Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 7
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »
2018 m. Nr. 7
Sodo spalvos
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Kambarinių augalų priežiūra lapkričio mėnesį

Įjungtas šildymas namuose, sausas patalpų oras, šviesos stoka ir daugelis kitų rudeniškų veiksnių tampa tikru iššūkiu kambariniams augalams. Patariame, kaip tinkamai pasirūpinti kambariniais augalais lapkričio mėnesį.
 

Paskutinis rudens mėnuo nepalankus kambariniams augalams. Jie kenčia dėl šviesos stygiaus, radiatorių skleidžiamos netolygios šilumos. Nuo permirkusios dirvos ir lėkštelėse palikto vandens gali pūti žoliniai augalai. Atsargiai liekite ciklamenus – silpną srovę nutaikykite ne į gumbą, o į žemę. Dėl išsausėjusio oro augalus kietais lapais (fikusus, filodendrus, monsteras, anturius, kavamedžius, krotonus ir kt.) dažniau purkškite, valykite drėgna kempine ar specialia šluoste. Šitaip užkirsite kelią kenkėjų antplūdžiui. Drėkinkite orą šalia augalų pūkuotais lapais. Agavas, alavijus, kaktusus, chlorofitus sustatykite ant palangės, kur daugiau šviesos. Lauramedžiai, agapantai, fuksijos, mirtos, pelargonijos, hortenzijos, oleandrai žiemoti gali ir vėsesnėse (8‒10 °C) patalpose. Jei šie augalai numeta lapus, ne tragedija – pavasarį nugenėti, palaistyti ir patręšti atsigaus.

Rausvasis katarantas gali žiemoti kambaryje

Rausvasis katarantas (Catharanthus roseus), arba rausvoji žiemė, – nedažna gėlė, kuri augintina balkonų loveliuose, gėlynuose. Šilto klimato šalyse ji daugiametė. Jei spalio šalnos kataranto nepakando, galite jį persodinti į vazoną ir išsaugoti kitiems metams. Tinkamiausia temperatūra žiemą – apie 15 ºC. Tuo metu augalas laistomas saikingai ir iki kovo netręšiamas. Anksti pavasarį galima dauginti auginiais arba sėti sėklas. Tik neragaukite – katarantas nuodingas.
Iš palangių arba balkonų lovelių iškastus katarantus apžiūrėkite ir į vazonėlius sodinkite tik stipriausius. Apkarpykite – tegul neskubėdami atželia.
Nugenėti augalėliai tamsiais lapkričio ir gruodžio mėnesiais išleis tik naujus žalius lapelius.
Kuo daugiau saulėtų dienų bus žiemos antroje pusėje ir pavasarį, tuo anksčiau katarantai ims krauti žiedus.
Antrųjų metų vasarą katarantai bus jau ne žemučiai kupsteliai, o apie 30 cm aukščio puskrūmiai. Auginkite saulėtoje vietoje – jie žydės visą vasarą.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Liepos 19, ketvirtadienis.
  Saulė teka 05:08, leidžiasi 21:42.
  Mėnulis teka 13:21, leidžiasi 00:26.
  Mėnulis Svarstyklėse. Priešpilnis 22.52
  Aurėja (Aura), Galigantas, Mantigailė, Vincentas, Auksė
  Žiedų diena. KIRMINŲ DIENA. Galima sodinti gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, vazonines gėles, krauti kompostą, rinkti ir džiovinti vaistinių augalų žiedus. Galima akiuoti alyvas ir rožes. Apkarpykite peržydėjusius gojinius šalavijus ir pentinius. Jie pakartotinai pražys rugsėjį. Apkarpykite ir vaistinius augalus, kad labiau ir tankiau šakotųsi. Šakeles galima suvartoti iš karto ar sudžiovinti. Patikrinkite, kaip sandėlyje laikosi svogūninių gėlių svogūnėliai, jei jų dar neiškasėte – iškaskite. Nepalanku tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisines daržoves, sėti pašarines žoles, laistyti.
  Po perkūnijos gerai grybai dygsta, mat žemę atitranko.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082