Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 9
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 3 (51)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 81
Augalų pasaulis – Viendienės
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 23 - Kitas »
N Kaip genėti vaismedžius ir vaiskrūmius?
Kaip teisingai genėti vaisius ir uogas dovanojančius augalus? Ar obuolių išspaudos tinka kaip mulčias? Kodėl gelsta šilauogių lapai? Į šiuos ir kitus klausimus atsako specialistai. „Kaip genėti obelis, slyvas, serbentus ...  Toliau »
N Lietuvoje auginamos šilokų rūšys
Aitrusis šilokas (S. acre L.) Lietuvoje savaime auga sausose, smėlėtose vietose. Stiebas gulsčias, pamatinėje dalyje įsišaknijantis. Žiediniai stiebai kylantys. Lapai išgaubtomis nugarėlėmis. Žiedai geltoni, medingi. Žydi birželį–liepą. ...  Toliau »
N Blakėžudės – pavėsio „žvakės“
Blakėžudės (Cimicifuga) – stambūs, ilgaamžiai pavėsio augalai, priklausantys vėdryninių (Ranunculaceae) šeimai. Jų šaknų nuoviras seniau buvo naudojamas blakėms naikinti, todėl šią gentį Karlas Linėjus ir pavadino Cimicifuga. ...  Toliau »
N Lapuočių augalų formavimo menas
Iš lapuočių įmanoma išauginti ne tik taisyklingas gyvatvores ar „žaliuosius ekranus“ – žardines formas. Į aukštus stiebus įskiepytos svyruoklinės formos gali virsti žaliuojančiais skėčiais arba pavėsinėmis – ...  Toliau »
Apie jurginų auginimą trumpai
* Jurginų gumbai lauke sodinami gegužės viduryje, sudygsta per 2–3 savaites. * Daiginami ir ankstyvam pražydinimui ruošiami jurginai laikomi šiltnamyje. Lauke jie sodinami tik po šalnų. * Augančius jurginus reikia laiku palaistyti, ...  Toliau »
GĖLYNAS: vasara tęsiasi jurginų žieduose
Vasara pasibaigė, bet ne gėlynų grožis. Daug žiedų dar džiugina sodininkus. Bobų vasaros laukdami sodus puošia kardeliai, ratiliai, vienmetės ir neprilygstamieji jurginai. Pastarieji galėtų rimtai konkuruoti su rožėmis tiek puošnumu, tiek ...  Toliau »
Susirgo rožės, ką daryti?
Kaip gelbėti susirgusias rožes? Ar blogai, jei rudenį rododendras ruošiasi pražysti? Kaip persodinti seną bijūną? Į šiuos ir daug kitų klausimų apie lauke auginamas gėles atsako specialistai. „Praėjusiais metais pasodintos mano ...  Toliau »
Rudens darbai avietyne: sodiname ir prižiūrime
Sodriai raudonos avietės masina svaiginančiu kvapu ir gardžiu skoniu. Nenuostabu, kad nuo krūmelių skinti ir ragauti jas mėgsta ne tik mažieji. Bet kad turėtume gausų derlių, tenka pasistengti. Kada sodinti? Ogi kada tik norite, nors ir ištisus ...  Toliau »
Aviečių sodinimas: keli svarbūs dalykai
Rugsėjo–spalio mėnesiais yra daugiau galimybių nusipirkti kokybiškų sodinukų. Šiuo metu įmanoma rasti ir vaismedžių, ir uogakrūmių. Ką reikia žinoti, planuojant sodinti avietes?   Vieta. Prieš įsigydami pirmąjį krūmelį ...  Toliau »
Sausmedžių kvapai ir spalvos
Šiaurės pusrutulyje auga apie 200 sausmedžių (Lonicera L.) rūšių, iš jų viena – paprastasis sausmedis – dažna ir Lietuvos miškuose, pamiškėse. Tai vasaržaliai ir visžaliai krūmai bei lianos. Tokį pavadinimą ...  Toliau »
Šilokai – nelepūs sausumos mėgėjai
Šiloko (Sedum L.) genčiai priklauso apie 400 rūšių, kurios savaime auga nederlingose, sausose, akmenuotose dirvose, uolėtose vietose beveik visoje Europoje, vidutinio klimato Azijos zonose, Tolimuosiuose Rytuose, Japonijoje, Kinijoje, Šiaurės ...  Toliau »
Darbai sode rugsėjo mėnesį
Rugsėjis kvapnus nuo prinokusių obuolių ir žydinčių viržių, spalvingas skaisčiu geltoniu besidažančiais medžių lapais ir ryškiais putinų, šermukšnių, erškėtuogių, raugerškių, ožekšnių, dekoratyvinių obelų vaisiais. ...  Toliau »
Darbai gėlyne rugsėjo mėnesį
Atsisveikiname su plačia žiedų spalvų palete. Nors širdį dar glosto dailios jurginų ir kitų ištvermingiausių gėlių galvos, jau turime pasirūpinti gėlyno gyventojomis prieš žiemą. Rugsėjo pradžioje sodybos tebemirguliuoja įvairiaspalviais ...  Toliau »
Ką turėtume žinoti pirkdami tulpių svogūnėlius?
Svarbiausi klausimai, kurie neduoda ramybės perkant tulpes, yra keli. Ar spalva, forma, kvapas (kai kurios veislės kvapnios, kitos – ne) derės prie esamų augalų? Ar tulpė sukraus stambų, gražų žiedą? Vis dėlto, ko gero, didžiausias nerimas – ...  Toliau »
Tulpių sodinimo ypatumai
Ar norėtumėte, kad kitą pavasarį jūsų sode būtų šiek tiek daugiau spalvų, o širdis stipriau plaktų laukiant naujų žiedų? Tuomet pirmyn – sodinkite svogūninius augalus. Tegul tulpių žydėjimas atveria sezoną.   *Sodinimo laikas. ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 23 - Kitas »

Šiandien

  Rugsėjo 21, penktadienis.
  Saulė teka 07:02, leidžiasi 19:20.
  Mėnulis teka 18:24, leidžiasi 02:28.
  Mėnulis Vandenyje, pilnėjantis, II ketvirtis.
  Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė
  Šv. Matas. Alutinis. Bobų vasara. Rudens lygiadienis. Tarptautinė taikos diena
  Žiedų diena. KIRMINŲ DIENA. Galima purenti dirvą, ravėti. Grėbkite lapus. Kad labiau sumedėtų vijoklinių rožių ūgliai, jų viršūnėles nugnybkite – geriau žiemos. Vidurdienį, nukritus rasai, rinkite vienmečių gėlių sėklas. Nepalanku sėti, sodinti, laistyti.
  Kai rudens dieną vorsiūliai visur laukus apdraiko – lauk rytoj giedros.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082