Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 79
Augalų pasaulis – Sodo genėjimas
Plačiau »
2018 m. Nr. 2
Mano sodyba
Plačiau »
2017 m. Nr. 4 (48)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Įdomybės

  Spausdinti

  Šimto metų ūkio patarimai

Iš savaitinio laikraščio „Artojas“, išleisto Seinuose 1911 m.   
Teksto kalba netaisyta


Ar nieko nekenkia runkeliams ir kopūstams, jei jiems augant laužoma lapai?
Laužyti lapai nuo augančių runkelių ir kopūstų yra negera, nes lapai tai augalo plaučiai. Per lapus augalas ima į save orą, o jei lapus sumažinti, tai jam trūksta oro ir jis negali gerai augti. Lapus galima laužyti nuo augalo tiktai tada, kai jis užauga ir pradeda nokti. Žinoma, jei runkelių priauga daug lapų, apatiniai linksta žemyn ir gelsta, tai tokius lapus galima laužyti. Kopūstų lapus galima tada laužti, kada galvos būna jau užaugusios.

Mano gyvenamoj trioboj atsirado daug skruzdėlių, kurios visur lenda ir labai inkiri. Prašau patarti, kaip nuo jų apsigynus?

Jei gyvenamoje trioboje atsiranda skruzdėlių, tai reikia žiūrėti, iš kur jos atsiranda, surasti jų lizdą Skruzdės negyvena pačioje trioboje, jos ateina iš lauko. Tas vietas, per kur skruzdėlės lenda į triobą, reikia išbarstyti gipso milteliais arba sutrinta kamparu. Skruzdėlyną reikia aplaistyti gazu (žibalu) arba sūriu vandeniu. Nuo tų vaistų skruzdėlės dažnai išnyksta. Jei skruzdėlės lenda prie valgomųjų daiktų, tai gera tuos daiktus paslėpti, o tenai padėti mielių, kurių jos užėdusios gaišta. Mėginkite ištarpinti cukraus, sumaišyti su medumi ir prie to The resource you are looking for has been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable. mišinio įmaišyti mielių. Tokio mišinio reikia pridėlioti tose vietose, kur daugiau skruzdėlių vaikščioja. Jos puolasi ant saldumynų ir nuo mielių, kurios yra tame mišinyje, gaišta. Mielės yra nuodai skruzdėlėms.
Taip gi skruzdėlynus galima išnaikinti plikinant karštu vandeniu.       

Mano daržoves pradeda naikinti sraigės. Todėl prašau man patarti, ką daryti, kad apsigynus nuo tų kenksmadarių?
Kad apgynus daržoves nuo sraigių, reikia apie lyses storai siaura juosta apipilti aplinkui druožlių, į kurias įmaišyti pelenų arba negesintų kalkių. Sraigės per tokią papiltą druožlių juostą neina, nes užsėjus kalkės arba pelenai jas ėda, degina. Žinoma, nuo lysių reikia nurinkti sraigės.      

Kam galima sunaudoti ūkyje pelenus?

Jei pelenai neišlyti, sausi ir sausai laikomi, tai jie yra geri, nes juose be kalkių yra kalio, o jei pelenai išlyti, vandens išplauti, tai iš jų menka nauda, nes būna išplauta iš pelenų kalis. Apskritai sakant, pelenai naudinga tręšti bulvėms, runkeliams, grikiams ir kitiems augalams arba daržovėms: bet gerų geriausiai jais tręšti pievas, nes nuo pelenų išnyksta samanos. Pelenus į pievas barstyti geriausiai rudenyje. Beto pelenus galima mesti į kompostą.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Vasario 25, sekmadienis.
  Saulė teka 07:18, leidžiasi 17:47.
  Mėnulis teka 12:14, leidžiasi 03:56.
  Mėnulis Vėžyje 05.06, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis vasario 23 d.
  Margiris, Rasa, Regimantas, Viktoras.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (svogūnus, krapus, salotas, išskyrus gūžines), augančias šildomame šiltnamyje ar ant palangės, laistyti kambarinius augalus. Tamsiame rūsyje ar sandėliuke želdinkite cikorijas žiemos stalui paįvairinti. Atrinkite stambesnius, neišsišakojusius šakniavaisius ir laikykite gilioje dėžutėje, smėlyje ar žemėje. Netinkama diena sėti vijoklinius augalus.
  Žiema su varvekliais, vasara su avižomis.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082