Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 10
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 81
Augalų pasaulis – Viendienės
Plačiau »
2018 m. Nr. 3 (51)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Trumpiausiomis metų dienomis pražysta kalėdinis kaktusas

Kalėdiniai kaktusai – įvairių veislių plokšteniai (Schlumbergera), žydintys baltais, rausvais, raudonais, gelsvais ir įvairių tarpinių atspalvių žiedais. Tai epifitai, gražiai svyrantys iš kabančių vazonų. Plokšteniai nereiklūs ir kasmet gausiai žydi. Tik nepamirškite pagrindinių reikalavimų: neperlaistyti, vengti vasaros vidurdienio saulės spindulių, nekeisti apšvietimo pasirodžius žiediniams pumpurams.
 

Plokšteniai žydi lapkričio–sausio mėnesiais. Trumpėjančios dienos skatina šiuos augalus krauti žiedų pumpurus. Šiuo laikotarpiu jų nereikėtų kilnoti iš vienos vietos į kitą, negalima perdžiovinti.
Nubyrėjus paskutiniams žiedams, prasideda trumpas 4–6 savaičių ramybės periodas, laistoma mažai. Jam pasibaigus didesnius plokštenius galima dauginti auginiais – pjaunamos šakelės su 2–3 nareliais (pjūvio vieta 2–3 dienas apdžiovinama) ir negiliai sodinamos į drėgną, laidžią žemę.
Įsišaknijusios šakelės ir motininiai augalai pradeda augti. Pavasarį ir vasarą plokšteniai laistomi reguliariai, tręšiami kas 2–3 savaites kaktusams skirtomis trąšomis. Galima laikyti lauke, šviesiame pusšešėlyje.
Rudenį plokšteniai laikomi įprastoje kambario temperatūroje. Rugpjūčio–lapkričio mėnesiais jie laistomi saikingai, išdžiūvus viršutiniam žemės sluoksniui. Pasirodžius žiediniams pumpurams vėl laistoma reguliariai.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Spalio 19, penktadienis.
  Saulė teka 07:56, leidžiasi 18:11.
  Mėnulis teka 16:53, leidžiasi 01:18.
  Mėnulis Žuvyse 23.20, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 16 d.
  Geisvilas, Kleopatra, Laura, Izaokas, Karina.
  Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, tręšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  Kiškiai rudenį laukuose ir soduose – bus šalta žiema.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082