau jis ir labai nuodingas – grožėkitės, auginkite, bet jokiu būdu neleiskite žaisti vaikams ir neragaukite. Iš rusmenių gaminami vaistai širdies ligoms gydyti (labai mažomis dozėmis ir skiriami tik gydytojo).

Krokai (Crocus sativus) labiausiai buvo mėgiami persų. Šie magiški augalai saugojo namus nuo driežų ir gyvačių. Per šventę užsidėtas žiedų vainikas padėdavo išvengti girtumo. Tam tikromis apeigomis krokai padėdavo sukelti vėją. Ypač plačiai žinomas iš purkų paruoštas prieskonis – šafranas. Jis anksčiau vartotas nuotaikai gerinti, aistrai sužadinti, kūnui ir dvasiai stiprinti.

Kiti Jaučio augalai: magnolija, begonija, rožė, kamelija, žibuoklė, orchidėja, tulpė, pakalnutė, ciklamenas, raktažolė, mirta, dobilas, šilagėlė, kardelis, pelargonija, našlaitė, nakviša, nasturtė, hortenzija, viendienė, sangvinarija, eustoma, kinrožė, gardenija, vėlyvis.
    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Gegužės 24, ketvirtadienis.
  Saulė teka 04:59, leidžiasi 21:34.
  Mėnulis teka 15:14, leidžiasi 03:32.
  Mėnulis Svarstyklėse 09.52, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis gegužės 22 d.
  Gerardas, Vincentas (Vincas), Vilmantas, Žana, Ženeta.
  Žiedų diena. KIRMINŲ DIENA. Galima krauti kompostą, rinkti ir džiovinti vaistinių augalų žiedus. Vazoninius augalus, kuriuos apšviečia vidudienio saulė, užpavėsinkite užtraukdami užuolaidas. Balkonų loveliuose ar gėliapuodžiuose kurkite įvairius spalvingus dekoratyvinių augalų derinius. Netinkama diena tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisines daržoves, sėti pašarines žoles, laistyti.
  Daug grambuolių – bus geras kviečių derlius.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082