Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Kas laimėjo „Schultz“ trąšas?
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 79
Augalų pasaulis – Sodo genėjimas
Plačiau »
2018 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 1 (49)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Ką naudinga žinoti, kuriant sausų gėlių puokštes?

Pirmoje straipsnio dalyje „Sausų gėlių kompozicijos: originalu ir harmoninga“ pateikėme puikių idėjų, kaip kūrybingai panaudoti išdžiovintas gėles ir sukurti žavingas kompozicijas, kurios taps originaliu interjero elementu. Šiame straipsnyje pažeriame dar daugiau idėjų ir naudingų patarimų.

Puokštė pintinėje

Populiariausios džiovintų gėlių kompozicijos namuose – laisvojo stiliaus puokštės natūralių medžiagų induose. Labai dažnai naudojamos pintinės, nes jų medžiaga gimininga sausoms gėlėms. Tokios puokštės paprastai įsmeigiamos į specialią floristinę kempinę. Jei pasirenkama aukštesnė vaza, o ne pintinė, augalus galima tiesiog sukaišioti. Tokiu atveju floristinė kempinė nereikalinga.
 

Kaip padaryti gėlei kotelį

Jei gėlės kotas labai silpnas, trumpas arba jo visai nėra, galima sukurti dirbtinį iš vielos ir lipniosios juostelės. Iš patobulintų gėlių kuriamos įvairios kompozicijos. Kai kotelis yra, bet silpnas, tvirta viela dedama prie galiuko. Jie abu apsukami plonyte viela. Galiukai užlenkiami ir paslepiami. Galiausiai kotelis apsukamas lipniąja juostele. Ji paslepia vielą, ir kotelis atrodo kaip tikras.
Jei gėlės žiedas be kotelio, jį per patį vidurį praduriame viela, kurios, kad neslankiotų, galiuką užlenkiame. Apsukame, kaip ir pirmuoju atveju, lipniąja juostele. Kotelių galima padaryti ne tik gėlėms, bet ir kankorėžiams, lapams, pumpurams, sėklų dėžutėms. Pavyzdžiui, eglės kankorėžis perduriamas viela, kurios abu vienodo ilgio galai sulenkiami, susukami ir nukerpami replėmis. Koteliai kartais daromi ir norint augalus pakabinti bei gražiai sudžiovinti.
 

Medžiagos ir priemonės

Įprasčiausios medžiagos ir priemonės, naudojamos sausų gėlių floristikoje: floristinės kempinės (įvairių formų: rutulio, vainiko, stačiakampio), medžio šakų, šieno pagrindai, samanos, plastikiniai smaigaliai, fiksuojantys kempines induose, tvirtos vielos lazdelės ar ritėmis susukta plona viela, klijai, lipnioji juostelė, virvė, įvairūs pinti, stikliniai ar kitokie indai, žirklės, sekatorius, replės, peilis, plaukų lakas ar kitas fiksatorius.
Dalį sausų augalų rekomenduojama apipurkšti plaukų laku ar kitu fiksatoriumi, kad dalelės neišbyrėtų. Jei gėlės itin trapios, tai padaryti reikėtų iš anksto. Sukurtas kompozicijas taip pat rekomenduojama apipurkšti, kad ilgiau nepakistų išvaizda.

Kiek laikyti sausų gėlių kompozicijas?


Nors sausos puokštės gali stovėti labai ilgai, vis dėlto nereikėtų persistengti. Atėjus kitam sezonui, jas geriau pakeisti naujomis dėl kelių priežasčių. Pirma, per ilgesnį laiką tokios puokštės vis tiek praranda spalvą ir grožį. Antra, jos linkusios kaupti dulkes, todėl namų tikrai nepuoš. Alternatyva – jei naujų augalų nepasidžiovinote arba senus gaila išmesti, jų sveikas dalis galima perkomponuoti, papildant keliomis naujomis.

Kurios geriausios?


Kuriant puokštes iš karpytalapio kermėko, sparnuotosios sagutės, kiaušininio lagūro, žvaigždiškos žvaigždūnės, lengviausia pasirodė dirbti su kiaušininiais lagūrais. Kodėl? Koteliai plonyčiai, bet nelūžta, švelnios „uodegėlės“ nebyra, spalvos neblunka. Šios gėlės tinkamos įvairioms kompozicijoms. Sunkoka įkomponuoti žvaigždiškąją žvaigždūnę, nes išvaizdžios sėklų dėžutės nepatvarios, nubyra. Todėl šį augalą rekomenduotina pirmiausia apipurkšti fiksatoriumi. Karpytalapis kermėkas ir sparnuotoji sagutė – taip pat tinkamos gėlės, nekeičiančios žiedų spalvos, tik jų stori, tvirti kotai puošnesnėse kompozicijose atrodys nelabai dailiai.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Balandžio 20, penktadienis.
  Saulė teka 06:05, leidžiasi 20:32.
  Mėnulis teka 09:05, leidžiasi 00:41.
  Mėnulis Vėžyje 17.27, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 16 d.
  Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (salierus, petražoles, lapinius burokus, kopūstus, salotas, išskyrus gūžines, špinatus), sėti veją, laistyti kambarinius augalus, tvarkyti sodą, aplinką. Rinkite vaistinius augalus (lapus, stiebus). Šią dieną organizmą palankiai veikia vaistažolių vonios, patartina valgyti lapines daržoves. Dar kartą kruopščiai peržiūrėkite sėjos ir sodinimo planą. Norėdami užsiauginti sveiką ir gausų daržovių derlių, patikrinkite, ar teisingai pasirinkote sėjomainą ir priešsėlius. Tik gerai suplanavę darbus išvengsite kenkėjų, ligų, piktžolių. Nepatartina sodinti aukštyn augančių augalų.
  Kai patekanti saulė neaiški, balzgana, tai bus lietaus, o kai ji tyra, aiški, tai bus giedra.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082