Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 7
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 7
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 2 (50)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Trumpiausiomis metų dienomis pražysta kalėdinis kaktusas

Kalėdiniai kaktusai – įvairių veislių plokšteniai (Schlumbergera), žydintys baltais, rausvais, raudonais, gelsvais ir įvairių tarpinių atspalvių žiedais. Tai epifitai, gražiai svyrantys iš kabančių vazonų. Plokšteniai nereiklūs ir kasmet gausiai žydi. Tik nepamirškite pagrindinių reikalavimų: neperlaistyti, vengti vasaros vidurdienio saulės spindulių, nekeisti apšvietimo pasirodžius žiediniams pumpurams.
 

Plokšteniai žydi lapkričio–sausio mėnesiais. Trumpėjančios dienos skatina šiuos augalus krauti žiedų pumpurus. Šiuo laikotarpiu jų nereikėtų kilnoti iš vienos vietos į kitą, negalima perdžiovinti.
Nubyrėjus paskutiniams žiedams, prasideda trumpas 4–6 savaičių ramybės periodas, laistoma mažai. Jam pasibaigus didesnius plokštenius galima dauginti auginiais – pjaunamos šakelės su 2–3 nareliais (pjūvio vieta 2–3 dienas apdžiovinama) ir negiliai sodinamos į drėgną, laidžią žemę.
Įsišaknijusios šakelės ir motininiai augalai pradeda augti. Pavasarį ir vasarą plokšteniai laistomi reguliariai, tręšiami kas 2–3 savaites kaktusams skirtomis trąšomis. Galima laikyti lauke, šviesiame pusšešėlyje.
Rudenį plokšteniai laikomi įprastoje kambario temperatūroje. Rugpjūčio–lapkričio mėnesiais jie laistomi saikingai, išdžiūvus viršutiniam žemės sluoksniui. Pasirodžius žiediniams pumpurams vėl laistoma reguliariai.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Liepos 16, pirmadienis.
  Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:46.
  Mėnulis teka 09:21, leidžiasi 23:44.
  Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis liepos 13 d.
  Danguolė, Faustas, Vaigaudas
  Škaplierinė. Prapjovos
  Šaknų diena. Galima sėti, sodinti daržoves, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, persodinti kambarines ir balkonines gėles, sėti veją. Dauginkite rožes pusiau sumedėjusiais auginiais, persodinkite vilkdalgius. Dauginkite žaliaisiais auginiais daugiametes gėles: šluotelinius ir ylalapius flioksus, šilokus, rudgrūdėles, monardas, pūstataurius, gvazdikus. Galima dalinti peržydėjusių bijūnų ir vilkdalgių kerus. Juos sodinkite patrumpinę lapus iki 2/3. Dalinkite ir į naujas vietas perkelkite ylalapius flioksus, uolaskėles, perkūnropes, šilokus, žiemes, čiobrelius. Netinkamas metas sėti ir sodinti salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  Liepą pradėję rausti šermukšniai žada ankstyvą, šaltą žiemą.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082