Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 5
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 1 (49)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Ką daryti, jei kambarinės gėlės nyksta?

Ką daryti, jei anturis neleidžia naujų atžalų? Kokių sąlygų reikia levandoms namuose? Ar galima genėti kiauliauogę? O kaip su agurkų auginimu balkone? Specialistų atsakymai ir patarimai šiame straipsnyje.   

 

 

 

 

„Mano anturis prileido pilną vazonėlį daigų. Persodinau, bet tik du iš jų. Ir prasidėjo neprotingas augimas stiebiasi aukštyn kaip medelis ir neleidžia jokios naujos atžalėlės. Tuščias stiebas jau siekia 25 cm aukščio. Ant jo auga 2 cm ilgio orinės šaknys. Nuolat žydi 2–3 žiedai. Kaip anturį padauginti? Jeigu patrumpinčiau stiebą ir pasodinčiau, ar iš orinių šaknų nepradėtų augti normalios šaknys?“

Nukirpta anturio viršūnė ir stiebo gabaliukai su 23 lapais lengvai įsišaknija. Beveik visą senesnį stiebą galima naudoti dauginti. Iš palikto kelmelio pradės augti atžalos. Viršūnės ir stiebo auginius įšaknydinti galima šiltame vandenyje (ne vėsesniame kaip 18 °C) arba drėgname dauginimo substrate. Šio darbo geriausia imtis pavasarį.

 

„Paskutinėmis sausio dienomis namuose pasisėjau levandų, bet rezultatai nedžiugina. Atrodo, buvo tinkamas laikas sėti pagal Mėnulio kalendorių – žiedų dienos. Deja, daigai išaugo silpni. Kai kurie tiesiog guli ant žemės, nesišakoja. Gal levandoms reikia ypatingų sąlygų?“

 

Jūsų namuose buvo per šilta ir trūko šviesos, todėl daigai išaugo silpni. Dabar geriausia atrinkti stipriausius ir persodinti rečiau. Galima susodinti į dėžutes 5x5 cm atstumais arba po vieną į 5–6 cm skersmens vazonėlius. Laikykite šviesioje vietoje, geriausia – 15–17 °C temperatūroje. Po mėnesio nugnybkite viršūnėles, ir daigeliai pradės šakotis. Levandoms reikia daug šviesos.

  

„Ar galima genėti kiauliauogę? Didelis medis vis žydi, brandina vaisius. Labai byra kai kurie geltoni lapeliai, todėl laistau geležies chelatu. Po to jie lyg ir nebekrenta. Ar bus galima vasarą pasodinti lauke?“

Kiauliauogės neilgaamžės. Jos genimos paliekant šonines šakeles kaip pakaitines. Augalai savidulkiai. Lapeliai byra medėjant šakelėms. Gausiai jie gali kristi per šiltoje aplinkoje žiemą, dėl sauso oro ir šviesos trūkumo, senstant augalui. Kas kelerius metus reikėtų pasisėti naujų kiauliauogių. Vasarą galima laikyti lauke, užuovėjoje.

  

„Laikau laiptinėje, ant palangės, 1215 °C šilumoje, du didžiulius vazonus su Calocephalus. Jie atrodo negyvi, bet žemė dažnai perdžiūsta, vadinasi, gyvybė rusena. Kada genėti ir persodinti?“

 

Labai sunku atskirti, kurios šakelės gyvos, o kurios sudžiūvusios. Augalas neilgaamžis, bet gali peržiemoti vėsioje patalpoje. Persodinti ir genėti reikėtų vasario–kovo mėnesiais.

  

„Kodėl dar rudenį pradeda džiūti namie (510 °C) žydintys viržiai? Pakanka ir šviesos, ir drėgmės. Ir taip kasmet.“

Viržiai ilgai neišgyvena, jei nuolat gauna kalkingo vandentiekio vandens. Įsigytus augalus reikėtų persodinti į didesnius vazonus, laistyti lietaus vandeniu, kol žydi, po truputį tręšti trąšomis rododendrams.

  

„Ar įmanoma balkone vasarą auginti agurkus?“

Šiltame balkone galima išauginti visai neblogą agurkų derlių. Reikia didelių vazonų arba maišų su substratu ir kelių virvelių stiebams lipti. Patartume rinktis savidulkių agurkų veisles. Į vieną 10 l talpos vazoną arba maišą sodinamas vienas daigas. Nepamirškite reguliariai laistyti, truputį patręšti (jei substrate nėra įmaišytų trąšų).


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Gegužės 24, ketvirtadienis.
  Saulė teka 04:59, leidžiasi 21:34.
  Mėnulis teka 15:14, leidžiasi 03:32.
  Mėnulis Svarstyklėse 09.52, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis gegužės 22 d.
  Gerardas, Vincentas (Vincas), Vilmantas, Žana, Ženeta.
  Žiedų diena. KIRMINŲ DIENA. Galima krauti kompostą, rinkti ir džiovinti vaistinių augalų žiedus. Vazoninius augalus, kuriuos apšviečia vidudienio saulė, užpavėsinkite užtraukdami užuolaidas. Balkonų loveliuose ar gėliapuodžiuose kurkite įvairius spalvingus dekoratyvinių augalų derinius. Netinkama diena tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisines daržoves, sėti pašarines žoles, laistyti.
  Daug grambuolių – bus geras kviečių derlius.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082