Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Kas laimėjo „Schultz“ trąšas?
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 79
Augalų pasaulis – Sodo genėjimas
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Kambarinių augalų priežiūra lapkričio mėnesį

Įjungtas šildymas namuose, sausas patalpų oras, šviesos stoka ir daugelis kitų rudeniškų veiksnių tampa tikru iššūkiu kambariniams augalams. Patariame, kaip tinkamai pasirūpinti kambariniais augalais lapkričio mėnesį.
 

Paskutinis rudens mėnuo nepalankus kambariniams augalams. Jie kenčia dėl šviesos stygiaus, radiatorių skleidžiamos netolygios šilumos. Nuo permirkusios dirvos ir lėkštelėse palikto vandens gali pūti žoliniai augalai. Atsargiai liekite ciklamenus – silpną srovę nutaikykite ne į gumbą, o į žemę. Dėl išsausėjusio oro augalus kietais lapais (fikusus, filodendrus, monsteras, anturius, kavamedžius, krotonus ir kt.) dažniau purkškite, valykite drėgna kempine ar specialia šluoste. Šitaip užkirsite kelią kenkėjų antplūdžiui. Drėkinkite orą šalia augalų pūkuotais lapais. Agavas, alavijus, kaktusus, chlorofitus sustatykite ant palangės, kur daugiau šviesos. Lauramedžiai, agapantai, fuksijos, mirtos, pelargonijos, hortenzijos, oleandrai žiemoti gali ir vėsesnėse (8‒10 °C) patalpose. Jei šie augalai numeta lapus, ne tragedija – pavasarį nugenėti, palaistyti ir patręšti atsigaus.

Rausvasis katarantas gali žiemoti kambaryje

Rausvasis katarantas (Catharanthus roseus), arba rausvoji žiemė, – nedažna gėlė, kuri augintina balkonų loveliuose, gėlynuose. Šilto klimato šalyse ji daugiametė. Jei spalio šalnos kataranto nepakando, galite jį persodinti į vazoną ir išsaugoti kitiems metams. Tinkamiausia temperatūra žiemą – apie 15 ºC. Tuo metu augalas laistomas saikingai ir iki kovo netręšiamas. Anksti pavasarį galima dauginti auginiais arba sėti sėklas. Tik neragaukite – katarantas nuodingas.
Iš palangių arba balkonų lovelių iškastus katarantus apžiūrėkite ir į vazonėlius sodinkite tik stipriausius. Apkarpykite – tegul neskubėdami atželia.
Nugenėti augalėliai tamsiais lapkričio ir gruodžio mėnesiais išleis tik naujus žalius lapelius.
Kuo daugiau saulėtų dienų bus žiemos antroje pusėje ir pavasarį, tuo anksčiau katarantai ims krauti žiedus.
Antrųjų metų vasarą katarantai bus jau ne žemučiai kupsteliai, o apie 30 cm aukščio puskrūmiai. Auginkite saulėtoje vietoje – jie žydės visą vasarą.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Balandžio 20, penktadienis.
  Saulė teka 06:05, leidžiasi 20:32.
  Mėnulis teka 09:05, leidžiasi 00:41.
  Mėnulis Vėžyje 17.27, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 16 d.
  Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (salierus, petražoles, lapinius burokus, kopūstus, salotas, išskyrus gūžines, špinatus), sėti veją, laistyti kambarinius augalus, tvarkyti sodą, aplinką. Rinkite vaistinius augalus (lapus, stiebus). Šią dieną organizmą palankiai veikia vaistažolių vonios, patartina valgyti lapines daržoves. Dar kartą kruopščiai peržiūrėkite sėjos ir sodinimo planą. Norėdami užsiauginti sveiką ir gausų daržovių derlių, patikrinkite, ar teisingai pasirinkote sėjomainą ir priešsėlius. Tik gerai suplanavę darbus išvengsite kenkėjų, ligų, piktžolių. Nepatartina sodinti aukštyn augančių augalų.
  Kai patekanti saulė neaiški, balzgana, tai bus lietaus, o kai ji tyra, aiški, tai bus giedra.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082