Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Kas laimėjo „Schultz“ trąšas?

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 1 (49)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 3
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 79
Augalų pasaulis – Sodo genėjimas
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Ciklamenų dauginimas sėklomis reikalauja ypatingo kruopštumo

Kaip dauginti ciklamenus? Kodėl koralinė kiauliauogė meta lapus? Ant sanpaulijos lapų atsirado dėmelių, ką daryti? Kur auginti katilėlį? Į šiuos gėles auginančiųjų klausimus atsako specialistai. 

 

 

 „Dovanų gavau ciklameną. Jis greitai nužydėjo ir subrandino dėžutę sėklyčių. Gal jas galima pasėti ir užauginti ciklamenus?“

Ciklamenų sėklų dėžutės skinamos vos įtrūkusios su

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (16)

koteliais ir, sudėtos į dėžutę, dar padžiovinamos kambaryje. Geriausiai sėklos dygsta po 3–5 mėnesių, daigios išlieka trejus metus. Daigų auginimas reikalauja kruopštumo. Paruošiamas kompostinės žemės ir smėlio mišinys (5 : 1), kurį reikia persijoti. Sėti ciklamenus galima pavasarį arba vasarą. Daigai laistomi atsargiai ir saikingai. Pikuojami jie kelis kartus, kai pradeda liestis lapeliai. Į atskirus vazonėlius patartina sodinti 2–3 mėnesių augaliukus. Jų gumbeliai turi būti sulig žemės paviršiumi.

 

„Dėl kokių priežasčių vysta ir meta lapus koralinė kiauliauogė? Kokie šio augalo priežiūros ir auginimo ypatumai?“

Koralinės kiauliauogės neilgaamžės. Gerai jos auga kelerius metus, o vėliau ima silpti. Vysti ir mesti lapus šie augalai dažniausiai pradeda dėl šaknų pažeidimų: gal jos papuvo dėl drėgmės pertekliaus, gal vazone yra sliekų, gal netinkama žemė, gal ant palangės per šalta arba pateko į skersvėjį. Jei byra lapai, šakelės nevysta, bet džiūsta – per šilta patalpa, per sausas oras, gal ir vazonas per mažas. Kas 2–3 metus kiauliauoges reikėtų atnaujinti – pasėti iš uogų išimtas sėklas. Jokių ypatingų sąlygų nereikia. Tiesiog turi būti vidutinė drėgmė, šviesi vieta.

 

„Sanpaulija buvo sukrovusi žiedus. Keletas pražydo, o kiti neišsiskleidė. Ant lapų atsirado šviesesnių apskritimų. Ką darau negerai?“

Sausų šviesių dėmių atsiranda augalus nudeginus tiesioginiams saulės spinduliams, o vandeningos dėmės – skersvėjo, šalto vėjo arba šalto vandens sukeltos pasekmės. Jei sanpaulija nevysta, šaknys sveikos, palaukite, kol ji sukraus naujus žiedus.

 

„Dovanų gavau smulkiažiedį katilėlį. Šiuo metu jis gausiai žydi, bet žinau, kad tai daugiametė darželio gėlė. Noriu paklausti, kaip auginti ją toliau – kaip kambarinę gėlę ar vėliau pasodinti darželyje?“

Kol kas katilėlį reikėtų auginti namuose, o sode galima pasodinti pasibaigus šalnoms, gegužės pabaigoje. Galbūt jau dabar reikia didesnio vazonėlio. Visą laiką namuose (be vėsaus periodo žiemą) laikomas augalas žydi daug mažiau.

 

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Kovo 17, šeštadienis.
  Saulė teka 06:29, leidžiasi 18:27.
  Mėnulis teka 06:52, leidžiasi 18:16.
  Mėnulis Avine 20.57. Jaunatis 15.12
  Gendvilas, Gertrūda, Gerda, Patricijus, Patrikas, Vita, Vytė.
  Vaisių diena. Genėkite nudžiūvusias, sergančias šakas. Baltinkite vaismedžių kamienus. Vėdinkite patalus, patalpas. Nepatartina sėti, sodinti, ravėti, rinkti prieskoninių augalų.
  Kokia kovo mėnesio antroji pusė, tokia bus ir balandžio pradžia, tokia bus ir vasara.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082