Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 2
Mano sodyba
Plačiau »
2019 m. Nr. 1 (83)
Augalų pasaulis – Pavasariniai žalumynai
Plačiau »
2018 m. Nr. 4 (52)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Greitos margučių idėjos nekantriausiems

Vieni neįsivaizduoja margučių lėkštės be vašku margintų kiaušinių. Kitiems margutis ne margutis, jei neišraižytas. Puikūs seni dažymo būdai įgudusiai ir darbščiai rankai padeda sukurti tikrus šedevrus. Tačiau kaip elgtis tiems, kurie neketina sugaišti marių laiko margindami kiaušinius? Naudojant vieną iš technikų – atspaudus, galima pasiekti itin greitą, tačiau visiškai neprastą rezultatą.

Augaliniai atspaudai išraiškingiausi


Daugelis yra bandę kurti įvairius augalinius atspaudus. Ankstyvą pavasarį problema gali būti nebent viena – iš kur gauti lapelių ar gėlyčių. Bet net ir tada jau kyšo vienas kitas lapelis. O gal ant palangės turite prieskoninių žolelių? Krapo, petražolės lapai – vieni išraiškingiausių. Gerai prispausti ir tvirtai apsukti medžiaga, jie įspaudžia nepaprastus atvaizdus. Jei Velykos vėlyvos – tada augalų jau yra daug ir įvairių. Dėti galima ir po vieną lapelį, ir po kelis, ir vienoje kiaušinio pusėje, ir abiejose. Svarbiausia – sukant ant viršaus audinį, viena ranka detalę prilaikyti, kad nepasislinktų ar neužsilenktų.

Svogūnų lukštai – nepabostanti tradicija

Kas nėra bandęs kiaušinių marginti svogūnų lukštais? Nepavykti tiesiog negali – nebent per trumpai pamirkysite. Svogūnų lukštai, kuriais apsukami kiaušiniai, ne tik palieka originalius atspaudus, primenančius žemėlapį, bet ir dažo. Jų natūraliems dažams susimaišius su kitais dažais sukuriama begalinė atspalvių gama. Apdėję svogūnų lukštais, kiaušinius apsukite medžiaga, užriškite ir dėkite į dažus. Galima naudoti ir tą patį skystį – raštai bus nepaprastai natūralūs, švelniai rusvų atspalvių. Svogūnų lukštus prieš dažant reikia pamirkyti vandenyje apie 3–4 paras, tada spalvos būna ryškesnės.

Spartusis būdas naudojant audinį

Apvyniokite kiaušinį reta medžiaga, primenančia tinklą, ir tvirtai užriškite. Pamerkite į dažus. Raštas bus švelnus, neryškus, tačiau įdomus. Darbas bus spartesnis nei dėliojant augalus ar svogūnų lukštus.

Švelnus plaušų atspaudas

Turite plaušų? Apsukite jais kiaušinį. Laikydami viena ranka, kad plaušai nepasislinktų, kita apsukite permatomu audiniu, tvirtai užriškite. Raštas bus švelnus, primins voratinklinius siūlelius.

Patarimai

Gero rezultato pagrindas – tvirta ranka, t. y. kiaušinį reikia apsukti audiniu ir aprišti kuo tvirčiau. Tik tada detalė gerai prisispaus, po ja nepateks dažų ir šie nesugadins atspaudo.
Atspaudai atrodo gražiau, kai naudojamos tamsios spalvos. Tiesa, gražus atspaudas gali atsirasti ir dažant šviesiais atspalviais, tik bus ne toks ryškus ir efektingas.

Iš augalinių medžiagų – natūralios spalvos:

Svogūnų lukštai – rusva,
Ąžuolo ir juodalksnio žievė – tamsiai ruda ir juoda,
Ramunėlės – geltona,
Dilgėlės – žalsva,
Bruknių lapai – žalsva,
Rugių želmenys – žalia,
Alksnio žirginiai – geltona,
Arbatžolės – gelsva,
Obelų lapai – geltona,
Kadagių šakos – geltonai rusva,
Liepų žievė – ruda,
Mėlynės – ruda,
Vyšnių sultys – melsvai violetinė,
Beržo žievė – rausva,
Kiaulpienės – žalsva. 

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Vasario 24, sekmadienis.
  Saulė teka 07:20, leidžiasi 17:45.
  Mėnulis leidžiasi 09:40.
  Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis vasario 19 d.
  Elmyra, Gedmantas, Goda, Livija, Motiejus (Matas).
  Šv. Motiejus, Vieversio diena. Estijos nepriklausomybės diena.
  Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite gūžines salotas, tręškite. Tikrinkite sėklų daigumą. Laistykite, purkškite augalus (neužmirškite spygliuočių). Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius, kirskite krūmus, gyvatvores. Pjaukite ir skaldykite malkas.
  Iš visų paukštelių vieversys pirmasis parskrenda į gimtinę. Manyta, kad jam pasirodžius iki savo dienos, ilgokai dar bus šalta – paukštelis turės „atgulėti“. Jei vieversiukas pavėluos, pavasaris bus ankstyvas. Merginos tą dieną plaukų nešukuodavo – antraip vištos vasarą iškapstys daržus. Negalima ir miltų sijoti – pasėlius užpuls amaras. Iki Vyturio dienos reikėdavo suverpti visas vilnas. Sakydavo: „Skubykit verpt, parlėks vyturys – susuks kuodelį.“ Jei nori būti labai greitas, reikia Vieversio dieną du kartus apibėgti apie trobą, nubėgti į kaimo galą ir atgal. Apskritai ši diena daug kur laikyta pirmąja pavasario švente.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082