Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »
2018 m. Nr. 7
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 7
Sodo spalvos
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Puošniausiosios karpažolės įnoriai

Puošniausioji karpažolė, daugelio vadinama puansetija arba Kalėdų gėle, bene daugiausia dėmesio susilaukia prieškalėdiniu laikotarpiu. Tik neretas skundžiasi, kad augalas labai trumpai težydi. Tad kokie šios gėlės įnoriai ir kokias sąlygas jai sudaryti, kad ryškūs lapai namus puoštų ilgiau?

Puošniausiąją karpažolę rinkitės tokią, kurios spalvingų pažiedžių centre išsiskleidę tik keli tikrieji žiedai. Kuo jų daugiau, tuo trumpesnis augalo gyvenimas. Apžiūrėkite, ar nėra sulaužytų stiebų ir dėmių ant lapų. Puošniausiosios karpažolės yra jautrios šalčiui, todėl nepirkite laikomų atvirame ore (pavyzdžiui, turguje), o tik šiltose parduotuvėse.
Namo jas vežkite gerai įvyniotas į popierių ar bent apgaubtas maišeliais. Atsivežę namo pastatykite šviesioje vietoje, bet ne ten, kur ją pasieks tiesioginiai saulės spinduliuose. Jei kambario oras yra labai šiltas ir sausas, nukris dalis lapų. Prie įprastos kambario temperatūros puošniausiosios karpažolės prisitaiko gerai, todėl rūpesčių nekyla. Žemesnėje nei 15 °C temperatūroje jos vysta, praranda spalvą. Kenkia ir skersvėjai, šalto oro gūsiai, patenkantys į vidų atidarius langą. Laistykite vos šiltesniu nei kambario temperatūros vandeniu ir neleiskite žemei nei išdžiūti, nei užmirkti. Kas dvi savaites tręškite trąšomis žydintiems augalams.
Svarbu! Visų karpažolių pieniškos sultys nuodingos. Jei namuose yra gyvūnų ar mažų vaikų, jas laikykite nepasiekiamoje vietoje. Žiemą žalumynų išsiilgę augintiniai (papūgėlės, katės, šunys ir kiti gyvūnai) gali apgraužti lapus, kurių vasarą net nepastebėtų. Vaikai susidomi ryškiomis spalvomis, gali skinti lapus, žaisti ar jų ragauti. Sultys dirgina odą, akis, burnos gleivinę.
Karpažolių lapais nepuoškite valgių. Priežiūros darbus (genėjimą, persodinimą) atlikite mūvėdami pirštines.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Liepos 16, pirmadienis.
  Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:46.
  Mėnulis teka 09:21, leidžiasi 23:44.
  Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis liepos 13 d.
  Danguolė, Faustas, Vaigaudas
  Škaplierinė. Prapjovos
  Šaknų diena. Galima sėti, sodinti daržoves, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, persodinti kambarines ir balkonines gėles, sėti veją. Dauginkite rožes pusiau sumedėjusiais auginiais, persodinkite vilkdalgius. Dauginkite žaliaisiais auginiais daugiametes gėles: šluotelinius ir ylalapius flioksus, šilokus, rudgrūdėles, monardas, pūstataurius, gvazdikus. Galima dalinti peržydėjusių bijūnų ir vilkdalgių kerus. Juos sodinkite patrumpinę lapus iki 2/3. Dalinkite ir į naujas vietas perkelkite ylalapius flioksus, uolaskėles, perkūnropes, šilokus, žiemes, čiobrelius. Netinkamas metas sėti ir sodinti salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  Liepą pradėję rausti šermukšniai žada ankstyvą, šaltą žiemą.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082