Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 5
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 5
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Akį traukiantys akcentai sode

Individualumo sodybai teikia dekoratyvūs akcentai. Tai – personalinis ženklas. Išreikšk save per antikvarinius ir abstrakčiojo meno dirbinius. Tinka viskas: nuo aukštyn šaknimis apversto medžio kelmo iki klasikinių statulėlių, nuo stiklo, akmens iki tapytų sienų.
 

Sodo dekoras labai svarbus. Jis atskleidžia jus kaip asmenybę. Tai turi būti tarsi orientyras, išreikštas per dekoratyvius ornamentinius elementus. Štai kodėl privalote išsirinkti tokį objektą, kuris mielas jums, o ne kaimynui. Kas bepatiktų – juokingas keraminis gyvūnas, dailus fontanas, jis turi derėti prie aplinkos ir atspindėti jūsų skonį.
Visuomet sudėtinga priderinti meno kūrinėlį prie kitų sodo elementų: augalų, baldų, mažosios architektūros statinių. Kartais jūs sodinate augalus todėl, kad jie papildytų ornamentą, skulptūrėlę arba harmoningai derėtų su seniai augančiais krūmais, medžiais, gėlėmis. Kai kurie dekoro elementai laikini, atsirandantys tik šiltąjį sezoną, keičiantys vietą, kiti – nejudinami. Kurie sode atrodo geriausiai? Vieniems žmonėms miela sena akmeninė statula, apraizgyta vijoklių, kitiems – ryškūs nykštukai, mojantys rankelėmis iš pievos ar gėlyno.

Tinkamas fonas. Kad skulptūrėlės atrodytų išraiškingai, parinkite joms foną. Didesnėms tiks medžių grupės, gyvatvorė, tvora, mažesnėms – krūmai ir kiti augalai. Tamsioms skulptūroms geriausias šviesesnių augalų fonas, o šviesioms – tamsių. Jei norite jas dar labiau išryškinti, naudokite neaukštą akmens cokolį.

Skulptūriškas elementas. Iš gludintų akmenukų suklijuotas dekoratyvus ovalus akcentas dieną ir taip išraiškingas, o vakare reikėtų įjungti sodo apšvietimą.

Sena – nauja, nauja – sena? Maži akmeniniai akcentai gražiai atrodo daugelyje sodų. Mėgstate klasikinius ornamentus? Be abejonės, geriausia iš ko nors paveldėti tikrų meno kūrinių. Jeigu taip nenutiko, nieko tokio. Galite rasti ir šiuolaikinių daiktų, atrodančių beveik taip pat autentiškai kaip jų vintažiniai proseneliai.
 
TAIP PAT SKAITYKITE: Nykštukinės rožytės – tikra sodo puošmena
 

Matmenys. Dideli modernūs darbai yra monumentalūs ir dėl matmenų ar svorio netelpa namuose, pavyzdžiui, iš vytelių pinti indai, primenantys begalvius drakonus. Dideliame sode nemaža skulptūra kaip tik. Nedidelėje erdvėje, kokioje daugelis gyvename, svarbesnė dirbinio spalva, forma.

Kaimiška dvasia. Girnapusių ant metalinių strypų eilė sumaniai skiria taką nuo vejos ir paryškina jo kraštą. Iš akmeninių jų akių žvelgia gili senovė. Kompoziciją galima papildomai apsodinti besidriekiančiais augalais.

Gal kolekcionuojate neįprastus indus? Paeksperimentuokite. Atminkite, kad į juos visai nebūtina ką nors sodinti. Kartais indus pakanka tiesiog išdėlioti, sustatyti kaip puošmenas. Juk jie būna gražūs ir be augalų. Formalesniam kampeliui šviesioje vietoje tiks klasikinis tamsiai pilkas indas su melsve, kraujažole, rasakila, našlaite, pipirlape, notra bei kitais augalais.

Stilingas kampelis. Natūralaus akmens atraminė sienelė šalia suolelio. Jeigu jūsų sodas mažytis ir vietą reikia įvairiais būdais taupyti, vos išėję iš namų atsiduriate stačiakampiame vidiniame kiemelyje, skulptūrėlė nepamaišys. Aišku, jei jūs neprieštaraujate, kad atsisėdus ant suolelio bus mažiau vietos. Čia niekada nesijausite vieniši. Tai jauki vieta atsipūsti.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Gegužės 24, ketvirtadienis.
  Saulė teka 04:59, leidžiasi 21:34.
  Mėnulis teka 15:14, leidžiasi 03:32.
  Mėnulis Svarstyklėse 09.52, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis gegužės 22 d.
  Gerardas, Vincentas (Vincas), Vilmantas, Žana, Ženeta.
  Žiedų diena. KIRMINŲ DIENA. Galima krauti kompostą, rinkti ir džiovinti vaistinių augalų žiedus. Vazoninius augalus, kuriuos apšviečia vidudienio saulė, užpavėsinkite užtraukdami užuolaidas. Balkonų loveliuose ar gėliapuodžiuose kurkite įvairius spalvingus dekoratyvinių augalų derinius. Netinkama diena tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisines daržoves, sėti pašarines žoles, laistyti.
  Daug grambuolių – bus geras kviečių derlius.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082