Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 82
Augalų pasaulis – Sodo ruošimas žiemai
Plačiau »
2019 m. Nr. 1
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 4 (52)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Falenopsio vaikučiai: kada galima atskirti?

Kada jau galima atskirti falenopsio vaikutį? Kaip pražydinti hiacintus vazonėlyje? Koks augalas sėkmingai augs tamsokoje namų erdvėje? Į šiuos ir kitus klausimus apie kambarinius augalus atsako specialistai.

„Mano orchidėja baigė žydėti ir stiebai, ant kurių augo žiedai, truputį apdžiūvo. Aš juos nevisiškai nukirpau. Dabar ant stiebų vietoj žiedų augalas leidžia lapus. Ar aš galiu tą dalį su lapais nukirpti ir pasodinti į kitą vazoną? Ar prigis, jei atskirsiu? Ir gal galite patarti, kaip tai teisingai padaryti, kad nepražudyčiau gėlės?“
Neskubėkite atskirti falenopsio „vaikučių“. Jie turi gerokai paūgėti, kad kiekvienas būtų bent su 2–3 lapais ir 2–3 ne trumpesnėmis kaip 5 cm ilgio šaknimis. Kiekvienas jaunas falenopsis atkerpamas su mažu buvusio žiedynstiebio gabalėliu ir pasodinamas į atskirą vazonėlį su substratu orchidėjoms.

„Vazone pasodintas špinatas, auginamas balkone, yra iki 4 m aukščio ir vis dar auga. Ar dažnai pasitaiko tokių atvejų? Anksčiau špinatų man neteko auginti, bet, kiek žinau, jie būna ne tokio įspūdingo dydžio.“

Jūs tikriausiai auginate vijoklinį augalą – baltąją bazelę (Basella alba), vadinamą indiniu, kininiu, malabariniu arba baltuoju amerikiniu špinatu. Šiam augalui 4 m – ne riba. Tikrieji špinatai – žemi vienmečiai augalai.

„Prekybos centre nusipirkau hiacintų svogūnėlių. Norėčiau pasodinti į vazonėlius ir pražydinti žiemą namuose. Kokia turėtų būti darbų seka ir kaip teisingai viską atlikti?“
Hiacintams tinkamiausi 7–10 cm skersmens vazonėliai (parduotuvėse šie augalai parduodami dygstantys kur kas mažesniuose induose – taip daroma taupumo sumetimais). Jie pripildomi geros kompostinės žemės. Svogūnėliai sodinami taip, kad viršutinis trečdalis kyšotų iš žemės. Palaistoma ir mėnesį laikoma 3–8 ºC, po to iki pražydinimo – artimoje 0 ºC temperatūroje. Žemė neturi išdžiūti. Atnešus į šiltesnę vietą, augalai pradeda dygti. Pirmas dvi savaites jie dengiami šviesos nepraleidžiančiais gaubtais, kad vystytųsi žiedynai. Vėliau reikia apie 12 valandų šviesos ir 15 ºC temperatūros.

„Patarkite, kokią gėlę auginti tamsokoje, į šiaurę orientuotoje svetainėje?“
Labai mažai šviesos reikia aspidistroms, gebenėms, įvairiems paparčiams. Nesaulėtoje vietoje, išsklaidytoje šviesoje gerai auga dracenos, lapinės begonijos, chlorofitai, difenbachijos, filodendrai, nėrūnės. Gėlių yra daug ir įvairių. Tamsiems kambariams tinka aspidistros, vėzdūnės, bilbergijos, sukiliai, tetrastigmos.

„Norėčiau pati paruošti substrato orchidėjoms. Esu skaičiusi, kad jis gaminamas iš džiovintos smulkintos pušų žievės. Ar reikia dar ko nors įmaišyti, ar užtenka tik jos?“

Orchidėjoms ruošiami įvairūs substratai – tai priklauso nuo augalo rūšies ir auginimo būdo. Dažniausiai naudojama smulkinta pušų žievė. Įmaišoma kiminų, perlito, keramzito, kokosų plaušų, lapų komposto, durpių. Epifitinėms orchidėjoms reikalingas purus, sugeriantis mažiau vandens ir turintis nedaug maistinių medžiagų. Žemėje augančioms orchidėjoms tinka gerai drėgmę išlaikantys, bet purūs substratai.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Sausio 22, antradienis.
  Saulė teka 08:24, leidžiasi 16:37.
  Mėnulis teka 18:22, leidžiasi 09:19.
  Mėnulis Liūte, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis sausio 21 d.
  Anastazas, Asta, Nastė, Vincas, Vincenta, Vincė, Džiugas
  Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
  Šaltas sausis žemdirbiams paguoda.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082