Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 2 (50)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 7
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Kokios sąlygos reikalingos anturiui?

Kodėl anturis žiedus krauna ant labai trumpų kotelių? Kaip auginti kalatėją? Dėl kokių priežasčių gelsta oncidijos lapai? Į šiuos ir kitus kambarines gėles auginančiųjų klausimus atsako specialistai.

„Auginu anturį, bet jis žiedus krauna ant labai trumpų kotelių. Kodėl?“
Ilgesni ar trumpesni žiedynkočiai gali būti veislės savybė. Trumpoki jie, kai anturiai auginami netinkamame substrate, per sausame ore, gauna per daug tiesioginių saulės spindulių.

„Auginu kalatėją (Calathea crocata). Laistau vieną kartą per savaitę, kartkartėmis papurškiu, bet jai kažkas netinka – lapai sukasi, ruduoja. Gal patartumėte, ką reikėtų pakeisti, kad gėlytė atsigautų?“
Visos kalatėjos prastai jaučiasi butuose žiemą. Joms reikia drėgno oro, šilumos, išsklaidytos šviesos. Šildymo sezonu šiuos augalus vertėtų purkšti kasdien. Laistoma pagal poreikį – kai pradeda džiūti žemės paviršius, bet neleidžiama perdžiūti. Tinka tik nekalkingas, truputį šiltesnis nei kambario temperatūros vanduo. Žiemą šviesos mažai, todėl kalatėjas galima pastatyti arčiau lango, bet tik šiltoje vietoje, kur nepasieks šalto oro srautas. Vasarą šias gėles reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.

„Nusipirkau nupigintų augalų. Pageltę oncidijos lapai visai nugelto, o besiskleidžiantys azalijos žiedai taip ir nepražydo. Patarkite, prašau, gal jas galima dar kaip nors atgaivinti?“

Oncidiją reikėtų laikyti išsklaidytoje šviesoje, drėgname ore, kambario temperatūroje. Apžiūrėkite, ar gyvos šaknys. Iš sveikų „gumbelių“ pavasarį gali pasirodyti nauji ūgliai.
Azalijos mėgsta vėsą, drėgmę ir išsklaidytą šviesą. Kambaryje joms per sausa ir per šilta. Šiuos augalus reikėtų laikyti apie 12–15 laipsnių patalpoje arba ant vėsios palangės ir dažnai purkšti.
Abiejų rūšių augalams būtinas minkštas vanduo.

„Neseniai man padovanojo į bonsą panašią gėlę. Jos kotas kaip ženšenio šaknis, lyg skiepyta, su fikuso šakelėmis. Kokia tai gėlė galėtų būti ir kaip ją auginti? Dabar išleidžia vieną kitą lapelį, kuris pagelsta ir nukrenta, neauga.“
Galbūt jūs gavote dovanų savitai suformuotą fikusą. Parduotuvėse galima įsigyti smulkiavaisių fikusų bonsų. Tai, ką vadiname kamienu, ne visada yra tikras kamienas, o juo tapusios storos šaknys.
Idealios sąlygos fikusui namuose – šilta vieta, drėgnas oras ir daug išsklaidytos šviesos. Gerai jis auga prie rytinių ir vakarinių langų. Žiemą, kai saulės labai mažai, galima pastatyti ant pietinės palangės. Fikusų bonsai dažnai laistomi (kad žemė niekada neperdžiūtų), purškiami vandeniu. Tręšti reikėtų retokai, kovą–spalį užtenka kartą per mėnesį palaistyti trąšų tirpalu.

„Ant mano orchidėjos lapų apatinės pusės kraštelių atsirado lipnaus skysčio lašelių. Kodėl taip atsitiko? Gal tai liga?“
Labai gerai apžiūrėkite, ar nėra skydamarių, amarų. Tai jie dažnai palieka lipnaus skysčio pėdsakus. O gal kenkėjai susitelkę ant greta stovinčio kaimyno. Visus augalus nuplaukite šilto vandens srove, o pastebėtus kenkėjus kuo skubiau naikinkite.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Liepos 17, antradienis.
  Saulė teka 05:05, leidžiasi 21:44.
  Mėnulis teka 10:44, leidžiasi .
  Mėnulis Svarstyklėse 22.42, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis liepos 13 d.
  Aleksas, Darius, Girėnas
  S. Dariaus ir S. Girėno žuvimo diena. Pasaulio lietuvių vienybės diena
  Šaknų diena tęsis iki vėlumos. Galima sėti, sodinti daržoves, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, persodinti kambarines ir balkonines gėles, sėti veją. Dauginkite rožes pusiau sumedėjusiais auginiais, persodinkite vilkdalgius. Dauginkite žaliaisiais auginiais daugiametes gėles: šluotelinius ir ylalapius flioksus, šilokus, rudgrūdėles, monardas, pūstataurius, gvazdikus. Galima dalinti peržydėjusių bijūnų ir vilkdalgių kerus. Juos sodinkite patrumpinę lapus iki 2/3. Dalinkite ir į naujas vietas perkelkite ylalapius flioksus, uolaskėles, perkūnropes, šilokus, žiemes, čiobrelius. Netinkamas metas sėti ir sodinti salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  Kai liepos šakos kiek pakilusios nuo žemės – rytoj bus giedra, jei dar labiau nusvyra – lis.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082