Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 6
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 2 (50)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Vasarį daug dėmesio skiriame gėlėms

Pavasario kvapą jaučia ne tik žmonės, gyvūnai, bet ir augalai. Jie jau kaupia jėgas lapams ir žiedams formuoti. Ką padaryti paskutinį žiemos mėnesį, kad namai ir sodas netrukus pasidabintų įvairiaspalviais žiedais?
 

Apžiūrime, perrenkame gėlių gumbus, šakniastiebius. Gendančius išmetame. Brangiausių veislių jurginus ar kanas sutvarkius, apgydžius galima pasodinti į lengvą substratą ir išnešti į šiltesnę ir šviesesnę patalpą. Paaugusius ūgelius nupjovus galima įšaknydinti. Žinoma, reikia šviesos.
Stebime, kaip rūsyje ar kitoje vėsioje patalpoje laikosi lauke nežiemojantys augalai. Retkarčiais truputį palaistome. Jei jie pradeda pelyti ar pūti, vėdiname patalpas. Augalus apvalome ir apibarstome medžio pelenais.
Iš rūsio į šviesesnę vėsią vietą iškeliamos ir saikingai laistomos, šiek tiek tręšiamos hortenzijos, dauginti skirtos chrizantemos.
Kambaryje drėkiname orą, purename vazoninių augalų žemę ir juos saikingai laistome.
Vėsiai žiemojusias pelargonijas, fuksijas dviem trečdaliais patrumpiname. Nupjautas dalis naudojame dauginimui. Fuksijoms įšaknydinti labai tinka durpių tabletės. Nugenėtus augalus reikėtų persodinti į naują substratą.
Sodinami gloksinijų, gumbinių begonijų gumbai ir laikomi kur šilčiau (apie 15 °C), šviesiau.
Pikuojamos puošniosios begonijos. Žemė nuolatos saikingai drėkinama, vėdinama be skersvėjų, suteikiama kuo daugiau šviesos.
Galima pražydinti rudenį į vazonus susodintas svogūnines gėles, pakalnutes, medžių šakutes. Artėjant pavasariui pražydinti lengviau ir žiedai išsiskleidžia greičiau. Štai forsitijos šakelė, valandą kitą palaikyta šiltoje vonioje, kambaryje pražys per porą savaičių. Mažiausiai vargo su krokais, žydrėmis, scylėmis. Peržydėjusių augalų nebūtina išmesti. Nuošalesnėje vietoje juos laistydami ir tręšdami sustipriname, o pavasarį pasodiname lauke.
Per žiemą ištįsusius ar senus kambarinius augalus (difenbachijas, monsteras, fikusus) laikas genėti, pjaustyti, šaknydinti.
Nasturtė – beveik nežinomas prieskoninis augalas, o juk į lėkštę dėti tinka visos jos dalys: sėklos, lapai, žiedai. Galima ir ant palangės šalia svogūno, leidžiančio laiškus, petražolės ar rozmarino, pasėti keletą sėklų.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Birželio 23, šeštadienis.
  Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  Mėnulis teka 16:46, leidžiasi 02:39.
  Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 20 d.
  Arvydas, Vanda, Vaida, Zenonas.
  Birželio sukilimo diena.
  Lapų diena. Galima sodinti, sėti, pikuoti lapines daržoves, sėti ar pjauti veją, laistyti, rinkti sraiges, vaistinius augalus (lapus, stiebus). Vejos žolė greitai auga, todėl ją dažnai pjaukite. Per sausras palaistykite. Nepalanku kirsti medžius, sėti, sodinti gūžines salotas, iškasti gėlių svogūnėlius.
  Jei bitės prieš vakarą anksti sulekia, tai reikia laukti lietaus.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082