Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 3 (51)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 81
Augalų pasaulis – Viendienės
Plačiau »
2018 m. Nr. 10
Mano sodyba
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Puošniausiosios karpažolės įnoriai

Puošniausioji karpažolė, daugelio vadinama puansetija arba Kalėdų gėle, bene daugiausia dėmesio susilaukia prieškalėdiniu laikotarpiu. Tik neretas skundžiasi, kad augalas labai trumpai težydi. Tad kokie šios gėlės įnoriai ir kokias sąlygas jai sudaryti, kad ryškūs lapai namus puoštų ilgiau?

Puošniausiąją karpažolę rinkitės tokią, kurios spalvingų pažiedžių centre išsiskleidę tik keli tikrieji žiedai. Kuo jų daugiau, tuo trumpesnis augalo gyvenimas. Apžiūrėkite, ar nėra sulaužytų stiebų ir dėmių ant lapų. Puošniausiosios karpažolės yra jautrios šalčiui, todėl nepirkite laikomų atvirame ore (pavyzdžiui, turguje), o tik šiltose parduotuvėse.
Namo jas vežkite gerai įvyniotas į popierių ar bent apgaubtas maišeliais. Atsivežę namo pastatykite šviesioje vietoje, bet ne ten, kur ją pasieks tiesioginiai saulės spinduliuose. Jei kambario oras yra labai šiltas ir sausas, nukris dalis lapų. Prie įprastos kambario temperatūros puošniausiosios karpažolės prisitaiko gerai, todėl rūpesčių nekyla. Žemesnėje nei 15 °C temperatūroje jos vysta, praranda spalvą. Kenkia ir skersvėjai, šalto oro gūsiai, patenkantys į vidų atidarius langą. Laistykite vos šiltesniu nei kambario temperatūros vandeniu ir neleiskite žemei nei išdžiūti, nei užmirkti. Kas dvi savaites tręškite trąšomis žydintiems augalams.
Svarbu! Visų karpažolių pieniškos sultys nuodingos. Jei namuose yra gyvūnų ar mažų vaikų, jas laikykite nepasiekiamoje vietoje. Žiemą žalumynų išsiilgę augintiniai (papūgėlės, katės, šunys ir kiti gyvūnai) gali apgraužti lapus, kurių vasarą net nepastebėtų. Vaikai susidomi ryškiomis spalvomis, gali skinti lapus, žaisti ar jų ragauti. Sultys dirgina odą, akis, burnos gleivinę.
Karpažolių lapais nepuoškite valgių. Priežiūros darbus (genėjimą, persodinimą) atlikite mūvėdami pirštines.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Spalio 19, penktadienis.
  Saulė teka 07:56, leidžiasi 18:11.
  Mėnulis teka 16:53, leidžiasi 01:18.
  Mėnulis Žuvyse 23.20, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 16 d.
  Geisvilas, Kleopatra, Laura, Izaokas, Karina.
  Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, tręšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  Kiškiai rudenį laukuose ir soduose – bus šalta žiema.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082