Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterija
Atsisiųsk žurnalą "Mano sodyba" NEMOKAMAI!

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2017 m. Nr. 78
Augalų pasaulis – Kambariniai medeliai
Plačiau »
2017 m. Nr. 4 (48)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2017 m. Nr. 12
Mano sodyba
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Žydintys balkonai – džiaugsmas akims

Pavasariui persiritus į antrą pusę balkonus ir terasas pradeda „spalvinti“ žiedai. Balkone, terasoje, kabančiuose ir ant žemės stovinčiuose induose, prie palangių ar balkono pritvirtintuose loveliuose sodinami įvairūs augalai. Vieni mėgsta saulę, kiti – pusiau pavėsį. Vieni pageidauja daug drėgmės, o kitiems ji kenkia. Ką su kuo derinti? Kokias kompozicijas parinkti ir kaip prižiūrėti? Kelios idėjos, kad Jūsų balkonas atrodytų įspūdingai.
 

Melsvas debesėlis prie durų
Bent vieno vazonėlio tikrai nusipelnė skeptrenė (Scaevola), žydinti 3 cm skersmens žiedais. Jai parinkite saulėtą arba pusiau pavėsingą vietą. Pasodinkite į derlingą žemę. Dažnai laistykite, nes tik tokiu atveju augalais gėrėsitės nuo pražydėjimo dienos iki pirmųjų šalnų.

Violetinių atspalvių gama romantikams
Kas atsispirs dangiškoms petunijoms (Petunia)? Veislės ‘Sky Blue’ augalai nusėti violetiniais žiedais. Jie mėgsta saulę ir nepakenčia užsistovėjusio vandens. Kompoziciją sodinkite į šiuolaikišką indą ar krepšelį. Petunijos dažnai kenčia dėl geležies trūkumo, o tai rodo pageltę lapai. Dėl to augalus tręškite geležies turtingomis trąšos.

Švelnių spalvų harmonija
Trikampiame krepšelyje harmoningai dera ir saulės spinduliuose maudosi verbenos, petunijos ir žemaūgiai jurginai. Vasaros lengvumas slepiasi rausvuose žieduose.

Saulės zuikučiai
Svyrantys augalai derinami su geltonais žemaūgiais jurginais ir petunijomis. Krepšelį su kokosų plaušo įdėklu pakabinkite neaukštai, kad būtų patogu laistyti ir tręšti. Jį pasukite prastesne puse į sieną. Sodindami augalus ant krepšelio dugno padėkite seną lėkštutę, kad joje kauptųsi vandens perteklius, tik po to

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (6)

pilkite kompostą.

Pastelinių gėlių šventė

Lovelis pilnas baltų, oranžinių ir geltonų ragilių, lakišių, verbenų, jurginų. Jį galima pastatyti terasoje, balkone ar net sodo viduryje. Gražiau lovelis atrodys, jei jaunų augalų pasodinsite ne tik viduryje, bet ir šonuose – ilgainiui jie uždengs visą indą.

Pavyzdinė klasika
Klasikinės spalvos – juoda, balta, raudona. Tamsaus lovelio centre žydi juostuotosios pelargonijos. Jų stiebai statūs, prie pagrindo medėjantys, o lapai apskriti, juostuoti. Lovelio kraštuose baltuoja karpažolės ir auga pilkšvalapiai žilieji šlamučiai.

Pirmoji mėlyna ragilė
Veislė ‘Denim Blue’ vienmetė, augintina loveliuose ir krepšeliuose. Ji priklauso serijai Piccadilly, kurios augalai, išvesti Vokietijoje, žydi didesniais žiedais, atsparūs sausrai. Aukštis 30–45 cm. Vieta parenkama saulėta. Žydi nuo gegužės iki spalio.

Margalapė sprigė

Vienmetė margalapė sprigė ‘Fusion Peach Frost’ žydi kriauklės formos abrikosiniais žiedais. Žolės žalumos lapai – citrinos geltonumo kraštais. Sprigėmis galima apsodinti krepšelius, konteinerius pusiau šešėlingoje sodo vietoje. Jos mėgsta drėgną, bet laidžią žemę.

Rausvos pilnavidurės taškuonės

Taškuonės – populiarios vienmetės lovelių gyventojos. Jos sodinamos tarp kitų kompozicijos augalų, nors gražiai atrodo ir vienos. Akį traukia smulkūs lapeliai ir balti žiedai.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Gruodžio 16, šeštadienis.
  Saulė teka 08:37, leidžiasi 15:52.
  Mėnulis teka 06:15, leidžiasi 15:04.
  Mėnulis Šaulyje 03:07, dylantis, IV ketvirtis. Delčia gruodžio 10 d.
  Alina, Albina, Audronė, Vygandas.
  Vaisių diena. Tręškite kambarinius vaisinius augalus (citrinmedžius, granatmedžius, ananasus). Galima genėti vaiskrūmius ir vaismedžius (prieš pat jaunatį, jei nelabai šąla).
  Gero oro ženklas, kai žvaigždės baltos, sidabrinės arba gelsvos, šviečia ryškiai, nemirgėdamos.

Apklausa

Ar užsisakytumėte elektroninę „Sodo spalvų” prenumeratos versiją?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082