Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 82
Augalų pasaulis – Sodo ruošimas žiemai
Plačiau »
2019 m. Nr. 1
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 4 (52)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 25 - Kitas »
N Jei rudenį nepasodinote tulpių...
Ką daryti, jei rudenį pamiršote pasodinti tulpių svogūnėlius? Kodėl slyvos kirmija ir nesulaukiate derliaus? Kodėl gervuogės neišaugina uogų? Į šiuos ir kitus sodininkų bei gėlių mylėtojų klausimus atsako specialistai. „Per ...  Toliau »
N Auginame spygliuočius: augavietės ekologinės sąlygos
Egzotiniams spygliuočiams labai svarbios augavietės ekologinės sąlygos. Jos turi maksimaliai atitikti kiekvienos konkrečios rūšies ar formos poreikius dirvai ir jos mechaninei sudėčiai, derlingumui, drėgmei, pH, apšvietimui ir t. t.   Iš ...  Toliau »
Aplinką planuokite dabar. Pagrindiniai gero dizaino principai (I)
Kokie sodybos šeimininko lūkesčiai pasodinus augalą? Jie svarbūs todėl, kad aplinka prisipildo spalvų. Tačiau augalai vaidina daugybę vaidmenų, atlieka įvairias funkcijas. Tad labai svarbios visos jų savybės bei tinkamas planavimas. Gero dizaino ...  Toliau »
Įspūdingieji akantai
Akantas (Acanthus L.) iš kitų daugiamečių gėlių išsiskiria egzotiškais lapais ir įspūdingais žiedynais. Tai vienas seniausiai žinomų augalų. Jis minimas Biblijoje. Stilizuoti akantų lapai ir žiedai kaip dekoratyvinis architektūros ...  Toliau »
Darbai sode sausio mėnesį
Metų pradžia – tai naujas lapas, į kurį rašysime savo sodo dienoraštį. Ir visai nesvarbu, kad sodas ilsisi po balta skraiste, norėdami saugoti savo augalus privalome jais rūpintis visais metų laikais. Ką galime ar privalome padaryti ...  Toliau »
Žiedų žvakių nušviestas sodas
Paimkite į rankas bet kurią sodo knygą ir atsivertę prie kiekvieno augalo aprašo rasite jo aukštį nurodantį skaičių. Turbūt esate pastebėję, kad dauguma krūmų ir medžių didesni nei 1 m, bet kai kalba pasisuka apie daugiamečius žolinius augalus, ...  Toliau »
Aukštaūgių augalų vieta sode
Daugelio žolinių augalų žiedynai apvalaini arba ovalūs. Gėlyne susodinote tik tokius? Tokiu atveju jis atrodys kaip spalvingas kratinys. Vis tiek manote, kad jūsų gėlynas žavingas? Tada atsitraukite toliau ir dar kartą apžvelkite sodą – įsitikinsite, ...  Toliau »
Vaisinių ir uoginių augalų dekoracijos (II)
Tęsiame temą apie krūmų vaidmenį sode. Tai ir ryškios, gražiai žydinčios, dekoratyvių lapų dėmės, ir gyvatvorės, ir pavieniai augalai įdomių formų ir spalvų lajomis, žieve, labai gražiais žiedais ar vaisiais. Pasiaiškinkime toliau, kokias ...  Toliau »
Vaisinių ir uoginių augalų dekoracijos
Apie dekoratyvinėje sodininkystėje naudojamus krūmus lyg ir viskas pasakyta. Rožės, alyvos, jazminai – kaipgi be jų?! O štai šaltalankiai, serbentai, agrastai – jau daržas. Ar iš tiesų taip ir yra? Krūmų vaidmuo yra didžiulis... Dygliuotieji ...  Toliau »
Kraštovaizdžio dizainas. 10 dažniausių klaidų
Priešingai, nei dažnai manoma, kurti kraštovaizdžio dizainą savarankiškai, be profesionalų – įmanomas dalykas. Bet yra keletas povandeninių akmenų, kurių gali nepastebėti pradedantys savamoksliai dizaineriai. Mes juos trumpai ...  Toliau »
GĖLYNAS: po sniegu ir virš sniego
Sniego patalas lyg lengva skraistė užkloja sodą ir paslepia lapus, žemus krūmelius, žolę. Žiūri į lygų baltą lauką, ir neaišku, kur veja, kur gėlynas. O gal kupstai gali kyšoti iš po sniego? Žinoma, ne žiedai, o tik visžaliai augalai ...  Toliau »
Iš tolo akį traukiantys ožekšniai
Ožekšniai – maži medeliai ir krūmai, besidriekiantys ir netgi laipiojantys augalai, dauguma vasaržaliai, bet nemažai ir visžalių. Pavasarį ir vasaros pradžioje ožekšniai nelabai pastebimi tiek natūraliose augavietėse, tiek želdynuose ...  Toliau »
Liepsnojantys ožekšniai: kas jiems patinka?
Lotyniškas ožekšnio genties vardas Euonymus kildinamas iš senovės graikų kalbos ir reiškia ‘geras vardas’. Manoma, kad taip išreikštas ironiškas požiūris į šį truputį nuodingą augalą. ...  Toliau »
Vaišės sparnuočiams: ko negalima duoti?
Daugelis žinome, kad šaltuoju metų laiku paukščius reikia palepinti grūdais, lašinukais, sėklomis ir pan. Vis dėlto turime žinoti, koks maistas paukščiams netinka. Labai svarbu, kad jūsų pateikiamas lesalas nebūtų sūdytas, ...  Toliau »
Darbai sode gruodį
Gruodis – pirmas žiemos mėnuo. Jo pradžioje mūsų gamta pasipuošia šerkšno blyksniais, o vėliau įsisupa į akinamo baltumo apdarus. Šiuo metu ryškiausias spygliuočių grožis. Šerkšnas ar sniegas pabrėžia ...  Toliau »
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - ... 25 - Kitas »

Šiandien

  Sausio 22, antradienis.
  Saulė teka 08:24, leidžiasi 16:37.
  Mėnulis teka 18:22, leidžiasi 09:19.
  Mėnulis Liūte, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis sausio 21 d.
  Anastazas, Asta, Nastė, Vincas, Vincenta, Vincė, Džiugas
  Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
  Šaltas sausis žemdirbiams paguoda.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082