Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 1 (49)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »

Įdomybės

  Spausdinti

  10 populiariausių sodo tipų

Nepaisant stiprėjančio individualizmo ir skirtingo sodininkų požiūrio į tai, kaip turėtų atrodyti rojaus sodas, visame pasaulyje ryškėja tam tikros idėjos, pagal kurias galima išskirti 10 populiariausių sodo tipų.
 


Daržas sode
Daržovių auginimą tikriausiai galima vadinti ryškiausia pasauline nūdienos tendencija, atspindinčia vartotojų norą auginti daržoves patiems. Pagrindinis tikslas yra taupyti pinigus, sutrumpinti maisto produktų kelią, o svarbiausia – geriau suprasti, kaip auginamos daržo gėrybės ir kas naudojama joms užauginti.

Ekologiškas sodas
Vis labiau stiprėjant nepalankiai reakcijai į pesticidų naudojimą masinėje maisto gamyboje, pastebimas augantis susidomėjimas ekologine sodininkyste, teikiančia galimybę vartotojams mėgautis sveikais ir ne tokiais brangiais vaisiais bei daržovėmis.

Geros savijautos sodas

Toks sodas vertinamas kaip erdvė, kurioje galima atsipūsti po darbo dienos, pailsėti, „įkrauti baterijas“, o svarbiausia – grįžti į gamtą, turinčią raminamąjį poveikį.

Tam tikrą stilių atspindintis sodas

Stilius – tai mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Vis dažniau ir sodai kuriami, siekiant atspindėti pasirinktą stilių. Stiliaus formavimas suteikia sodininkams, mėginantiems paversti sodus tikrais meno kūriniais, saviraiškos galimybę.

Laukinis sodas

Ši kryptis nusako troškimą išlaikyti natūralų laukinį grožį. Užuot vaikęsi griežtų, tvarkingai padalytų sodo erdvių, šios krypties šalininkai pirmenybę teikia natūraliai gamtos eigai, kuri suteikia galimybę pristatyti ir išreikšti nepriklausomą požiūrį į sodo tvarkymo taisykles.

Socialinis sodas
Sodas kaip socialinė oazė ir gyvenamosios erdvės tęsinys. Šios krypties stiprėjimą patvirtina ir auganti sodo baldų, maisto ruošimo lauke įrangos bei vidaus kiemų šildytuvų paklausa. Mūsų sodai virsta tikra socialine erdve, kurioje linksminamės ir vaišiname svečius, švenčiame vestuves, gimtadienius, jubiliejus ir pan.

Miesto sodas

Nors miestuose sodelių paklausa yra milžiniška, ji negąsdina jaunųjų sodininkų... Vis labiau viešosiose erdvėse plintanti „partizaninė sodininkystė“ patvirtina, kad vietos stoka nėra pakankama priežastis šiems entuziastams atbaidyti.

Vešlus sodas

Sodininkystės teikiamas malonumas, džiaugsmas dėl sunkaus darbo ir intensyvių pastangų teikiamų rezultatų yra begalinis. Šiam sodo tipui būdinga mažiau ryški struktūra, planavimas ir stilius, o daugiau dėmesio skiriama nuoširdžiai meilei ir pastangoms, kurios paverčia sodą vešlia žalia oaze.

Sodas vazonuose, induose
Sodai induose sparčiai plinta visame pasaulyje ir dar kartą patvirtina, kad toli gražu ne visi vartotojai sodui gali skirti didesnį plotą.

Sodas šiltnamyje

Sodininkams šiltnamis reiškia kur kas daugiau, nei tik vietą augalams auginti. Tai tarsi ritualas, kurio metu paprastas sodininkas tampa rimtu sodininku.
    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Gegužės 24, ketvirtadienis.
  Saulė teka 04:59, leidžiasi 21:34.
  Mėnulis teka 15:14, leidžiasi 03:32.
  Mėnulis Svarstyklėse 09.52, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis gegužės 22 d.
  Gerardas, Vincentas (Vincas), Vilmantas, Žana, Ženeta.
  Žiedų diena. KIRMINŲ DIENA. Galima krauti kompostą, rinkti ir džiovinti vaistinių augalų žiedus. Vazoninius augalus, kuriuos apšviečia vidudienio saulė, užpavėsinkite užtraukdami užuolaidas. Balkonų loveliuose ar gėliapuodžiuose kurkite įvairius spalvingus dekoratyvinių augalų derinius. Netinkama diena tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisines daržoves, sėti pašarines žoles, laistyti.
  Daug grambuolių – bus geras kviečių derlius.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082