Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 8
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 81
Augalų pasaulis – Viendienės
Plačiau »
2018 m. Nr. 2 (50)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Kodėl gelsta kalijų lapai?

Kodėl kalijų lapai ėmė geltonuoti? Kokia žemė tinka kaktusams? Kokia priežiūra reikalinga fikusams? Į šiuos gėlių mylėtojų klausimus atsako specialistai.

„Kodėl kalijos lapai pradėjo geltonuoti?“

Kalijos gelsta, jei gauna per daug saulės spindulių, auginamos karštoje vietoje, lapus užpuola voratinklinės erkutės arba pažeistos šaknys. Antroje vasaros pusėje arba anksti pražydintų hibridinių augalų lapai pradeda natūraliai gelsti – jie ruošiasi ramybės periodui.

„Persodinau įsigytus kaktusus. Beveik visus sodinau į parduotuvėje pirktą žemę kaktusams. Tačiau keliems jos pritrūko ir persodinau į universalią žemę. Dabar pastebėjau, kad universalioje žemėje kaktusai tarsi „atsigavo“, pradėjo augti. Gal nebūtina kaktusų sodinti į specialiai jiems skirtą žemę?“

Universali žemė derlingesnė, todėl joje kaktusai greičiau auga. Svarbu, kad augimas laiku pasibaigtų ir jie spėtų pasiruošti trumpėjančioms dienoms, žiemai. Taigi geriau kaktusus auginti lėčiau, bet tinkamai.

„Turiu kalijų violetiniais ir rausvais žiedais. Tačiau žydėjo tik apie mėnesį. Dabar lapai pradėjo gelsti, o žiedai svirti. Laistau saikingai lietaus vandeniu, laikau ant šiaurinės palangės. Tręšiau ilgalaikėmis trąšomis, skirtomis žydinčioms gėlėms (lazdelėmis). Patarkite, gal ką ne taip darau, kad pradėjo gelsti lapai ir svyra žiedai.“
Anksti sudaigintos kalijos turbūt jau baigia vegetaciją, ateina ramybės periodas. Jei nėra puvinio ir kenkėjų, leiskite lapams pamažu gelsti. Laistykite saikingai. Kai lapai sudžius, gumbelius 1–2 mėnesius laikykite šiltame kambaryje. Vėliau padėkite šiltame rūsyje (10–15 ºC) iki pavasario. Pavasarį dygstančius gumbelius vėl sodinkite į vazonus.

„Kaip prižiūrėti fikusus? Kaip juos laistyti ir auginti? Ar reikia pinti stiebelius?“
Fikusų yra daug ir įvairių. Jie gerai auga šviesioje, bet neilgai saulės apšviečiamoje vietoje, šiltoje patalpoje. Visus metus tinka įprasta kambario temperatūra. Laistomi saikingai – kai pradeda džiūti žemės paviršius. Padėkle negalima palikti vandens. Kovo–rugsėjo mėnesiais kas 2 savaites tręšiami universaliomis kompleksinėmis trąšomis. Persodinami kas 2–3 metus. Kai kurie augalai parduodami supintais stiebais. Toliau juos galite formuoti kaip norite. Galima šalinti šonines šakeles ir toliau pinti stiebus, kad kamienas užaugtų aukštesnis. Galima tik formuoti (genėti) lają, kad fikusas išliktų kompaktiškas ir per daug neišsikerotų.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Rugpjūčio 19, sekmadienis.
  Saulė teka 06:02, leidžiasi 20:42.
  Mėnulis teka 15:53, leidžiasi .
  Mėnulis Šaulyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugpjūčio 18 d.
  Argaudas, Boleslovas (Balys), Emilija
  Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti daržoves, vedančias vaisius virš žemės, vijoklinius augalus, sodinti braškių daigus, pjauti viską, kas greitai auga, naikinti dirvos paviršiuje gyvenančius kenkėjus, šaldyti vaisius, daržoves, rinkti vaistinius augalus (vaisius). Šienaukite žolę. Per sausras veją laistykite. Pradėkite rinkti vienmečių gėlių sėklas. Rinkite ir naikinkite kenkėjų bei ligų pažeistus vaisius. Netinkama diena sėti, sodinti salotas, ravėti.
  Jei voverės anksti riešutus renka, bus šalta žiema.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082