Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2019 m. Nr. 1
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 82
Augalų pasaulis – Sodo ruošimas žiemai
Plačiau »
2018 m. Nr. 4 (52)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Namai

  Spausdinti

  Darbai namuose gruodį

Gruodį kur kas mažiau darbų sode, darže – ten vyrauja ramybės periodas. Galime planuotis kitų metų darbus. O namuose veiklos yra, pavyzdžiui, atitinkamai rūpintis rūsyje sukrautu derliumi ar tinkamai paruošti žiemai kambarinius augalus.

Į rūsį reikia nueiti
ne tik vasarą pagamintų gėrybių pasiimti. Bent kartą per dvi savaites patikrinkite ten žiemojančius augalus, šakniagumbius, gumbasvogūnius. Žemė vazonuose turi neperdžiūti, tinkamiausia oro temperatūra yra 3–8 °C. Jei reikia, vėdinkite ar drėkinkite patalpas.
Kardelių, kanų, jurginų, krokosmijų, acidanterų sodmenys atidžiai apžiūrimi. Jei jie džiūsta, galima apipilti sausa žeme, smėliu ar kitu tankiu substratu, sudėti į maišelius. Supuvę išmetami, kad neužkrėstų sveikų. Mažai pažeistus, brangius sodmenis galima išpjaustyti, apibarstyti trinta medžio anglimi ar gydyti specialiais preparatais.

Ant šviesios virtuvės palangės gali augti rudenį į vazonus pasodintos petražolės, lapiniai salierai, laiškiniai česnakai, daržiniai builiai.
Gėlių ir daržovių sėklas reikėtų sutvarkyti: išvalyti, atskirti smulkias, nesubrendusias, suskaičiuoti ir supylus į popierinius paketėlius ar medžiaginius maišelius, užsirašyti rūšį, veislę, kiekį, rinkimo metus.    
Neskubėkite pirkti sėklų. Prisiminkite, kokių veislių daržovės ir gėlės geriausiai augo jūsų darže ir sode. Nusibraižykite kito sezono sodinimo planą, suskaičiuokite atsargas, panaršykite internete ir paieškokite naujienų. Tik žinodami reikalingus konkrečių rūšių ir veislių augalų sėklų kiekius po Naujųjų metų užsisakysite ar parduotuvėse nusipirksite to, ko reikia naujiems planams įgyvendinti.

Kai susiformuos tikrojo plokštenio pumpurai, pastatykite jį šiltoje patalpoje
. Laistykite, kad augalas pražystų Kalėdoms ar Naujiesiems metams. Jei perdžius žemė, vazonas bus kilnojamas ir sukinėjamas, nukris pumpurai ir žiedai. Jei planuojate Kalėdų stalą papuošti pražydusiais hiacintais ar smulkiasvogūninėmis gėlėmis, įneškite juos į šiltą šviesesnę patalpą.
Nuo gruodžio vidurio galima pjauti forsitijų šakeles. Jas reikėtų 12 valandų panardinti į apyšiltį (35–40 °C) vandenį. Po to šakelės pamerkiamos į vazą – po trijų savaičių turėtų apsipilti geltonu auksu.
Žiemą gėlėms (pelargonijoms, fuksijoms) reikia vėsių (iki 12–15 °C), šviesių patalpų, kad kuo mažiau ištįstų.
Palei nešildomo žiemos sodo grindis telkiasi šaltas oras, galintis pakenkti mažesniems augalams, šaknims, todėl juos reikėtų perkelti aukščiau: ant stalų, specialių padėklų. Po dideliais sunkiais vazonais galima pakišti putplasčio plokštę.

Nepulkite Kalėdų dekoracijų pirkti parduotuvėje.
Tikėtina, kad namuose turite džiovintų gėlių, vaisynų, kankorėžių, riešutų. Sode rasite spygliuočių šakų (tinkamiausias kėnis) ir sausų dekoratyvinių žolių stiebų, tinkamų vainikų pagrindui, samanų ar kerpių. Parduotuvėje reikės įsigyti įvairių vielučių, klijų pistoletą, klijų, kempinių. Kurdami advento vainikus, girliandas, eglutes, puokštes galėsite sutelkti šeimą ilgiems, jaukiems ir prasmingiems vakarams.
Kad nepražudytumėte kalėdinės eglutės, su vazonu įkastos lauke, prie šiltėjančio oro ją pratinkite palaipsniui: likus dviem savaitėms iki švenčių įneškite į šaltą verandą ar prieangį ir tik prieš porą dienų perkelkite į kambarį. Laistykite, purkškite vandeniu šakas.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Sausio 16, trečiadienis.
  Saulė teka 08:32, leidžiasi 16:26.
  Mėnulis teka 12:41, leidžiasi 02:48.
  Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis sausio 14 d.
  Leimantė, Marcelis, Marcelė, Norgailas, Utenis.
  Šaknų diena. Sėkite daržoves, gėles (pelargonijas, begonijas, fuksijas), kurių vegetacija ilgesnė. Jie turės tvirtas šaknis ir bus stiprūs, tačiau augs lėtai.
  Jei sausis su migla, tai vasara su lietučiu.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082