Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterija
Atsisiųsk žurnalą "Mano sodyba" NEMOKAMAI!

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2017 m. Nr. 12
Sodo spalvos
Plačiau »
2017 m. Nr. 12
Mano sodyba
Plačiau »
2017 m. Nr. 4 (48)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Ciklamenų dauginimas sėklomis reikalauja ypatingo kruopštumo

Kaip dauginti ciklamenus? Kodėl koralinė kiauliauogė meta lapus? Ant sanpaulijos lapų atsirado dėmelių, ką daryti? Kur auginti katilėlį? Į šiuos gėles auginančiųjų klausimus atsako specialistai. 

 

 

 „Dovanų gavau ciklameną. Jis greitai nužydėjo ir subrandino dėžutę sėklyčių. Gal jas galima pasėti ir užauginti ciklamenus?“

Ciklamenų sėklų dėžutės skinamos vos įtrūkusios su

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (16)

koteliais ir, sudėtos į dėžutę, dar padžiovinamos kambaryje. Geriausiai sėklos dygsta po 3–5 mėnesių, daigios išlieka trejus metus. Daigų auginimas reikalauja kruopštumo. Paruošiamas kompostinės žemės ir smėlio mišinys (5 : 1), kurį reikia persijoti. Sėti ciklamenus galima pavasarį arba vasarą. Daigai laistomi atsargiai ir saikingai. Pikuojami jie kelis kartus, kai pradeda liestis lapeliai. Į atskirus vazonėlius patartina sodinti 2–3 mėnesių augaliukus. Jų gumbeliai turi būti sulig žemės paviršiumi.

 

„Dėl kokių priežasčių vysta ir meta lapus koralinė kiauliauogė? Kokie šio augalo priežiūros ir auginimo ypatumai?“

Koralinės kiauliauogės neilgaamžės. Gerai jos auga kelerius metus, o vėliau ima silpti. Vysti ir mesti lapus šie augalai dažniausiai pradeda dėl šaknų pažeidimų: gal jos papuvo dėl drėgmės pertekliaus, gal vazone yra sliekų, gal netinkama žemė, gal ant palangės per šalta arba pateko į skersvėjį. Jei byra lapai, šakelės nevysta, bet džiūsta – per šilta patalpa, per sausas oras, gal ir vazonas per mažas. Kas 2–3 metus kiauliauoges reikėtų atnaujinti – pasėti iš uogų išimtas sėklas. Jokių ypatingų sąlygų nereikia. Tiesiog turi būti vidutinė drėgmė, šviesi vieta.

 

„Sanpaulija buvo sukrovusi žiedus. Keletas pražydo, o kiti neišsiskleidė. Ant lapų atsirado šviesesnių apskritimų. Ką darau negerai?“

Sausų šviesių dėmių atsiranda augalus nudeginus tiesioginiams saulės spinduliams, o vandeningos dėmės – skersvėjo, šalto vėjo arba šalto vandens sukeltos pasekmės. Jei sanpaulija nevysta, šaknys sveikos, palaukite, kol ji sukraus naujus žiedus.

 

„Dovanų gavau smulkiažiedį katilėlį. Šiuo metu jis gausiai žydi, bet žinau, kad tai daugiametė darželio gėlė. Noriu paklausti, kaip auginti ją toliau – kaip kambarinę gėlę ar vėliau pasodinti darželyje?“

Kol kas katilėlį reikėtų auginti namuose, o sode galima pasodinti pasibaigus šalnoms, gegužės pabaigoje. Galbūt jau dabar reikia didesnio vazonėlio. Visą laiką namuose (be vėsaus periodo žiemą) laikomas augalas žydi daug mažiau.

 

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Gruodžio 14, ketvirtadienis.
  Saulė teka 08:35, leidžiasi 15:52.
  Mėnulis teka 03:58, leidžiasi 14:16.
  Mėnulis Skorpione, dylantis, IV ketvirtis. Delčia gruodžio 10 d.
  Alfredas, Fortūnatas, Kintvilė, Augenis, Tarvainas.
  Lapų diena. Jei nešąla, genėkite lapuočių gyvatvores. Laistykite, purkškite augalus (neužmirškite spygliuočių). Pjaukite ir skaldykite malkas.
  Trys dienos iki pilnaties – tinkamiausias metas kirsti kalėdines eglutes.

Apklausa

Ar užsisakytumėte elektroninę „Sodo spalvų” prenumeratos versiją?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082