Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 8
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 8
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 81
Augalų pasaulis – Viendienės
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Vasarį daug dėmesio skiriame gėlėms

Pavasario kvapą jaučia ne tik žmonės, gyvūnai, bet ir augalai. Jie jau kaupia jėgas lapams ir žiedams formuoti. Ką padaryti paskutinį žiemos mėnesį, kad namai ir sodas netrukus pasidabintų įvairiaspalviais žiedais?
 

Apžiūrime, perrenkame gėlių gumbus, šakniastiebius. Gendančius išmetame. Brangiausių veislių jurginus ar kanas sutvarkius, apgydžius galima pasodinti į lengvą substratą ir išnešti į šiltesnę ir šviesesnę patalpą. Paaugusius ūgelius nupjovus galima įšaknydinti. Žinoma, reikia šviesos.
Stebime, kaip rūsyje ar kitoje vėsioje patalpoje laikosi lauke nežiemojantys augalai. Retkarčiais truputį palaistome. Jei jie pradeda pelyti ar pūti, vėdiname patalpas. Augalus apvalome ir apibarstome medžio pelenais.
Iš rūsio į šviesesnę vėsią vietą iškeliamos ir saikingai laistomos, šiek tiek tręšiamos hortenzijos, dauginti skirtos chrizantemos.
Kambaryje drėkiname orą, purename vazoninių augalų žemę ir juos saikingai laistome.
Vėsiai žiemojusias pelargonijas, fuksijas dviem trečdaliais patrumpiname. Nupjautas dalis naudojame dauginimui. Fuksijoms įšaknydinti labai tinka durpių tabletės. Nugenėtus augalus reikėtų persodinti į naują substratą.
Sodinami gloksinijų, gumbinių begonijų gumbai ir laikomi kur šilčiau (apie 15 °C), šviesiau.
Pikuojamos puošniosios begonijos. Žemė nuolatos saikingai drėkinama, vėdinama be skersvėjų, suteikiama kuo daugiau šviesos.
Galima pražydinti rudenį į vazonus susodintas svogūnines gėles, pakalnutes, medžių šakutes. Artėjant pavasariui pražydinti lengviau ir žiedai išsiskleidžia greičiau. Štai forsitijos šakelė, valandą kitą palaikyta šiltoje vonioje, kambaryje pražys per porą savaičių. Mažiausiai vargo su krokais, žydrėmis, scylėmis. Peržydėjusių augalų nebūtina išmesti. Nuošalesnėje vietoje juos laistydami ir tręšdami sustipriname, o pavasarį pasodiname lauke.
Per žiemą ištįsusius ar senus kambarinius augalus (difenbachijas, monsteras, fikusus) laikas genėti, pjaustyti, šaknydinti.
Nasturtė – beveik nežinomas prieskoninis augalas, o juk į lėkštę dėti tinka visos jos dalys: sėklos, lapai, žiedai. Galima ir ant palangės šalia svogūno, leidžiančio laiškus, petražolės ar rozmarino, pasėti keletą sėklų.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Rugpjūčio 19, sekmadienis.
  Saulė teka 06:02, leidžiasi 20:42.
  Mėnulis teka 15:53, leidžiasi .
  Mėnulis Šaulyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugpjūčio 18 d.
  Argaudas, Boleslovas (Balys), Emilija
  Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti daržoves, vedančias vaisius virš žemės, vijoklinius augalus, sodinti braškių daigus, pjauti viską, kas greitai auga, naikinti dirvos paviršiuje gyvenančius kenkėjus, šaldyti vaisius, daržoves, rinkti vaistinius augalus (vaisius). Šienaukite žolę. Per sausras veją laistykite. Pradėkite rinkti vienmečių gėlių sėklas. Rinkite ir naikinkite kenkėjų bei ligų pažeistus vaisius. Netinkama diena sėti, sodinti salotas, ravėti.
  Jei voverės anksti riešutus renka, bus šalta žiema.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082