Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 2 (50)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 7
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 7
Mano sodyba
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Balta spalva kompozicijose – elegancija ir ramybė

Ar galima pavargti nuo spalvų? Nuo margumyno, chaoso, siautėjančio gamtoje? Sunkiai tikėtina. Vis dėlto spalvų ir formų prisirpusią šiltą vasaros dieną įžengus į namus, kuriuose tyvuliuoja balta ramybė, gali apimti neįprastai malonus jausmas. Erdvių dekoras, sukurtas naudojant blyškius atspalvius, ne tik atrodo itin elegantiškai, subtiliai, bet ir leidžia atsipūsti nuo spalvų pertekliaus.

Kompozicijų idėjos

Balta elegancija. Viržiai, žvakė, perlai ir plaušų siūleliai – viskas švyti tyrumu. Augalai pritvirtinti perregimais baltais siūlais. Perlų grandinėlė suteikia kompozicijai puošnių potėpių.

Tiesiog plunksnos lengvumo dekoravimo idėja – žvakės ilsisi viržių pumpurų ir perlų pataluose. Viržių pumpurėliai vietos ras ir dideliame agavos lape, tarp baltučių plunksnų.

Atsargiai ranka nuo žiedyno nubrauktus viržių pumpurus galima naudoti kaip natūralią dekoravimo medžiagą, pavyzdžiui, ant jų statyti baltas rutulio formos žvakes.

Nepamirškite ir vonios kambario. Jame taip pat galima įgyvendinti lengvas, šviesias dekoravimo idėjas. Balti viržiai vazonėlyje apsukti gebenės lapais. Jų apačią puošia tokių pat viržių vainikas.

Kaišytinė kompozicija iš baltų grakščiųjų erikų (Erika gracilis) ir žalių cilindriškų žvakių.

Kas ieško daugiau elegancijos, gali grakščiųjų erikų vainiką papuošti rožėmis, chrizantemomis, aguonos galvutėmis ir stora žvilgančia viela. Vaizdas iš tiesų bus nekasdienis, kai viduje šviesą ir šilumą skleis balta žvakė.

Apvaliųjų žaismas: viržiai ir perlai

Iš tvirtų, bet lanksčių viržių ir erikų šakelių galima sukurti bet kokią kompoziciją. Labiausiai tinka tos augalų veislės, kurių žiedai būna pumpuro formos, iki galo neišsiskleidžia. Jie netgi be vandens laikosi stebėtinai ilgai, o svarbiausia – išsaugo nepakitusią spalvą.
Neįprastų variacijų galima išgauti maišant mažučius trapius pumpurėlius su kokiais nors žvilgančiais aksesuarais. Ypač smagus žaidimas – smulkių karoliukų ir viržių pumpurėlių (nuskabytų nuo šakelių) derinimas.

Ar žinote, kad balta...

... tai atsinaujinimo spalva, reiškianti atgimimą, naujumą, tyrumą, skaistumą.
... slopina emocijas, stiprina tyrumo, šviesos ir tobulumo troškimą.
... krikščionybėje – tai džiaugsmo, šviesos, kūrybos, nekaltumo simbolis.
... kaip ir juoda – artima absoliutui, pradžiai.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Liepos 16, pirmadienis.
  Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:46.
  Mėnulis teka 09:21, leidžiasi 23:44.
  Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis liepos 13 d.
  Danguolė, Faustas, Vaigaudas
  Škaplierinė. Prapjovos
  Šaknų diena. Galima sėti, sodinti daržoves, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, persodinti kambarines ir balkonines gėles, sėti veją. Dauginkite rožes pusiau sumedėjusiais auginiais, persodinkite vilkdalgius. Dauginkite žaliaisiais auginiais daugiametes gėles: šluotelinius ir ylalapius flioksus, šilokus, rudgrūdėles, monardas, pūstataurius, gvazdikus. Galima dalinti peržydėjusių bijūnų ir vilkdalgių kerus. Juos sodinkite patrumpinę lapus iki 2/3. Dalinkite ir į naujas vietas perkelkite ylalapius flioksus, uolaskėles, perkūnropes, šilokus, žiemes, čiobrelius. Netinkamas metas sėti ir sodinti salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  Liepą pradėję rausti šermukšniai žada ankstyvą, šaltą žiemą.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082