Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1 (53)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2019 m. Nr. 3
Sodo spalvos
Plačiau »
2019 m. Nr. 1 (83)
Augalų pasaulis – Pavasariniai žalumynai
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Darbai namuose gruodį

Gruodį kur kas mažiau darbų sode, darže – ten vyrauja ramybės periodas. Galime planuotis kitų metų darbus. O namuose veiklos yra, pavyzdžiui, atitinkamai rūpintis rūsyje sukrautu derliumi ar tinkamai paruošti žiemai kambarinius augalus.

Į rūsį reikia nueiti
ne tik vasarą pagamintų gėrybių pasiimti. Bent kartą per dvi savaites patikrinkite ten žiemojančius augalus, šakniagumbius, gumbasvogūnius. Žemė vazonuose turi neperdžiūti, tinkamiausia oro temperatūra yra 3–8 °C. Jei reikia, vėdinkite ar drėkinkite patalpas.
Kardelių, kanų, jurginų, krokosmijų, acidanterų sodmenys atidžiai apžiūrimi. Jei jie džiūsta, galima apipilti sausa žeme, smėliu ar kitu tankiu substratu, sudėti į maišelius. Supuvę išmetami, kad neužkrėstų sveikų. Mažai pažeistus, brangius sodmenis galima išpjaustyti, apibarstyti trinta medžio anglimi ar gydyti specialiais preparatais.

Ant šviesios virtuvės palangės gali augti rudenį į vazonus pasodintos petražolės, lapiniai salierai, laiškiniai česnakai, daržiniai builiai.
Gėlių ir daržovių sėklas reikėtų sutvarkyti: išvalyti, atskirti smulkias, nesubrendusias, suskaičiuoti ir supylus į popierinius paketėlius ar medžiaginius maišelius, užsirašyti rūšį, veislę, kiekį, rinkimo metus.    
Neskubėkite pirkti sėklų. Prisiminkite, kokių veislių daržovės ir gėlės geriausiai augo jūsų darže ir sode. Nusibraižykite kito sezono sodinimo planą, suskaičiuokite atsargas, panaršykite internete ir paieškokite naujienų. Tik žinodami reikalingus konkrečių rūšių ir veislių augalų sėklų kiekius po Naujųjų metų užsisakysite ar parduotuvėse nusipirksite to, ko reikia naujiems planams įgyvendinti.

Kai susiformuos tikrojo plokštenio pumpurai, pastatykite jį šiltoje patalpoje
. Laistykite, kad augalas pražystų Kalėdoms ar Naujiesiems metams. Jei perdžius žemė, vazonas bus kilnojamas ir sukinėjamas, nukris pumpurai ir žiedai. Jei planuojate Kalėdų stalą papuošti pražydusiais hiacintais ar smulkiasvogūninėmis gėlėmis, įneškite juos į šiltą šviesesnę patalpą.
Nuo gruodžio vidurio galima pjauti forsitijų šakeles. Jas reikėtų 12 valandų panardinti į apyšiltį (35–40 °C) vandenį. Po to šakelės pamerkiamos į vazą – po trijų savaičių turėtų apsipilti geltonu auksu.
Žiemą gėlėms (pelargonijoms, fuksijoms) reikia vėsių (iki 12–15 °C), šviesių patalpų, kad kuo mažiau ištįstų.
Palei nešildomo žiemos sodo grindis telkiasi šaltas oras, galintis pakenkti mažesniems augalams, šaknims, todėl juos reikėtų perkelti aukščiau: ant stalų, specialių padėklų. Po dideliais sunkiais vazonais galima pakišti putplasčio plokštę.

Nepulkite Kalėdų dekoracijų pirkti parduotuvėje.
Tikėtina, kad namuose turite džiovintų gėlių, vaisynų, kankorėžių, riešutų. Sode rasite spygliuočių šakų (tinkamiausias kėnis) ir sausų dekoratyvinių žolių stiebų, tinkamų vainikų pagrindui, samanų ar kerpių. Parduotuvėje reikės įsigyti įvairių vielučių, klijų pistoletą, klijų, kempinių. Kurdami advento vainikus, girliandas, eglutes, puokštes galėsite sutelkti šeimą ilgiems, jaukiems ir prasmingiems vakarams.
Kad nepražudytumėte kalėdinės eglutės, su vazonu įkastos lauke, prie šiltėjančio oro ją pratinkite palaipsniui: likus dviem savaitėms iki švenčių įneškite į šaltą verandą ar prieangį ir tik prieš porą dienų perkelkite į kambarį. Laistykite, purkškite vandeniu šakas.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Kovo 24, sekmadienis.
  Saulė teka 06:12, leidžiasi 18:40.
  Mėnulis teka 23:14, leidžiasi 08:02.
  Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 21 d.
  Daumantas, Ganvilė, Gaudvilė, Sigutis.
  Tarptautinė tuberkuliozės diena.
  Lapų diena. Sėkite gūžines salotas, žiedinius kopūstus, svogūnus laiškams. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius, kirskite krūmus. Augalus, kad žaliuotų, tręškite. Pjaukite ir skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Laistykite, purkškite.
  Kokia kovo mėnesio antroji pusė, tokia bus ir balandžio pradžia, tokia bus ir vasara.

Apklausa

Kur perkate sėklas?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082