Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterija
Atsisiųsk žurnalą "Mano sodyba" NEMOKAMAI!

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2017 m. Nr. 12
Mano sodyba
Plačiau »
2017 m. Nr. 12
Sodo spalvos
Plačiau »
2017 m. Nr. 4 (48)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Įdomybės

  Spausdinti

  Augalai pagal Zodiaką: Jautis

Balandžio 21–gegužės 20 diena
Planeta – Venera


Jaučio ženklo augalai vidutiniškai sausi ir vidutiniškai šilti. Jie neaukšti, gražiai žydi. Tvirtumas ir nedidelis aukštis susijęs su gyvūno būdo savybėmis – stiprumu ir lėtumu. Augalai turi ir daugiau Jaučiui būdingų savybių, pavyzdžiui, ištvermingumas, fizinė jėga, darna. Juk tai pirmasis Žemės ženklas Zodiako rate, jis artimiausias Žemei, materialiam pasauliui.
Venera augalams dovanojo puikius žiedus, dažnai ir nuostabų kvapą. Romėnų deivė Venera – pavasario ir žaliuojančių sodų valdovė. Įprasta žiedų spalva yra rausva ir raudona (taip pat balta, kreminė, gelsva, geltona), o mėlyna ir violetinė – tik išimtiniais atvejais. Patys žiedai stambūs arba sutelkti žiedynuose.
Tipišku Jaučio ženklo augalu galima laikyti leliją: puikūs kvepiantys žiedai idealiai atitinka visas Veneros savybes, o tvirtas stiebas – jaučio ištvermę.

Lelijos (Lilium) įvairios, dėl to ir su

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (32)

jomis susiję prietarai labai skirtingi, pavyzdžiui:pasodinkite baltą augalą sode, kad atbaidytumėte vaiduoklius; nekviestus svečius ir piktus žmones į šalį nukreips raudoni žiedai; švelnūs rožiniai į namus pakvies meilę. Tiesa, šie augalai gali ir išsklaidyti meilės kerus. Jei ką nors apžavėjo netinkamas asmuo ar įtariate, kad jausmas primestas – pridėkite žmogui prie širdies kelis šviežius žiedlapius.

Hiacintas (Hyacinthus orientalis), pasodintas po langu, saugos miegančius žmones nuo košmarų. Nužiūrėjimus ir primestą valią padeda panaikinti šio augalo kvapas. Ligoniams jis sumažina liūdesį ir depresiją. Džiovintų žiedelių dedama į meilės gėrimų mišinius.

Paprastoji rusmenė (Digitalis purpurea) saugo ir sodą, ir namus. Šis augalas ypač populiarus Britanijoje, kur plačiai naudojamas atliekant buitinės magijos ritualus. Tačiau jis ir labai nuodingas – grožėkitės, auginkite, bet jokiu būdu neleiskite žaisti vaikams ir neragaukite. Iš rusmenių gaminami vaistai širdies ligoms gydyti (labai mažomis dozėmis ir skiriami tik gydytojo).

Krokai (Crocus sativus) labiausiai buvo mėgiami persų. Šie magiški augalai saugojo namus nuo driežų ir gyvačių. Per šventę užsidėtas žiedų vainikas padėdavo išvengti girtumo. Tam tikromis apeigomis krokai padėdavo sukelti vėją. Ypač plačiai žinomas iš purkų paruoštas prieskonis – šafranas. Jis anksčiau vartotas nuotaikai gerinti, aistrai sužadinti, kūnui ir dvasiai stiprinti.

Kiti Jaučio augalai: magnolija, begonija, rožė, kamelija, žibuoklė, orchidėja, tulpė, pakalnutė, ciklamenas, raktažolė, mirta, dobilas, šilagėlė, kardelis, pelargonija, našlaitė, nakviša, nasturtė, hortenzija, viendienė, sangvinarija, eustoma, kinrožė, gardenija, vėlyvis.
    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Gruodžio 16, šeštadienis.
  Saulė teka 08:37, leidžiasi 15:52.
  Mėnulis teka 06:15, leidžiasi 15:04.
  Mėnulis Šaulyje 03:07, dylantis, IV ketvirtis. Delčia gruodžio 10 d.
  Alina, Albina, Audronė, Vygandas.
  Vaisių diena. Tręškite kambarinius vaisinius augalus (citrinmedžius, granatmedžius, ananasus). Galima genėti vaiskrūmius ir vaismedžius (prieš pat jaunatį, jei nelabai šąla).
  Gero oro ženklas, kai žvaigždės baltos, sidabrinės arba gelsvos, šviečia ryškiai, nemirgėdamos.

Apklausa

Ar užsisakytumėte elektroninę „Sodo spalvų” prenumeratos versiją?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082