Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Kas laimėjo „Schultz“ trąšas?

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 3
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 79
Augalų pasaulis – Sodo genėjimas
Plačiau »
2018 m. Nr. 3
Mano sodyba
Plačiau »

Įdomybės

  Spausdinti

  Augalai pagal Zodiaką: Jautis

Balandžio 21–gegužės 20 diena
Planeta – Venera


Jaučio ženklo augalai vidutiniškai sausi ir vidutiniškai šilti. Jie neaukšti, gražiai žydi. Tvirtumas ir nedidelis aukštis susijęs su gyvūno būdo savybėmis – stiprumu ir lėtumu. Augalai turi ir daugiau Jaučiui būdingų savybių, pavyzdžiui, ištvermingumas, fizinė jėga, darna. Juk tai pirmasis Žemės ženklas Zodiako rate, jis artimiausias Žemei, materialiam pasauliui.
Venera augalams dovanojo puikius žiedus, dažnai ir nuostabų kvapą. Romėnų deivė Venera – pavasario ir žaliuojančių sodų valdovė. Įprasta žiedų spalva yra rausva ir raudona (taip pat balta, kreminė, gelsva, geltona), o mėlyna ir violetinė – tik išimtiniais atvejais. Patys žiedai stambūs arba sutelkti žiedynuose.
Tipišku Jaučio ženklo augalu galima laikyti leliją: puikūs kvepiantys žiedai idealiai atitinka visas Veneros savybes, o tvirtas stiebas – jaučio ištvermę.

Lelijos (Lilium) įvairios, dėl to ir su

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (32)

jomis susiję prietarai labai skirtingi, pavyzdžiui:pasodinkite baltą augalą sode, kad atbaidytumėte vaiduoklius; nekviestus svečius ir piktus žmones į šalį nukreips raudoni žiedai; švelnūs rožiniai į namus pakvies meilę. Tiesa, šie augalai gali ir išsklaidyti meilės kerus. Jei ką nors apžavėjo netinkamas asmuo ar įtariate, kad jausmas primestas – pridėkite žmogui prie širdies kelis šviežius žiedlapius.

Hiacintas (Hyacinthus orientalis), pasodintas po langu, saugos miegančius žmones nuo košmarų. Nužiūrėjimus ir primestą valią padeda panaikinti šio augalo kvapas. Ligoniams jis sumažina liūdesį ir depresiją. Džiovintų žiedelių dedama į meilės gėrimų mišinius.

Paprastoji rusmenė (Digitalis purpurea) saugo ir sodą, ir namus. Šis augalas ypač populiarus Britanijoje, kur plačiai naudojamas atliekant buitinės magijos ritualus. Tačiau jis ir labai nuodingas – grožėkitės, auginkite, bet jokiu būdu neleiskite žaisti vaikams ir neragaukite. Iš rusmenių gaminami vaistai širdies ligoms gydyti (labai mažomis dozėmis ir skiriami tik gydytojo).

Krokai (Crocus sativus) labiausiai buvo mėgiami persų. Šie magiški augalai saugojo namus nuo driežų ir gyvačių. Per šventę užsidėtas žiedų vainikas padėdavo išvengti girtumo. Tam tikromis apeigomis krokai padėdavo sukelti vėją. Ypač plačiai žinomas iš purkų paruoštas prieskonis – šafranas. Jis anksčiau vartotas nuotaikai gerinti, aistrai sužadinti, kūnui ir dvasiai stiprinti.

Kiti Jaučio augalai: magnolija, begonija, rožė, kamelija, žibuoklė, orchidėja, tulpė, pakalnutė, ciklamenas, raktažolė, mirta, dobilas, šilagėlė, kardelis, pelargonija, našlaitė, nakviša, nasturtė, hortenzija, viendienė, sangvinarija, eustoma, kinrožė, gardenija, vėlyvis.
    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Kovo 17, šeštadienis.
  Saulė teka 06:29, leidžiasi 18:27.
  Mėnulis teka 06:52, leidžiasi 18:16.
  Mėnulis Avine 20.57. Jaunatis 15.12
  Gendvilas, Gertrūda, Gerda, Patricijus, Patrikas, Vita, Vytė.
  Vaisių diena. Genėkite nudžiūvusias, sergančias šakas. Baltinkite vaismedžių kamienus. Vėdinkite patalus, patalpas. Nepatartina sėti, sodinti, ravėti, rinkti prieskoninių augalų.
  Kokia kovo mėnesio antroji pusė, tokia bus ir balandžio pradžia, tokia bus ir vasara.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082