Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1 (83)
Augalų pasaulis – Pavasariniai žalumynai
Plačiau »
2018 m. Nr. 4 (52)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 2
Sodo spalvos
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Kodėl gelsta kalijų lapai?

Kodėl kalijų lapai ėmė geltonuoti? Kokia žemė tinka kaktusams? Kokia priežiūra reikalinga fikusams? Į šiuos gėlių mylėtojų klausimus atsako specialistai.

„Kodėl kalijos lapai pradėjo geltonuoti?“

Kalijos gelsta, jei gauna per daug saulės spindulių, auginamos karštoje vietoje, lapus užpuola voratinklinės erkutės arba pažeistos šaknys. Antroje vasaros pusėje arba anksti pražydintų hibridinių augalų lapai pradeda natūraliai gelsti – jie ruošiasi ramybės periodui.

„Persodinau įsigytus kaktusus. Beveik visus sodinau į parduotuvėje pirktą žemę kaktusams. Tačiau keliems jos pritrūko ir persodinau į universalią žemę. Dabar pastebėjau, kad universalioje žemėje kaktusai tarsi „atsigavo“, pradėjo augti. Gal nebūtina kaktusų sodinti į specialiai jiems skirtą žemę?“

Universali žemė derlingesnė, todėl joje kaktusai greičiau auga. Svarbu, kad augimas laiku pasibaigtų ir jie spėtų pasiruošti trumpėjančioms dienoms, žiemai. Taigi geriau kaktusus auginti lėčiau, bet tinkamai.

„Turiu kalijų violetiniais ir rausvais žiedais. Tačiau žydėjo tik apie mėnesį. Dabar lapai pradėjo gelsti, o žiedai svirti. Laistau saikingai lietaus vandeniu, laikau ant šiaurinės palangės. Tręšiau ilgalaikėmis trąšomis, skirtomis žydinčioms gėlėms (lazdelėmis). Patarkite, gal ką ne taip darau, kad pradėjo gelsti lapai ir svyra žiedai.“
Anksti sudaigintos kalijos turbūt jau baigia vegetaciją, ateina ramybės periodas. Jei nėra puvinio ir kenkėjų, leiskite lapams pamažu gelsti. Laistykite saikingai. Kai lapai sudžius, gumbelius 1–2 mėnesius laikykite šiltame kambaryje. Vėliau padėkite šiltame rūsyje (10–15 ºC) iki pavasario. Pavasarį dygstančius gumbelius vėl sodinkite į vazonus.

„Kaip prižiūrėti fikusus? Kaip juos laistyti ir auginti? Ar reikia pinti stiebelius?“
Fikusų yra daug ir įvairių. Jie gerai auga šviesioje, bet neilgai saulės apšviečiamoje vietoje, šiltoje patalpoje. Visus metus tinka įprasta kambario temperatūra. Laistomi saikingai – kai pradeda džiūti žemės paviršius. Padėkle negalima palikti vandens. Kovo–rugsėjo mėnesiais kas 2 savaites tręšiami universaliomis kompleksinėmis trąšomis. Persodinami kas 2–3 metus. Kai kurie augalai parduodami supintais stiebais. Toliau juos galite formuoti kaip norite. Galima šalinti šonines šakeles ir toliau pinti stiebus, kad kamienas užaugtų aukštesnis. Galima tik formuoti (genėti) lają, kad fikusas išliktų kompaktiškas ir per daug neišsikerotų.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Vasario 24, sekmadienis.
  Saulė teka 07:20, leidžiasi 17:45.
  Mėnulis leidžiasi 09:40.
  Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis vasario 19 d.
  Elmyra, Gedmantas, Goda, Livija, Motiejus (Matas).
  Šv. Motiejus, Vieversio diena. Estijos nepriklausomybės diena.
  Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite gūžines salotas, tręškite. Tikrinkite sėklų daigumą. Laistykite, purkškite augalus (neužmirškite spygliuočių). Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius, kirskite krūmus, gyvatvores. Pjaukite ir skaldykite malkas.
  Iš visų paukštelių vieversys pirmasis parskrenda į gimtinę. Manyta, kad jam pasirodžius iki savo dienos, ilgokai dar bus šalta – paukštelis turės „atgulėti“. Jei vieversiukas pavėluos, pavasaris bus ankstyvas. Merginos tą dieną plaukų nešukuodavo – antraip vištos vasarą iškapstys daržus. Negalima ir miltų sijoti – pasėlius užpuls amaras. Iki Vyturio dienos reikėdavo suverpti visas vilnas. Sakydavo: „Skubykit verpt, parlėks vyturys – susuks kuodelį.“ Jei nori būti labai greitas, reikia Vieversio dieną du kartus apibėgti apie trobą, nubėgti į kaimo galą ir atgal. Apskritai ši diena daug kur laikyta pirmąja pavasario švente.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082