Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Kas laimėjo „Schultz“ trąšas?
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 79
Augalų pasaulis – Sodo genėjimas
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Vasarį daug dėmesio skiriame gėlėms

Pavasario kvapą jaučia ne tik žmonės, gyvūnai, bet ir augalai. Jie jau kaupia jėgas lapams ir žiedams formuoti. Ką padaryti paskutinį žiemos mėnesį, kad namai ir sodas netrukus pasidabintų įvairiaspalviais žiedais?
 

Apžiūrime, perrenkame gėlių gumbus, šakniastiebius. Gendančius išmetame. Brangiausių veislių jurginus ar kanas sutvarkius, apgydžius galima pasodinti į lengvą substratą ir išnešti į šiltesnę ir šviesesnę patalpą. Paaugusius ūgelius nupjovus galima įšaknydinti. Žinoma, reikia šviesos.
Stebime, kaip rūsyje ar kitoje vėsioje patalpoje laikosi lauke nežiemojantys augalai. Retkarčiais truputį palaistome. Jei jie pradeda pelyti ar pūti, vėdiname patalpas. Augalus apvalome ir apibarstome medžio pelenais.
Iš rūsio į šviesesnę vėsią vietą iškeliamos ir saikingai laistomos, šiek tiek tręšiamos hortenzijos, dauginti skirtos chrizantemos.
Kambaryje drėkiname orą, purename vazoninių augalų žemę ir juos saikingai laistome.
Vėsiai žiemojusias pelargonijas, fuksijas dviem trečdaliais patrumpiname. Nupjautas dalis naudojame dauginimui. Fuksijoms įšaknydinti labai tinka durpių tabletės. Nugenėtus augalus reikėtų persodinti į naują substratą.
Sodinami gloksinijų, gumbinių begonijų gumbai ir laikomi kur šilčiau (apie 15 °C), šviesiau.
Pikuojamos puošniosios begonijos. Žemė nuolatos saikingai drėkinama, vėdinama be skersvėjų, suteikiama kuo daugiau šviesos.
Galima pražydinti rudenį į vazonus susodintas svogūnines gėles, pakalnutes, medžių šakutes. Artėjant pavasariui pražydinti lengviau ir žiedai išsiskleidžia greičiau. Štai forsitijos šakelė, valandą kitą palaikyta šiltoje vonioje, kambaryje pražys per porą savaičių. Mažiausiai vargo su 500 Internal Server Error

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at webmaster@stat-counters.net to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

krokais, žydrėmis, scylėmis. Peržydėjusių augalų nebūtina išmesti. Nuošalesnėje vietoje juos laistydami ir tręšdami sustipriname, o pavasarį pasodiname lauke.
Per žiemą ištįsusius ar senus kambarinius augalus (difenbachijas, monsteras, fikusus) laikas genėti, pjaustyti, šaknydinti.
Nasturtė – beveik nežinomas prieskoninis augalas, o juk į lėkštę dėti tinka visos jos dalys: sėklos, lapai, žiedai. Galima ir ant palangės šalia svogūno, leidžiančio laiškus, petražolės ar rozmarino, pasėti keletą sėklų.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Balandžio 20, penktadienis.
  Saulė teka 06:05, leidžiasi 20:32.
  Mėnulis teka 09:05, leidžiasi 00:41.
  Mėnulis Vėžyje 17.27, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 16 d.
  Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (salierus, petražoles, lapinius burokus, kopūstus, salotas, išskyrus gūžines, špinatus), sėti veją, laistyti kambarinius augalus, tvarkyti sodą, aplinką. Rinkite vaistinius augalus (lapus, stiebus). Šią dieną organizmą palankiai veikia vaistažolių vonios, patartina valgyti lapines daržoves. Dar kartą kruopščiai peržiūrėkite sėjos ir sodinimo planą. Norėdami užsiauginti sveiką ir gausų daržovių derlių, patikrinkite, ar teisingai pasirinkote sėjomainą ir priešsėlius. Tik gerai suplanavę darbus išvengsite kenkėjų, ligų, piktžolių. Nepatartina sodinti aukštyn augančių augalų.
  Kai patekanti saulė neaiški, balzgana, tai bus lietaus, o kai ji tyra, aiški, tai bus giedra.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082