Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 2 (50)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 7
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »

Įdomybės

  Spausdinti

  Augalai pagal Zodiaką: Liūtas

Liepos 23 – rugpjūčio 23 diena
Planeta – Saulė


Liūto augalų elementas – ugnis, todėl jie sausi ir šilti. Saulė ypač atsispindi žieduose, todėl šie ryškūs, dideli, geltoni arba raudoni, skleidžiasi stiebų viršūnėse. Karštasis dangaus šviesulys ir gamtos branda atsispindi ir vaisiuose. Juos Liūto augalai turi ypač ryškius, spalva pranokstančius žiedus. Lapai stambūs, mažai sultingi.
Beveik visus astrinių (arba graižažiedžių) šeimos augalus galima laikyti Liūto augalais. Tik čia kalba eina ne apie botaninę sistematiką, todėl labai smulkius graižus turinčios rūšys netinka. Tipišku Liūto ženklo augalu galima laikyti saulėgrąžą – didžiulis graižas, visada atsisukęs į saulę, ryškios ir šiltos spalvos.

Saulėgrąža, pasėta sode, neša sėkmę sodininkui ir jo namams. Pražydusį graižą galima sutemus nuskinti ir pasidėti po lova – naktį sužinosite tiesą apie bet kuriuos neaiškius reikalus. Jeigu jį nupjausite leidžiantis saulei ir tuo metu sugalvosite norą, šis artimiausiu laiku išsipildys. Sėklos – gausos ir pinigų simbolis. Jų galima dėti kartu su monetomis į taupyklę, kelis nešiotis piniginėje arba rankinėje.

Citrinmedis bei jo giminaičiai apelsininis ir mandarininis citrinmedžiai Rytų šalyse yra klestėjimo, draugiškumo ir ilgo gyvenimo simboliai. Vaisių sultys – puiki organizmo stiprinimo ir valymo priemonė. Ypač naudinga išsimaudyti vonioje su trupučiu citrinų sulčių per pilnatį. Visų citrinmedžių žiedai naudojami meilei pritraukti.

Kiaulpienė yra ne tik piktžolė ir vaistinis augalas. Sustiprinti dvasines jėgas padeda šaknų arbata. Jos kasamos per delčią, ankstį rytą. Tada šaknys išdžiovinamos, pakaitinamos ir sumalamos. Kad greitai išsipildytų paprasti, kasdieniški norai, reikia nuskinti pienės galvutę ir vienu pūstelėjimu nupūsti visus pūkus.

Bijūnas nuo seno laikomas labai stipriu augalu tiek Rytų šalyse, tiek Europoje. Jis apsaugo dvasią ir kūną. Namus, prie kurių auga bijūnai, piktosios dvasios apeina ratu. Naudinga visada nešiotis džiovintos šaknies gabalėlį. Stipriai nuo blogio saugo ir bijūnų sėklų karoliukai. Rytų šalyse bijūnai – ištikimybės ir partnerystės simbolis.

Kiti Liūto augalai:
ratilis, saulutė, šiušelė, pienė, gailardija, rudbekija, astras, debesylas, jurginas, kosmėja, ežiuolė, saulakis, laumenė, ramunė, chrizantema, arnika, medetka, pūtelis, bobramunis, šlamutis, serentis, sanvitalija, kaulasėklis, gvaizdūnė, astrancija.
    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Liepos 16, pirmadienis.
  Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:46.
  Mėnulis teka 09:21, leidžiasi 23:44.
  Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis liepos 13 d.
  Danguolė, Faustas, Vaigaudas
  Škaplierinė. Prapjovos
  Šaknų diena. Galima sėti, sodinti daržoves, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, persodinti kambarines ir balkonines gėles, sėti veją. Dauginkite rožes pusiau sumedėjusiais auginiais, persodinkite vilkdalgius. Dauginkite žaliaisiais auginiais daugiametes gėles: šluotelinius ir ylalapius flioksus, šilokus, rudgrūdėles, monardas, pūstataurius, gvazdikus. Galima dalinti peržydėjusių bijūnų ir vilkdalgių kerus. Juos sodinkite patrumpinę lapus iki 2/3. Dalinkite ir į naujas vietas perkelkite ylalapius flioksus, uolaskėles, perkūnropes, šilokus, žiemes, čiobrelius. Netinkamas metas sėti ir sodinti salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  Liepą pradėję rausti šermukšniai žada ankstyvą, šaltą žiemą.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082