Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1 (83)
Augalų pasaulis – Pavasariniai žalumynai
Plačiau »
2018 m. Nr. 4 (52)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 2
Mano sodyba
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Laimę nešanti dracena ir bambukai

Blyškiųjų dracenų galima rasti vazoninių gėlių parduotuvėse, o stiebų – tarp skintų gėlių. Kartais jų dedama į puokštes. Į bambukus panašūs stiebai ir nepaprastas ištvermingumas laikomi laimės simboliu. Tikima, kad laimės bambukais praminti augalai neša sėkmę. Be to, jie naudojami įvairioms kompozicijoms. Šios nedidukės dracenos vis dažniau auginamos namuose, labai skirtingomis sąlygomis. Prekybininkai siūlo įvairių veislių ir įmantriai išaugintų rūšinių augalų.

Nereiklus augalas

Blyškioji dracena (Dracaena sanderiana) – nedidelė rūšis, kilusi iš Vakarų Afrikos atogrąžų. Gamtoje žalialapiai augalai sudaro kerus, stiebai gausiai apžėlę lapais. Namuose jie gali atrodyti visai kitaip, ypač išauginti iš įsišaknijusių stiebų. Vazone šios rūšies dracenos užauga 0,7–1,5 m aukščio. Stiebai labai puošnūs, net ir be lapų atrodo įspūdingai.
Tinkamiausios sąlygos – laidi apydrėgnė žemė, išsklaidyta šviesa, 17–25 ºC temperatūra. Nors vasarą augalus galima išnešti į lauką, gražesni jie bus kambaryje. Tiesioginė saulė gali nudeginti lapus, vėjas – išlankstyti plonus stiebus. Namuose žydi retai, tik dideli augalai. Žiedai gali pasirodyti rudenį, žiemą arba pavasario pradžioje.
Kartais nedidukės blyškiosios dracenos parduodamos kaip akvariumų augalai. Po vandeniu jos ištveria kelis mėnesius, sekliame vandenyje (kai viršūnės kyšo) – apie metus. Vis dėlto tai –sausumos augalai ir skandinti jų nereikėtų.
Laimės bambukais (Lucky Bamboo) vadinami žalialapių dracenų stiebai.
Dracenos dauginamos viršūnių ir stiebo auginiais. Jie įsišaknija drėgname substrate arba negiliai pamerkti į vandenį.
Atsargiai, blyškioji dracena nuodinga naminiams gyvūnams!

„Bambukai“ greitai sužaliuos

Priversti stiebą suktis spirale arba vingiuoti – kantrybės reikalaujantis darbas. Dracenos auginamos šiltnamiuose, vazonėliuose po vieną. Numatytais laiko intervalais keičiama jų padėtis. Kadangi augalų viršūnės visada auga aukštyn, pasukus vazonėlius stiebai įvairiai išlinksta. Kuo dažniau pasukamos dracenos, tuo tikslesni vingiai. Taip maždaug per metus suformuojamos spiralės. Nukirpti ūgliai parduodami kaip skintos gėlės. Dažnai viršūnėse jau būna išsprogę pumpurai, auga nauji lapeliai.
Dracenų stiebai paprasčiausiai pamerkiami į vazelę. Vandens turi būti nedaug, kad apsemtų 5–7 cm apačios. Jis geriau atvėsintas virintas, minkštas ir be chloro. Kas savaitę ar dvi vandenį būtina keisti.
Po kurio laiko dracenų stiebai išleidžia šakneles. Kaip greitai tai įvyks, priklauso nuo jų brandumo, metų laiko, aplinkos temperatūros.
Kad ūgliai gražiai augtų, į vandenį įpilama labai nedaug skystų trąšų (mažiau, nei nurodoma gėlėms laistyti). Taip juos galima laikyti apie metus, vėliau reikėtų pasodinti į žemę arba auginti hidroponinėje terpėje.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Vasario 24, sekmadienis.
  Saulė teka 07:20, leidžiasi 17:45.
  Mėnulis leidžiasi 09:40.
  Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis vasario 19 d.
  Elmyra, Gedmantas, Goda, Livija, Motiejus (Matas).
  Šv. Motiejus, Vieversio diena. Estijos nepriklausomybės diena.
  Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite gūžines salotas, tręškite. Tikrinkite sėklų daigumą. Laistykite, purkškite augalus (neužmirškite spygliuočių). Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius, kirskite krūmus, gyvatvores. Pjaukite ir skaldykite malkas.
  Iš visų paukštelių vieversys pirmasis parskrenda į gimtinę. Manyta, kad jam pasirodžius iki savo dienos, ilgokai dar bus šalta – paukštelis turės „atgulėti“. Jei vieversiukas pavėluos, pavasaris bus ankstyvas. Merginos tą dieną plaukų nešukuodavo – antraip vištos vasarą iškapstys daržus. Negalima ir miltų sijoti – pasėlius užpuls amaras. Iki Vyturio dienos reikėdavo suverpti visas vilnas. Sakydavo: „Skubykit verpt, parlėks vyturys – susuks kuodelį.“ Jei nori būti labai greitas, reikia Vieversio dieną du kartus apibėgti apie trobą, nubėgti į kaimo galą ir atgal. Apskritai ši diena daug kur laikyta pirmąja pavasario švente.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082