Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 81
Augalų pasaulis – Viendienės
Plačiau »
2018 m. Nr. 3 (51)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 10
Mano sodyba
Plačiau »

Įdomybės

  Spausdinti

  Augalai pagal Zodiaką: Mergelė

Rugpjūčio 24 – rugsėjo 23 diena
Planeta – Merkurijus


Mergelės ženklo augalai šalti, sausoki. Jų svarbiausia dalis yra žemėje arba jie tvirtai susiję su žeme, neaukšti. Tačiau lengvas ir greitas Merkurijus verčia šiuos augalus greitai augti, trumpai žydėti, greitai atiduoti derlių. Nė viena dalis negali būti labai ryški ar didelė. Vis dėlto Mergelės augalai sunkesni, stambesni, arčiau žemės, palyginti su Dvynių (Oro elementas) augalais, kuriuos taip pat valdo Merkurijus. Nedideli žiedeliai gali būti bet kokios spalvos. Lapai irgi smulkūs arba sudėtiniai.
Mergelės augalai naudingi žmogui. Tipišku šio ženklo atstovu galima laikyti ropę – auga greitai, po žeme susidaro stambus valgomas šakniavaisis, o virš žemės žaliuoja ne itin dideli lapai, skleidžiasi smulkūs žiedeliai.

Svogūnai ir česnakai (Allium) – vieni plačiausiai magijoje naudojamų augalų. Jie saugo ir padeda išvaryti piktąsias dvasias, gydo, stiprina fizines jėgas ir kūnišką meilę.
Senovės egiptiečiai svogūnus garbino ir naudojo atlikdami ritualus. Net ir džiovinti svogūnų žiedai turi apsauginių galių. Tai ir graži sausų gėlių puokštė, ir namų sargas. Norėdami pasveikti prie skaudamos vietos pridėkite perpjautą ropelę ir įsivaizduokite, kaip į ją iš kūno pereina liga. Po to svogūną reikia sudeginti arba užkasti.
Česnakai gina ne tik nuo vampyrų. Viduramžiais jų žmonės nešiodavosi saugodamiesi maro ir kitų ligų. Net jūreiviai pasiimdavo česnakų, norėdami išvengti laivo sudužimo. Kai apsaugos priemonę senovėje juos nešiojosi kareiviai. Romėnų kariai privalėjo valgyti šiuos augalus, kad būtų drąsūs. Namuose laikomi česnakai atbaido piktąsias dvasias, nukreipia šalin vagis ir pavydžius žmones.

Trūkažolė (Cichorium) padeda įveikti įvairias gyvenime pasitaikančias kliūtis. Jos šaknį reikia nešiotis su savimi arba turėti sprendžiant sudėtingus klausimus. Kadaise buvo tikima, kad šis augalas gali savo šeimininką padaryti nematomą ir atverti jam visas duris bei užraktus. Tik jį reikia nupjauti auksiniu peiliu visiškoje tyloje, vidurnaktį.
Nuolat prie savęs laikant trūkažolės šaknį išmokstama būti taupiu ir nuosaikiu.

Bruknuolės (Gaultheria procumbens) šakelė dedama po pagalve, kad vaikas būtų saugus, laimingas ir sapnuotų gražius sapnus. Uogos, pabertos namuose, panaikina nužiūrėjimus, piktus užkalbėjimus, padeda siekti darnos, gydo. Dar veiksmingesnės jos sumaišytos su mėtų lapeliais. Bruknuolių vainikas kviečia į namus gerąsias dvasias. Neturite šių augalų? Nenusiminkite. Panašiai veikia bruknės.

Kiti Mergelės augalai:
ropė, ridikas, ridikėlis, bulvė, batatas, burokas, morka, arachis, žiemė, bruknė, mėlynė, rūgtis, garstyčia, žemuogė, imbieras, ciberžolė, kopūstas, salota, petražolė, salieras, gyslotis, šalpusnis, paukštpienė, scylė, žydrė.
    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Spalio 19, penktadienis.
  Saulė teka 07:56, leidžiasi 18:11.
  Mėnulis teka 16:53, leidžiasi 01:18.
  Mėnulis Žuvyse 23.20, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 16 d.
  Geisvilas, Kleopatra, Laura, Izaokas, Karina.
  Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, tręšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  Kiškiai rudenį laukuose ir soduose – bus šalta žiema.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082