Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Kas laimėjo „Schultz“ trąšas?

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 79
Augalų pasaulis – Sodo genėjimas
Plačiau »
2018 m. Nr. 3
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 3
Sodo spalvos
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Sausų gėlių kompozicijos: originalu ir harmoninga

Kai visos gėlės surištos jau saugiai kabo palėpėje, kai sodas ištuštėja nuo spalvų, o namai primiršta puokščių kvapą, laikas apsirūpinti tinkamomis medžiagomis ir įrankiais, išsitraukti iš įvairių namų kampelių primirštus indus, pasiraitoti rankoves ir kibti į darbą. Ne į bet kokį, o su kūrybos kibirkštėlėmis, teikiantį daugiausia malonumo.

Linksmas lankelis

Tokį lankelį galima sukurti iš kiaušininių lagūrų ir karpytalapių kermėkų. Pirmiausia reikia padaryti karkasą iš stambesnės vielos – supinti puslankio formos raizginį. Baigtas gaminys palenkiamas, kad būtų išgaubtas. Augalus reikia surišti mažytėmis puokštytėmis, įkišti į vielos raizginį ir pritvirtinti plona vielute. Kaišiojama tol, kol bus padengtas visas karkasas. Viršuje iškišama „uodega“ – viena puokštelė iš lagūro ir levandos.
Lankeliui svarbu surasti tinkamą pagrindą, ant kurio jį būtų galima uždėti tarsi karūnėlę. Tiks natūralių medžiagų ir atspalvių, ypač pinti, medžio indai. Ne blogiau atrodys ir ryškesnis (pavyzdžiui, mėlynas) keraminis indas.

„Kiškių uodegų“ eglutė

Netradicinė eglutė mums primins ar netgi atstos kalėdinį medelį. Geriausia ja papuošti stalą prieš žiemos šventes. Eglutė kuriama vien iš kiaušininių lagūrų „uodegyčių“. Kompozicijai reikalingas stovelis – medžio kaladėlė su į ją įstatyta ir suraizgyta viela. Lagūrai plona viela po vieną ar kelis sukami aplink kotelį, vis dedant naujus, kad neliktų tuščių tarpų. Priartėjus prie viršaus, koteliai nukerpami žirklėmis. Styranti „šluotelė“ apsukama kita, tvirtesne ir žvilgesne, vielute. Taip sukuriama viršūnėlė, primenanti gyvos eglutės puošmeną. Galima eglutę palikti natūralią arba ant jos pakabinti mažų natūralių papuošalų.

Pūkuota stalo puošmena
 
Kiaušininiai lagūrai, rodos, tokie paprasti ir kuklūs, veikiai gali virsti stalo puošmena, derančia netgi prie prabangesnių indų. Jiems tiks spalvingesnis indelis, nes „uodegėlių“ spalva natūrali, neryški. Į vidų įkiškite floristinę kempinę. Jos paviršių užmaskuokite trupučiu plaušų. Susmaigstykite po vieną lagūrus. Juos naudokite įvairaus aukščio – kompozicija atrodys pilnesnė.
Jei šių augalų prisidžiovinote išties daug, sukaišiokite taip, kad beveik neliktų tuščių tarpų. Jeigu lagūrų turite mažiau – kompoziciją darykite lengvesnę, su tarpeliais. Ji bus peršviečiama, derės prie stalo dekoro, kuriame dominuos stiklo indai, taurės.

Kuklus vainikėlis

Trapiu gėlyčių vainikėliu galima papuošti įvairius daiktus (vazą, žvakidę) arba jį naudoti kaip servetėlės žiedą. Pinant naudojama vielutė. Trumpi gėlyčių koteliai ja apsukami. Po to rišami vis nauji augalai, kol suformuojamas vainikėlis. Jis užlenkiamas, vielutė užsukama, galiukai nukerpami ir paslepiami.

Pasinerkite į sausų gėlių ir kūrybiškumo karalystę!

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Kovo 17, šeštadienis.
  Saulė teka 06:29, leidžiasi 18:27.
  Mėnulis teka 06:52, leidžiasi 18:16.
  Mėnulis Avine 20.57. Jaunatis 15.12
  Gendvilas, Gertrūda, Gerda, Patricijus, Patrikas, Vita, Vytė.
  Vaisių diena. Genėkite nudžiūvusias, sergančias šakas. Baltinkite vaismedžių kamienus. Vėdinkite patalus, patalpas. Nepatartina sėti, sodinti, ravėti, rinkti prieskoninių augalų.
  Kokia kovo mėnesio antroji pusė, tokia bus ir balandžio pradžia, tokia bus ir vasara.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082