Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 1 (49)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Ciklamenų dauginimas sėklomis reikalauja ypatingo kruopštumo

Kaip dauginti ciklamenus? Kodėl koralinė kiauliauogė meta lapus? Ant sanpaulijos lapų atsirado dėmelių, ką daryti? Kur auginti katilėlį? Į šiuos gėles auginančiųjų klausimus atsako specialistai. 

 

 

 „Dovanų gavau ciklameną. Jis greitai nužydėjo ir subrandino dėžutę sėklyčių. Gal jas galima pasėti ir užauginti ciklamenus?“

Ciklamenų sėklų dėžutės skinamos vos įtrūkusios su koteliais ir, sudėtos į dėžutę, dar padžiovinamos kambaryje. Geriausiai sėklos dygsta po 3–5 mėnesių, daigios išlieka trejus metus. Daigų auginimas reikalauja kruopštumo. Paruošiamas kompostinės žemės ir smėlio mišinys (5 : 1), kurį reikia persijoti. Sėti ciklamenus galima pavasarį arba vasarą. Daigai laistomi atsargiai ir saikingai. Pikuojami jie kelis kartus, kai pradeda liestis lapeliai. Į atskirus vazonėlius patartina sodinti 2–3 mėnesių augaliukus. Jų gumbeliai turi būti sulig žemės paviršiumi.

 

„Dėl kokių priežasčių vysta ir meta lapus koralinė kiauliauogė? Kokie šio augalo priežiūros ir auginimo ypatumai?“

Koralinės kiauliauogės neilgaamžės. Gerai jos auga kelerius metus, o vėliau ima silpti. Vysti ir mesti lapus šie augalai dažniausiai pradeda dėl šaknų pažeidimų: gal jos papuvo dėl drėgmės pertekliaus, gal vazone yra sliekų, gal netinkama žemė, gal ant palangės per šalta arba pateko į skersvėjį. Jei byra lapai, šakelės nevysta, bet džiūsta – per šilta patalpa, per sausas oras, gal ir vazonas per mažas. Kas 2–3 metus kiauliauoges reikėtų atnaujinti – pasėti iš uogų išimtas sėklas. Jokių ypatingų sąlygų nereikia. Tiesiog turi būti vidutinė drėgmė, šviesi vieta.

 

„Sanpaulija buvo sukrovusi žiedus. Keletas pražydo, o kiti neišsiskleidė. Ant lapų atsirado šviesesnių apskritimų. Ką darau negerai?“

Sausų šviesių dėmių atsiranda augalus nudeginus tiesioginiams saulės spinduliams, o vandeningos dėmės – skersvėjo, šalto vėjo arba šalto vandens sukeltos pasekmės. Jei sanpaulija nevysta, šaknys sveikos, palaukite, kol ji sukraus naujus žiedus.

 

„Dovanų gavau smulkiažiedį katilėlį. Šiuo metu jis gausiai žydi, bet žinau, kad tai daugiametė darželio gėlė. Noriu paklausti, kaip auginti ją toliau – kaip kambarinę gėlę ar vėliau pasodinti darželyje?“

Kol kas katilėlį reikėtų auginti namuose, o sode galima pasodinti pasibaigus šalnoms, gegužės pabaigoje. Galbūt jau dabar reikia didesnio vazonėlio. Visą laiką namuose (be vėsaus periodo žiemą) laikomas augalas žydi daug mažiau.

 

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Gegužės 21, pirmadienis.
  Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:29.
  Mėnulis teka 11:19, leidžiasi 02:14.
  Mėnulis Liūte, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 15 d.
  Vaidevutis, Valentas, Vydmina.
  Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena
  Vaisių diena. Galima sodinti, pikuoti daržoves, auginančias vaisius virš žemės (pomidorus, paprikas, baklažanus ir kitas), skiepyti vaismedžius (ypač akiavimo būdu), krauti kompostą, sėti, sėti javus, veją, rinkti vaistinius augalus (vaisius), šaldyti vaisius, daržoves. Netinkamas metas augalus tręšti, laistyti. Kai kurios obelys šiemet gali per gausiai žydėti. Tai nenaudinga, nes jos primegs daug vaisių užuomazgų. Turėdami laiko, dalį žiedų išskinkite ir pašalinkite per tankiai augančias šakeles. Tada reikės mažiau retinti užuomazgas. Nepalanku tręšti, laistyti.
  Šalta gegužė – metai derlingi.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082