Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 4 (52)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 1
Sodo spalvos
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Gvazdikėliai ir muskatas. Kalėdų kvapai

Gvazdikėliai – vienas seniausių prieskonių pasaulyje. Be jo Kalėdos – ne šventė. Tai džiovinti kvapiojo gvazdikmedžio (Syzygium aromaticum) pumpurai. Dažniausiai iki 8–12 m aukščio visžaliai medžiai šiuo metu auga Indonezijoje, Indijoje, Madagaskare, Šri Lankoje, Pakistane ir kitur.
Gvazdikėliai yra stipraus kvapo ir malonaus skonio, todėl šeimininkės juos labai mėgsta ir deda į marinuojamus grybus ir silkę, konservuojamus vaisius, kiaulieną, avieną, žvėrieną ir kitus patiekalus, meduolius, sausainius ir kitus saldumynus. Viliojamai kvepia jais paskanintas karštas vynas, punšas, kompotai. Malti gvazdikėliai suteikia pikantiškumo spagečiams, picoms, žuvų patiekalams, padažams.
 

Muskatai – tai džiovinti muskatmedžio (Myristica fragrans) vaisių branduoliai. Iki 20 m aukščio visžalis medis kilęs iš Indonezijos, Javos, Kalimantano ir Sumatros salų, tačiau dabar auginamas ir kitur.
Šis prieskonis pagerina šokoladinių pudingų ir kremų, sausainių ir kitų kepinių, kriaušių kompoto, uogienių, keptų vaisių, netgi ledų ir plaktos grietinėlės skonį. Juo gardinamos sriubos, mėsos sultiniai, padažai, kapota mėsa, bulvių košė, salotos, ryžių, žuvų, daržovių, veršienos, paukštienos ir kiti patiekalai. Muskatais aromatizuojami įvairūs gėrimai, kokteiliai. Šiek tiek jų galima į berti į pomidorų sultis, kakavą ir, žinoma, šventinį karštą vyną ar punšą.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Sausio 16, trečiadienis.
  Saulė teka 08:32, leidžiasi 16:26.
  Mėnulis teka 12:41, leidžiasi 02:48.
  Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis sausio 14 d.
  Leimantė, Marcelis, Marcelė, Norgailas, Utenis.
  Šaknų diena. Sėkite daržoves, gėles (pelargonijas, begonijas, fuksijas), kurių vegetacija ilgesnė. Jie turės tvirtas šaknis ir bus stiprūs, tačiau augs lėtai.
  Jei sausis su migla, tai vasara su lietučiu.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082