Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 7
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 2 (50)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Kengūros letenėle vadinamo augalo priežiūros ypatumai

Kuklūs, švelnūs žiedeliai, iškilę virš lapų skrotelės. Ir kas gi čia nuostabaus? Vis dėlto šis kuklus augaliukas vis populiaresnis, nors kilęs iš toli ir ne visada pasiseka jį padauginti namuose. Iki šiol Anigozanthos gentis neturi lietuviško vardo, nors šie augalai – tolimosios Australijos simbolis. Labiausiai mums žinomas verstinis australietiškas vardas kengūros letena.

Kokios spalvos žiedus mėgstate?


Rūšinių augalų parduotuvėse nerasite. Iš įvairių veislių galite rinktis žydinčias šviesiai geltonais, žalsvais su geltonu atspalviu, oranžiniais, raudonais ir raudonais su juodu atspalviu žiedais. Skiriasi ir žiedynkočiai – švelnūs aksominiai plaukeliai būna žali, gelsvi, rudi.
Ne visada šiuos augalus pavyksta išlaikyti namuose, ne visada jie pražysta kitais metais. Kaip juos prižiūrėti ir ilgai džiaugtis žiedais?

Vasarą dovanoja žiedus


*Parduotuvėje pirktą augaliuką reikia nedelsiant išimti iš maišelio. Lapai turi skleistis laisvai, aplink būtinas gaivus šviežias oras.
*Patikrinkite žemę. Ji turi būti vidutinio drėgnumo, o drenažo skylutės neužsikimšusios. Perdžiūvusį augalėlį bet pusvalandžiui pamerkite į vandenį iki vazono kraštelių.
*Vasarą šias gėles reikia reguliariai laistyti. Tręšiama kartą per mėnesį žydinčioms gėlėms skirtomis arba universaliomis kompleksinėmis trąšomis.
*Anizoganthos gerai auga ir žydi šviesioje, saulėtoje vietoje arba šviesiame pusšešėlyje.
*Augalus galima išnešti į lauką ir ten laikyti, iki pradės vėsti orai.
*Sveiki Anigozanthos žydi visą vasarą.
*Rudenį vazonėlis gali būti per mažas. Tokiu atveju augalą atsargiai, nedraskydami šaknų, perkelkite į didesnį indą su durpine žeme.

Nedarykite klaidų žiemą


*Žiemą Anizoganthos geriausia laikyti vėsioje (apie 10 ºC) ir labai šviesioje patalpoje. Labiausiai namuose Anigozanthos kenčia dėl šviesos trūkumo.
*Augalai laistomi labai saikingai, tik tiek, kad neperdžiūtų žemės gniužulas, nebetręšiami.
*Jei augalai turės žiemoti įprastomis kambario sąlygomis, pastatykite juos šviesiausioje vietoje, dažnai purkškite vandeniu.
*Pavasarį augalas nebebus toks, kokį pirkote. Beveik visi užsienio šalyse užauginti ir atvežti Anigozanthos būna purkšti augimą stabdančiais preparatais. Tad ką tik pirktas augalas kompaktiškas, o kitais metais gerokai ūgtelėja.
*Net ir nelabai gražus, ištįsęs augalas vasarą lauke atsigauna. Tik nepamirškite jo persodinti, patręšti ir laiku laistyti.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Liepos 16, pirmadienis.
  Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:46.
  Mėnulis teka 09:21, leidžiasi 23:44.
  Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis liepos 13 d.
  Danguolė, Faustas, Vaigaudas
  Škaplierinė. Prapjovos
  Šaknų diena. Galima sėti, sodinti daržoves, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, persodinti kambarines ir balkonines gėles, sėti veją. Dauginkite rožes pusiau sumedėjusiais auginiais, persodinkite vilkdalgius. Dauginkite žaliaisiais auginiais daugiametes gėles: šluotelinius ir ylalapius flioksus, šilokus, rudgrūdėles, monardas, pūstataurius, gvazdikus. Galima dalinti peržydėjusių bijūnų ir vilkdalgių kerus. Juos sodinkite patrumpinę lapus iki 2/3. Dalinkite ir į naujas vietas perkelkite ylalapius flioksus, uolaskėles, perkūnropes, šilokus, žiemes, čiobrelius. Netinkamas metas sėti ir sodinti salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  Liepą pradėję rausti šermukšniai žada ankstyvą, šaltą žiemą.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082