Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 5
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »
2018 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Melionai ir cukinijos puikiai jausis vazonuose

Ar melionai, cukinijos augs vazonuose? Ar nieko nenutiks vaismedžiams, jei juos mulčiuosime spalvotu mulčiu? Kodėl nesprogsta riešutmedis? Specialistai atsako į šiuos ir kitus sodininkams aktualius klausimus.


„Ar galima melionus ir cukinijas sodinti į vazonus? Kada juos persodinti ir kokioje vietoje auginti geriausia?
Melionų ir cukinijų daigai dažnai sodinami į vazonėlius arba durpinius puodelius. Jei visą vasarą norėsite šiuos augalus taip auginti, vazonus imkite didelius (ne mažesnius kaip 10 l talpos), pripildykite derlingo komposto. Drėgmė turi būti nuolatinė. Be to, dideli augalai karštomis dienomis išgarina daug vandens. Taigi laistyti teks dažnai. Vazonus geriausia laikyti saulėtoje užuovėjoje.

„Ar galima mulčiuoti vaismedžius ir vaiskrūmius spalvotu mulčiu?“

Spalvotų medžio drožlių mulčią galima naudoti visur: tiek gėlynuose, tiek po vaismedžiais ir vaiskrūmiais. Spalva parenkama pagal sodo projektą, siekiant sukurti kontrastingesnius ar švelnesnius derinius. Vaismedžiams ir vaiskrūmiams mulčio spalva įtakos neturi.

„Turime didelį graikinį riešutmedį. Augo vešliai, gerai derėjo, o šį pavasarį niekaip nesprogsta, vos keletas lapų per visą medį. Gal patarsite, kaip jį išgelbėti. Įtariame, kad apšalo.“
Dabar riešutmedį reikia nugenėti, išpjaunant visas sausas šakas iki išsprogusių lapų. Jis gražiau atrodys, neišgarins per daug drėgmės, neplis ligos. Vasaros pabaigoje papildomai patręškite kalio trąšomis – jos skatina ūglių medėjimą.

„Kaip prižiūrėti alyvų medelį? Pražydo pirmą kartą. Pataria peržydėjusius žiedus nuskinti – tada ir kitais metais žydės. Ar teisybė?“
Alyvos žydi kasmet ir nenuskynus senų žiedų kekių. Tačiau peržydėjusios, apdžiūvusios, jos tikrai nepuošia medelių, tik gadina vaizdą. Kekes iškarpykite – alyvos geriau augs, gražiau atrodys, gausiau žydės. Kad augtų medeliai, kasmet nukarpykite iš žemės ir kamieno pagrindo želiančias atžalas.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Gegužės 24, ketvirtadienis.
  Saulė teka 04:59, leidžiasi 21:34.
  Mėnulis teka 15:14, leidžiasi 03:32.
  Mėnulis Svarstyklėse 09.52, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis gegužės 22 d.
  Gerardas, Vincentas (Vincas), Vilmantas, Žana, Ženeta.
  Žiedų diena. KIRMINŲ DIENA. Galima krauti kompostą, rinkti ir džiovinti vaistinių augalų žiedus. Vazoninius augalus, kuriuos apšviečia vidudienio saulė, užpavėsinkite užtraukdami užuolaidas. Balkonų loveliuose ar gėliapuodžiuose kurkite įvairius spalvingus dekoratyvinių augalų derinius. Netinkama diena tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisines daržoves, sėti pašarines žoles, laistyti.
  Daug grambuolių – bus geras kviečių derlius.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082