Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterija
Atsisiųsk žurnalą "Mano sodyba" NEMOKAMAI!

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2017 m. Nr. 4 (48)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2017 m. Nr. 78
Augalų pasaulis – Kambariniai medeliai
Plačiau »
2017 m. Nr. 12
Sodo spalvos
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Kaip padėti sergančioms, kenkėjų apniktoms gėlėms?

Žiemą, ypač artėjant pavasariui neretai kyla problemų su kambariniais augalais. Specialistai atsako į skaitytojų klausimus ir pataria, kaip padėti su ligomis, kenkėjais susidūrusiems augalams, kaip juos išgelbėti.

 

 

 

„Namuose daug gėlių, jų stengiuosi neperlaistyti. Pastebėjau, kad atsirado daug mažų muselių. Patarkite, kaip išnaikinti.“

 

 

 

Mažosios muselės tikriausiai yra daiginiai uodeliai (Sciaridae). Į namus jų patenka su nauja neiškaitinta žeme arba lauke laikytais augalais. Dideliems augalams uodeliai daug žalos nepadaro, bet mažiems augaliukams ir daigams pavojingi. Skraidančius vabzdžius galima bandyti išgaudyti, šalia vazonų pakabinus lipnią juostą. Gyvenančius žemėje naikinkite, leisdami pradžiūti viršutiniam sluoksniui. Augalus laistykite pildami vandenį į padėklus. 2–3 cm storio viršutinį žemės sluoksnį galima nuimti ir užberti smėlio. Sausoje žemėje daiginiai uodeliai nesidaugina. Jei šios priemonės nepadės, vabzdžius naikinkite tabako arba česnakų nuoviru, silpnu insekticidų tirpalu.

 

„Mano difenbachija nyksta. Augalo apatiniai lapai vysta ir geltonuoja. Keistis pradeda jau besiskleidžiantis lapas. Ko difenbachijai trūksta?“

Lapų galiukai dažniausiai geltonuoja ir džiūsta dėl sauso patalpų oro. Apatiniai ir besiskleidžiantys lapai gali pagelsti dėl per drėgnos žemės, užsikimšus drenažo skylutei vazone. Galbūt difenbachijai per šalta. Šis atogrąžų augalas visus metus mėgsta šilumą ir drėgną orą.

 

„Patarkite, kaip gelbėti gėles? Aš jas persodinau vazone paviršius pabalo, pakeičiau žemę ir vėl tas pats.“

 

 

Nuolat drėgnos žemės paviršiuje gali atsirasti pelėsis. Nuimkite ploną viršutinį sluoksnį ir vietoj jo užberkite smėlio. Gėles laistykite saikingai (žinoma, atsižvelgdami į rūšių poreikius).

 

„Sakykite, kaip teisingai prižiūrėti pelargonijas? Lapai riečiasi į vidų. Kokios gali būti to Stat-counters.net

This domain name expired on Feb 6 2017 07:13:15:000PM
Click here to renew it.
priežastys?“

 

Tikriausiai pelargonijoms trūksta fosforo. Palaistykite 0,2 proc. fosforo trąšų tirpalu arba kompleksinėmis trąšomis žydinčioms gėlėms.

 

„Kaip išgelbėti du didelius fuksijų krūmus? Juos laikėme rūsyje, kuris nevėdinamas. Mes fuksijas perlaistėme ir jos pradėjo pelyti. Vienas augalas su lapais, o kitas – be jų. Žemė apsitraukė pelėsiu, ir mes bijome, kad fuksijos nežūtų. Kaip jas išgelbėti?“

Pirmiausia nuimkite viršutinį žemės sluoksnį su pelėsiu ir užberkite lengvos purios žemės. Fuksijas nugenėkite ir laikykite šviesioje patalpoje – tegul pradeda sprogti. Apžiūrėkite stiebus: jei jie sveiki, nieko blogo neturėtų nutikti, bet jei ir jie apsitraukė pelėsiu – nuvalykite minkštu šepetėliu su kalio permanganato tirpalu. Laistykite saikingai, tik kai išdžiūsta žemės paviršius. Galima fuksijas persodinti į vazonus su nauja žeme.

 


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Gruodžio 14, ketvirtadienis.
  Saulė teka 08:35, leidžiasi 15:52.
  Mėnulis teka 03:58, leidžiasi 14:16.
  Mėnulis Skorpione, dylantis, IV ketvirtis. Delčia gruodžio 10 d.
  Alfredas, Fortūnatas, Kintvilė, Augenis, Tarvainas.
  Lapų diena. Jei nešąla, genėkite lapuočių gyvatvores. Laistykite, purkškite augalus (neužmirškite spygliuočių). Pjaukite ir skaldykite malkas.
  Trys dienos iki pilnaties – tinkamiausias metas kirsti kalėdines eglutes.

Apklausa

Ar užsisakytumėte elektroninę „Sodo spalvų” prenumeratos versiją?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082