Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterija

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 12
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 12
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 82
Augalų pasaulis – Sodo ruošimas žiemai
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Kodėl gelsta kalijų lapai?

Kodėl kalijų lapai ėmė geltonuoti? Kokia žemė tinka kaktusams? Kokia priežiūra reikalinga fikusams? Į šiuos gėlių mylėtojų klausimus atsako specialistai.

„Kodėl kalijos lapai pradėjo geltonuoti?“

Kalijos gelsta, jei gauna per daug saulės spindulių, auginamos karštoje vietoje, lapus užpuola voratinklinės erkutės arba pažeistos šaknys. Antroje vasaros pusėje arba anksti pražydintų hibridinių augalų lapai pradeda natūraliai gelsti – jie ruošiasi ramybės periodui.

„Persodinau įsigytus kaktusus. Beveik visus sodinau į parduotuvėje pirktą žemę kaktusams. Tačiau keliems jos pritrūko ir persodinau į universalią žemę. Dabar pastebėjau, kad universalioje žemėje kaktusai tarsi „atsigavo“, pradėjo augti. Gal nebūtina kaktusų sodinti į specialiai jiems skirtą žemę?“

Universali žemė derlingesnė, todėl joje kaktusai greičiau auga. Svarbu, kad augimas laiku pasibaigtų ir jie spėtų pasiruošti trumpėjančioms dienoms, žiemai. Taigi geriau kaktusus auginti lėčiau, bet tinkamai.

„Turiu kalijų violetiniais ir rausvais žiedais. Tačiau žydėjo tik apie mėnesį. Dabar lapai pradėjo gelsti, o žiedai svirti. Laistau saikingai lietaus vandeniu, laikau ant šiaurinės palangės. Tręšiau ilgalaikėmis trąšomis, skirtomis žydinčioms gėlėms (lazdelėmis). Patarkite, gal ką ne taip darau, kad pradėjo gelsti lapai ir svyra žiedai.“
Anksti sudaigintos kalijos turbūt jau baigia vegetaciją, ateina ramybės periodas. Jei nėra puvinio ir kenkėjų, leiskite lapams pamažu gelsti. Laistykite saikingai. Kai lapai sudžius, gumbelius 1–2 mėnesius laikykite šiltame kambaryje. Vėliau padėkite šiltame rūsyje (10–15 ºC) iki pavasario. Pavasarį dygstančius gumbelius vėl sodinkite į vazonus.

„Kaip prižiūrėti fikusus? Kaip juos laistyti ir auginti? Ar reikia pinti stiebelius?“
Fikusų yra daug ir įvairių. Jie gerai auga šviesioje, bet neilgai saulės apšviečiamoje vietoje, šiltoje patalpoje. Visus metus tinka įprasta kambario temperatūra. Laistomi saikingai – kai pradeda džiūti žemės paviršius. Padėkle negalima palikti vandens. Kovo–rugsėjo mėnesiais kas 2 savaites tręšiami universaliomis kompleksinėmis trąšomis. Persodinami kas 2–3 metus. Kai kurie augalai parduodami supintais stiebais. Toliau juos galite formuoti kaip norite. Galima šalinti šonines šakeles ir toliau pinti stiebus, kad kamienas užaugtų aukštesnis. Galima tik formuoti (genėti) lają, kad fikusas išliktų kompaktiškas ir per daug neišsikerotų.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Gruodžio 14, penktadienis.
  Saulė teka 08:35, leidžiasi 15:52.
  Mėnulis teka 12:45, leidžiasi 23:07.
  Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gruodžio 7 d.
  Alfredas, Fortūnatas, Kintvilė, Augenis, Tarvainas.
  Lapų diena. Rekomenduojama augalus laistyti, purkšti, sėti, sodinti, pikuoti šildomuose šiltnamiuose auginamas lapines daržoves. Vėdinkite patalpas, valykite grindis, atlikite santechnikos darbus. Ruoškite medieną statyboms, skerskite gyvulius. Nepalanki diena naikinti drėgmę ir pelėsius patalpose, dažyti, mušti sviestą.
  Trys dienos iki pilnaties – tinkamiausias metas kirsti kalėdines eglutes.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082