Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterija

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 12
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 82
Augalų pasaulis – Sodo ruošimas žiemai
Plačiau »
2018 m. Nr. 12
Mano sodyba
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 25 - Kitas »
N Kraštovaizdžio dizainas. 10 dažniausių klaidų
Priešingai, nei dažnai manoma, kurti kraštovaizdžio dizainą savarankiškai, be profesionalų – įmanomas dalykas. Bet yra keletas povandeninių akmenų, kurių gali nepastebėti pradedantys savamoksliai dizaineriai. Mes juos trumpai ...  Toliau »
N GĖLYNAS: po sniegu ir virš sniego
Sniego patalas lyg lengva skraistė užkloja sodą ir paslepia lapus, žemus krūmelius, žolę. Žiūri į lygų baltą lauką, ir neaišku, kur veja, kur gėlynas. O gal kupstai gali kyšoti iš po sniego? Žinoma, ne žiedai, o tik visžaliai augalai ...  Toliau »
N Iš tolo akį traukiantys ožekšniai
Ožekšniai – maži medeliai ir krūmai, besidriekiantys ir netgi laipiojantys augalai, dauguma vasaržaliai, bet nemažai ir visžalių. Pavasarį ir vasaros pradžioje ožekšniai nelabai pastebimi tiek natūraliose augavietėse, tiek želdynuose ...  Toliau »
Liepsnojantys ožekšniai: kas jiems patinka?
Lotyniškas ožekšnio genties vardas Euonymus kildinamas iš senovės graikų kalbos ir reiškia ‘geras vardas’. Manoma, kad taip išreikštas ironiškas požiūris į šį truputį nuodingą augalą. ...  Toliau »
Vaišės sparnuočiams: ko negalima duoti?
Daugelis žinome, kad šaltuoju metų laiku paukščius reikia palepinti grūdais, lašinukais, sėklomis ir pan. Vis dėlto turime žinoti, koks maistas paukščiams netinka. Labai svarbu, kad jūsų pateikiamas lesalas nebūtų sūdytas, ...  Toliau »
Darbai sode gruodį
Gruodis – pirmas žiemos mėnuo. Jo pradžioje mūsų gamta pasipuošia šerkšno blyksniais, o vėliau įsisupa į akinamo baltumo apdarus. Šiuo metu ryškiausias spygliuočių grožis. Šerkšnas ar sniegas pabrėžia ...  Toliau »
Darbai gruodį: pasigaminkime atramų augalams
Kai už lango trumpos tamsios dienos ir lauke gali pabūti neilgai, gurkšnojant žolelių arbatą neblogai yra pamąstyti, suskaičiuoti sodo darbų derlių. Prisiminkite, kaip sekėsi įgyvendinti šių metų planus, kas nepavyko ir kodėl, ką norite ...  Toliau »
Koks lesalas tinka sparnuočiams?
Grūdai. Kai kurie paukščiai mielai pasilepintų įvairių augalų, ypač grūdinių, sėklomis. Pripylę į lesyklą kviečių, miežių, avižų, kukurūzų, linų sėmenų, sorų ir kitų kruopų priviliosite žvirblius, žaliukes, kitus grūdais mintančius paukščius. ...  Toliau »
Šviesūs arunkų debesėliai
Išvertus iš graikų kalbos žodis arynkos reiškia ‘ožio barzda’. Arunkai išvaizda (žiedynais, lapais) ir augimo sąlygomis (mėgsta pavėsį, drėgną ir derlingą dirvą) panašūs į kitus dekoratyvius ūksminius augalus ...  Toliau »
Gyvatvorės formavimas
Į krūmus kreipiame mažiau dėmesio nei į medžius. Ir visai be reikalo – juk jie, įdomiai iškarpyti, gali tapti ypač patraukliu sodo akcentu. O gyvatvorė – tai ne vien krūmų eilė. Lygi kaip siena šakelių žaluma užstos sodą nuo ...  Toliau »
Vaisinių ir uoginių augalų dekoracijos
Turbūt nerasime žmogaus, nemačiusio sode, miške ar lauke vešančių žemuogių, bruknių, spanguolių, serbentų, obelų, kriaušių, slyvų. Mes mėgstame šių augalų vaisius, gėrimės gražia lapija, gausiu žydėjimu, auginame savo sklypuose, ...  Toliau »
Krūmai – patikima apsauga nuo smalsuolių
Jeigu norite sode saugiai pasislėpti nuo smalsuolių akių, jūsų paslaugoms – augmenija. Už jų niekieno netrukdomi galėsite svajoti, mąstyti ir džiaugtis ramybe. Gyvosios širmos... Jas kurkite iš ilgaamžių, žiemai atsparių visžalių ...  Toliau »
GĖLYNAS: žiedai ir spygliuočių žaluma
Nuvytus lapams ir nužydėjus gėlėms, atkreipiame dėmesį į visžalius augalus. Tai jie puoš sodą iki sniego. Aukštesniųjų viršūnės dar ilgai kyšos iš pusnių. Lapkritį ir žiemą labiausiai žavimės spygliuočiais, drąsiai pasitinkančiais ...  Toliau »
Kaip pasislėpti nuo svetimų akių, triukšmo ir vėjo?
Visi svajoja sode atsipalaiduoti, pailsėti. Tik kaip tai padaryti, jei trukdo kaimynai? Kokią išeitį pasirenka sklypo šeimininkas? Dažniausiai sodas aklinai apjuosiamas mūrine, akmenine, betonine, plytine ar skydų tvora, spygliuočių gyvatvorėmis. ...  Toliau »
Darbai gėlyne lapkričio mėnesį
Lapkritį jau dažnas bambame dėl prasto oro: vieniems netinka šaltukas, kitiems – nuolatinis lietus, dar kitiems – šlapdriba... Bet nuotaikai pasitaisius, kibkime į darbą: pamulčiuokime svogūnines gėles, pridenkime rožes, sugrėbkime ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 25 - Kitas »

Šiandien

  Gruodžio 14, penktadienis.
  Saulė teka 08:35, leidžiasi 15:52.
  Mėnulis teka 12:45, leidžiasi 23:07.
  Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gruodžio 7 d.
  Alfredas, Fortūnatas, Kintvilė, Augenis, Tarvainas.
  Lapų diena. Rekomenduojama augalus laistyti, purkšti, sėti, sodinti, pikuoti šildomuose šiltnamiuose auginamas lapines daržoves. Vėdinkite patalpas, valykite grindis, atlikite santechnikos darbus. Ruoškite medieną statyboms, skerskite gyvulius. Nepalanki diena naikinti drėgmę ir pelėsius patalpose, dažyti, mušti sviestą.
  Trys dienos iki pilnaties – tinkamiausias metas kirsti kalėdines eglutes.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082