Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 7
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »
2018 m. Nr. 7
Sodo spalvos
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Namų aplinkos dekoravimo idėjos Šv. Kalėdoms

Kalėdos ateina šviesos taku. Kartu su jomis ateina džiaugsmas ir viltis. Tai draugų, giminių, bičiulių susibūrimo metas. Svečiai pasijus itin laukiami ir gerbiami, jei juos nustebinsite ir pasveikinsite dar neįžengusius į svetainę, kurioje vyks pobūvis. Galite pakabinti kalėdinį vainiką ant durų ar lauke papuošti eglutę. Ieškote originalesnių idėjų, kuždančių apie paslapčių kupiną vakarą? Pasitelkiant fantaziją, norimą įspūdį galima pasiekti labai paprastomis priemonėmis. Laiptinė, papuošta puošniausiosiomis karpažolėmis apvaliuose stikliniuose induose, žvakių liepsnelės – toks subtilus ir efektingas dekoras nuteiks itin šventiškai.

Kelios idėjos:

Įvairūs švelniai žali ir kreminiai atspalviai, baltos žvakės – efektinga ir rafinuota stalo puošmena.
Skaidrumas, švelnios spalvos, pabirę rožės žiedlapiai, natūralios medžiagos – tai išskirtinis lengvumas ir šviesios mintys.
Puošniausiosios karpažolės labai įvairios ir universalios. Atsižvelgiant į spalvą, dydį, apdailos elementus, apšvietimą, jos gali būti pritaikytos prie bet kokių kambario kampelių. Šiek tiek pastangų, dekoratyvių sodo gėrybių – ir šventė jau laukia!
Gėlės – svarbus šventinio stalo akcentas. Jis išraiškingas, bet nedominuojantis, subtilių pastelinių spalvų. Kad nuskintos šakelės ilgiau išsilaikytų, galiukai trumpam pamerkiami į karštą vandenį arba palaikomi virš ugnies. Į skirtingų aukščių skaidrias taures panardintas puošniausiąsias karpažoles papildo hortenzijų žiedynai.

Karaliauja paprastumas!

Keli gelsvų puošniausiųjų karpažolių vazonėliai įstatyti į stačiakampį indą. Prie jų puikiai dera cinamonų lazdelės. Itin paslaptingai kompozicija atrodo žvakių šviesoje.
Cinamono lazdelių skleidžiamas kvapas, švelnios ir mielos karpažolės, keli spindintys eglutės papuošalai – viskas sudaro vientisą orkestrą, šlovinantį Kristaus gimimo šventę. Džiaugsmas akims, širdžiai ir sielai!
Iš spygliuočių nupintas vainikas dekoruotas kankorėžiais, graikiniais ir lazdyno riešutais, cinamono lazdelėmis, gebenėmis, vilnoniais siūlais. Viduje – puošniausioji karpažolė neutralios spalvos inde. Kompozicija ant languotos staltiesės teikia valgomajam jaukumo visą kalėdinį laikotarpį.
Pušų kankorėžių rasite kiekviename miške. Nuvalyti ir išdžiovinti, jie paslėps ne itin dailų plastikinį vazonėlį ir sukurs šventinę nuotaiką.
Lentyna, komoda, indauja, židinys – puošniausiosios karpažolės tinka visur. Į vienodus vazonėlius sustatytos gėlės apkaišytos tujų šakelėmis. Keli eglutės žaisliukai, juostelės ‒ ir nuo kompozicijos negalėsite atitraukti akių.

Karaliauja elegancija!

Du skirtingų dydžių stikliniai indai, sudėti vienas į kitą, – štai ir visa paslaptis. Ertmė tarp jų užpildoma aukso ir rudos spalvos eglutės žaisliukais, „angelo plaukais“. Jei vidinis indas kiek per gilus ir įdėta puošniausioji karpažolė nugrimzta, ant dugno paberkite skaldelės. Kompozicija švyti auksu. Nuotaika pasikeis, jei tarpus tarp stiklo indų užpildysite kitos, tarkim, sidabro spalvos atributais ar naudosite „šiltesnes“ medžiagas – eglių šakeles, kankorėžius, riešutus.
Iš smidrų šakelių suformuojamas vainikas ir apvyniojamas dekoratyvia sidabro spalvos vielute.
Laisvai surištos smidrų šakelės apipurškiamos sidabriniais dažais ir leidžiama joms nudžiūti.
Sidabru apipurkštas smidrų vainikas dedamas ant vazos krašto. Vielute pritvirtinamas paskutinis kompozicijos elementas – metalinė snaigė. Belieka į dekoruotos vazos vidų įstatyti vazonėlį su puošniausiąja karpažole.


 

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Liepos 17, antradienis.
  Saulė teka 05:05, leidžiasi 21:44.
  Mėnulis teka 10:44, leidžiasi .
  Mėnulis Svarstyklėse 22.42, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis liepos 13 d.
  Aleksas, Darius, Girėnas
  S. Dariaus ir S. Girėno žuvimo diena. Pasaulio lietuvių vienybės diena
  Šaknų diena tęsis iki vėlumos. Galima sėti, sodinti daržoves, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, persodinti kambarines ir balkonines gėles, sėti veją. Dauginkite rožes pusiau sumedėjusiais auginiais, persodinkite vilkdalgius. Dauginkite žaliaisiais auginiais daugiametes gėles: šluotelinius ir ylalapius flioksus, šilokus, rudgrūdėles, monardas, pūstataurius, gvazdikus. Galima dalinti peržydėjusių bijūnų ir vilkdalgių kerus. Juos sodinkite patrumpinę lapus iki 2/3. Dalinkite ir į naujas vietas perkelkite ylalapius flioksus, uolaskėles, perkūnropes, šilokus, žiemes, čiobrelius. Netinkamas metas sėti ir sodinti salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  Kai liepos šakos kiek pakilusios nuo žemės – rytoj bus giedra, jei dar labiau nusvyra – lis.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082