Kvepiantys ananasai ant stalo puikuojasi dažnai, bet „Sodo spalvų“ skaitytojai domisi, ar verta juos auginti namuose. Pasiseks ar nepasiseks sulaukti vaisiaus?
Ananasai – bromelijinių (Bromeliaceae) šeimos augalai. ... Toliau »
Šparaginės pupelės subręsta ne vienu laiku, todėl skinamos atrankiniu būdu beveik mėnesį. Už kitas pupeles pranašesnės tuo, kad daugelio veislių ankštis galima konservuoti, kaupti atsargas šaldiklyje, taip pat galima dar šviečias ... Toliau »
Ar galima pavargti nuo spalvų? Nuo margumyno, chaoso, siautėjančio gamtoje? Sunkiai tikėtina. Vis dėlto spalvų ir formų prisirpusią šiltą vasaros dieną įžengus į namus, kuriuose tyvuliuoja balta ramybė, gali apimti neįprastai malonus jausmas. Erdvių ... Toliau »
Kuklūs, švelnūs žiedeliai, iškilę virš lapų skrotelės. Ir kas gi čia nuostabaus? Vis dėlto šis kuklus augaliukas vis populiaresnis, nors kilęs iš toli ir ne visada pasiseka jį padauginti namuose. Iki šiol Anigozanthos ... Toliau »
Žirniai labai vertingi ir maistingi, savo sudėtyje turintys daug baltymų, cukraus, riebalų, krakmolo, kalio druskų, fosforo, kitų mineralinių medžiagų ir vitaminų. Žirnių lysvėse lukštendami ankštis mažieji gali pratupėti labai ilgai, o ... Toliau »
Nepriklausomai nuo to, ar esate profesionalas, ar mėgėjas, klausimų gali iškilti bet kuriam. Ar faleonopsį galima vasarą laikyti lauke? Ar begoniją nudegino saulė? Kodėl nežydi jurginai? Kokie chrizantemų genėjimo ypatumai? Į šiuos ir kitus ... Toliau »
Pirmoje straipsnio dalyje „Sausų gėlių kompozicijos: originalu ir harmoninga“ pateikėme puikių idėjų, kaip kūrybingai panaudoti išdžiovintas gėles ir sukurti žavingas kompozicijas, kurios taps originaliu interjero elementu. Šiame ... Toliau »
Kai visos gėlės surištos jau saugiai kabo palėpėje, kai sodas ištuštėja nuo spalvų, o namai primiršta puokščių kvapą, laikas apsirūpinti tinkamomis medžiagomis ir įrankiais, išsitraukti iš įvairių namų ... Toliau »
Inkarvilėjos glaudžiai susijusios su Kinija, kur daugelis iš jų auga kalnuose. Bet nebūtina sukarti tūkstančius kilometrų, kad pasigrožėtume įstabiais sodais. Išskirtinė galimybė – sukurti namuose Himalajų sodą.
Trumpai...
Incarvillea ... Toliau »
Pavasariui persiritus į antrą pusę balkonus ir terasas pradeda „spalvinti“ žiedai. Balkone, terasoje, kabančiuose ir ant žemės stovinčiuose induose, prie palangių ar balkono pritvirtintuose loveliuose sodinami įvairūs augalai. Vieni mėgsta ... Toliau »
Įprasta, kad pavasariui apdovanojus šiluma balkonuose ir terasose įsikurdina vis daugiau gėlių, žavinčių ir spalvų gama, ir žiedų įvairove. Bet ar kada pagalvojote, kad dabinti balkonus galima ir daržovėmis?
Daržovės krepšeliuose
*Naudokite ... Toliau »
Nuspalvinkite balkoną ir terasą ryškiomis vasaros spalvomis. Birželio mėnesį, praėjus šalnų pavojui, loveliuose, krepšeliuose galima sodinti gėles, ypač vienmetes. Tarp jų įterpkite ir... daržovių, prieskoninių žolynų, naujų rūšių ... Toliau »
Kaip dauginti ciklamenus? Kodėl koralinė kiauliauogė meta lapus? Ant sanpaulijos lapų atsirado dėmelių, ką daryti? Kur auginti katilėlį? Į šiuos gėles auginančiųjų klausimus atsako specialistai.
„Dovanų ... Toliau »
Straipsnyje „Raktažolės – spalvų ir trapumo žaismas“ aptarėme dvi raktažolių rūšis: švelniąją ir taurinę. Šiame straipsnyje trumpai pristatysime populiarumo laurus skinančią paprastąją raktažolę ir pateiksime ... Toliau »
Raktažolių žiedų vaivorykštė pavasarį parduotuvėse skelbia jau nuo sausio ar vasario. Bet tikrasis šių gėlių bumas – balandį, kai švelnūs žiedeliai skleidžiasi ir po priedangomis, šiltuose sodo kampeliuose, ir užuovėjose ... Toliau »
Mėnulis Liūte, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis vasario 13 d.
Bernardas, Bernadeta, Gendrė, Kamilė, Simeonas.
Vaisių diena. Skiepykite kaulavaisius. Sėkite, sodinkite, pikuokite pomidorus, baklažanus, paprikas. Vėdinkite patalpas. Neruoškite malkų, nes jos blogai degs. Nelaistykite ir netręškite augalų.
Jei vasaris šaltas ir sausas, rugpjūtis bus labai karštas.