Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 2
Sodo spalvos
Plačiau »
2017 m. Nr. 4 (48)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 2
Mano sodyba
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Kas nutiko kambarinėms gėlėms?

Kodėl kambarinių gėlių lapai raukšlėjasi ir krenta? Kodėl lapus numetė pelargonijos? Dėl kokių priežasčių gelsta orchidėjų pumpurai? Į šiuos ir kitus kambarinių gėlių augintojų klausimus atsako specialistai.

„Namuose augančių gėlių lapai susiraukšlėjo ir pasidarė dėmėti. Pachira, didžialapis fikusas, krotonas ėmė mesti lapus, difenbachija leidžia naują lapą, o kitas tuo tarpu jau ruduoja. Ką daryti, gal galite padėti?“
Sausų rudų dėmių ant lapų atsiranda žiemą, kai kambarių oras labai sausas. Augalus reikėtų dažnai purkšti. Be to, svarbu stengtis, kad temperatūra būtų kuo pastovesnė (kambarys neatšaltų atidarius langą). Apžiūrėkite, ar vienodai drėgna ir neužkalkėjusi žemė, ar augalų nepasiekia sauso ir šilto oro srautas nuo šildymo įrenginių arba elektrinių buities prietaisų. Laistyti būtina pastovėjusiu, ne vėsesniu kaip kambario temperatūros vandeniu.


„Įstiklintame balkone pelargonijas laikiau iki pat gruodžio mėnesio. Bet ką daryti, jei atsineštos į kambarį jos numetė visus lapus? Ar pavasarį gėlės išleis daigelius?“
Jei stiebai nenušalo, sveiki (žali, nesuvytę), pelargonijos išsprogs ir pavasarį vėl sulauksite žiedų. Staiga pasikeitus auginimo sąlygoms, lapai gali pagelsti ir nudžiūti. Stiebai lieka gyvi.

„Dėl ko ruduoja ir po to 302 Found

Found

The document has moved here.

krenta kambarinio paparčio lapai? Ar tai kokia liga? O gal jį reikia persodinti?“

Tai ne liga, o augalo reakcija į nepalankias sąlygas. Tikriausiai kambaryje paparčiui per sausas oras, per šilta. Reguliariai laistykite, kad žemė būtų vidutinio drėgnumo. Dažnai purkškite lapus. Niekada ilgam nepalikite vandens padėkle. Jei žemė kieta, užkalkėjusi ar vazonas labai mažas, papartį persodinti būtina.

„Orchidėja sukrovė pumpurus. Dideli pumpurai pradėjo gelsti ir kristi. Ką daryti?“
Priežastys gali būti kelios: orchidėja pritrūko maisto medžiagų arba drėgmės, buvo pernešta į kitą vietą arba apsukta, pro langą gavo šalto oro arba pateko į skersvėjį, per sausa kambaryje. Oro drėgnio svyravimus pastebėti labai sunku. Lauke staiga atšalus, radiatoriai pradeda stipriau šildyti. Tuomet oro drėgnis kambaryje sumažėja. Mes to nejaučiame, o jautrūs augalai kenčia.

„Kurį mėnesį geriausia persodinti kambarines gėles?“
Geriausio mėnesio visoms gėlėms išrinkti neįmanoma. Jas geriausia persodinti prasidedant aktyviam augimui. Šis laikas priklauso ir nuo rūšies, ir nuo patalpos temperatūros. Šiltuose kambariuose laikomas gėles patariama persodinti vasario–kovo mėnesiais, vėsiose – kovą ir balandį, nežydinčias – ir vasarą, ir rudens pradžioje.

„Dovanų gavau gebenę. Pirmas savaites augalas žaliavo, bet paskui pradėjo džiūti, ėmė kristi lapai. Laistau ir purškiu, kaip priklauso. Dėl ko taip galėtų būti?“
Gebenė sunkiai prisitaiko prie šilto kambario. Žiemą jai reikia vėsaus (10–15 laipsnių) ir drėgno oro. Žemė vazone turėtų būti apydrėgnė, jokiu būdu ne šlapia. Paieškokite augalui namuose kuo vėsesnės vietos, kurios neapšviečia tiesioginiai saulės spinduliai. Laistykite saikingai, kasdien purkškite vandeniu. Šiltame kambaryje gebenes dažnai puola voratinklinės erkutės.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Vasario 25, sekmadienis.
  Saulė teka 07:18, leidžiasi 17:47.
  Mėnulis teka 12:14, leidžiasi 03:56.
  Mėnulis Vėžyje 05.06, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis vasario 23 d.
  Margiris, Rasa, Regimantas, Viktoras.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (svogūnus, krapus, salotas, išskyrus gūžines), augančias šildomame šiltnamyje ar ant palangės, laistyti kambarinius augalus. Tamsiame rūsyje ar sandėliuke želdinkite cikorijas žiemos stalui paįvairinti. Atrinkite stambesnius, neišsišakojusius šakniavaisius ir laikykite gilioje dėžutėje, smėlyje ar žemėje. Netinkama diena sėti vijoklinius augalus.
  Žiema su varvekliais, vasara su avižomis.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082