Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2017 m. Nr. 4 (48)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 2
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 2
Mano sodyba
Plačiau »

Įdomybės

  Spausdinti

  Lelija, aukščiu lengvai lenkianti žmogų

Henrio lelija (Lilium henryi) aukščiu lengvai lenkia žmogų. Stiebas gali užaugti iki 2–2,5 m aukščio. Būdama aukšta ši lelija truputį išlinksta. Kad negriūtų, ją prilaiko gausiai iš stiebo pagrindo augančios šaknys. Lapai niekuo nesiskiria nuo kitų lelijų, tik apatiniai stambiausi, o viršūnės link smulkėja. Stiebo viršūnėje liepos mėnesį ar rugpjūčio pradžioje išsiskleidžia žiedų kekė. Kiekvienas žiedas turi gana ilgą kotelį. Stiebas palinkęs, todėl kekė taip pat būna pasvirusi į vieną pusę. Šios lelijos svogūnai išsiskiria: stambūs, tamsūs, rudai violetinės spalvos.
 

Henrio lelija natūraliai paplitusi Centrinės Kinijos kalnuose, 1 000–1 200 m aukštyje virš jūros lygio. Toms vietoms būdingos lietingos vasaros ir sausi orai rudenį. Ji auga tarp krūmų ir nedidelių medžių.
Ši lelija rasta 1888 metais Jangdzės upės slėnyje. Jau kitąmet iš Kinijos atvežtus svogūnėlius pradėta auginti Europos soduose. Ir dabar ji nėra retenybė – žinoma labiau lelijomis besidomintiems mėgėjams ir kolekcininkams. Soduose, be rūšinių lelijų, auginama ir geltonžiedė forma (L. henryi var. citrinum).
Henrio lelija ne kartą kryžminta su Stat-counters.net
This domain name expired on 2017-08-04 09:13:12
Click here to renew it.
kitomis rūšimis. Latvių selekcininkas V. Orechovas, kryžmindamas ją su vamzdelinėmis lelijomis, sukūrė puikių veislių grupę, vadinamą Latgalos hibridais (Latgalija Hibridi). Škotijoje sukurta Henrio ir azijinių lelijų hibridų. Yra ir kitų augalų, grožiu pranokstančių tėvines rūšis.
Henrio lelija atspari žiemos šalčiams. Gerai dauginasi dukteriniais svogūnais ir sėklomis. Tik auginti ją reikia užuovėjoje ir pririšti. Nemėgsta sausros ir saulėkaitos. Tinka pusšešėlis ir vidutinio drėgnumo neutralios arba silpnai šarminės reakcijos dirva.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Vasario 25, sekmadienis.
  Saulė teka 07:18, leidžiasi 17:47.
  Mėnulis teka 12:14, leidžiasi 03:56.
  Mėnulis Vėžyje 05.06, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis vasario 23 d.
  Margiris, Rasa, Regimantas, Viktoras.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (svogūnus, krapus, salotas, išskyrus gūžines), augančias šildomame šiltnamyje ar ant palangės, laistyti kambarinius augalus. Tamsiame rūsyje ar sandėliuke želdinkite cikorijas žiemos stalui paįvairinti. Atrinkite stambesnius, neišsišakojusius šakniavaisius ir laikykite gilioje dėžutėje, smėlyje ar žemėje. Netinkama diena sėti vijoklinius augalus.
  Žiema su varvekliais, vasara su avižomis.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082