Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2017 m. Nr. 2 (46)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2017 m. Nr. 8
Mano sodyba
Plačiau »
2017 m. Nr. 77
Augalų pasaulis – Flioksai
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Melionai ir cukinijos puikiai jausis vazonuose

Ar melionai, cukinijos augs vazonuose? Ar nieko nenutiks vaismedžiams, jei juos mulčiuosime spalvotu mulčiu? Kodėl nesprogsta riešutmedis? Specialistai atsako į šiuos ir kitus sodininkams aktualius klausimus.


„Ar galima melionus ir cukinijas sodinti į vazonus? Kada juos persodinti ir kokioje vietoje auginti geriausia?
Melionų ir cukinijų daigai dažnai sodinami į vazonėlius arba durpinius puodelius. Jei visą vasarą norėsite šiuos augalus taip auginti, vazonus imkite didelius (ne mažesnius kaip 10 l talpos), pripildykite derlingo komposto. Drėgmė turi būti nuolatinė. Be to, dideli augalai karštomis dienomis išgarina daug vandens. Taigi laistyti teks dažnai. Vazonus geriausia laikyti saulėtoje užuovėjoje.

„Ar galima mulčiuoti vaismedžius ir vaiskrūmius spalvotu mulčiu?“

Spalvotų medžio drožlių mulčią galima naudoti visur: tiek gėlynuose, tiek po vaismedžiais ir vaiskrūmiais. Spalva parenkama pagal sodo projektą, siekiant sukurti kontrastingesnius ar švelnesnius derinius. Vaismedžiams ir vaiskrūmiams mulčio spalva įtakos neturi.

„Turime didelį graikinį riešutmedį. Augo vešliai, gerai derėjo, o šį pavasarį niekaip nesprogsta, vos keletas lapų per visą medį. Gal patarsite, kaip jį išgelbėti. Įtariame, kad apšalo.“
Dabar riešutmedį reikia nugenėti, išpjaunant visas sausas šakas iki išsprogusių lapų. Jis gražiau atrodys, neišgarins per daug drėgmės, neplis ligos. Vasaros pabaigoje papildomai patręškite kalio trąšomis – jos skatina ūglių medėjimą.

„Kaip prižiūrėti alyvų medelį? Pražydo pirmą kartą. Pataria peržydėjusius žiedus nuskinti – tada ir kitais metais žydės. Ar teisybė?“
Alyvos žydi kasmet ir nenuskynus senų žiedų kekių. Tačiau peržydėjusios, apdžiūvusios, jos tikrai nepuošia medelių, tik gadina vaizdą. Kekes iškarpykite – alyvos geriau augs, gražiau atrodys, gausiau žydės. Kad augtų medeliai, kasmet nukarpykite iš žemės ir kamieno pagrindo želiančias atžalas.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*: El. pašto adresas:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Rugpjūčio 24, ketvirtadienis.
  Saulė teka 06:11, leidžiasi 20:30.
  Mėnulis teka 09:07, leidžiasi 21:38.
  Mėnulis Svarstyklėse 04:05, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis rugpjūčio 21 d.
  Baltramiejus, Rasuolė, Viešvilas, Michalina, Audronis
  Šv. Baltramiejus. Išskrenda gandrai.
  Žiedų diena. Persodinkite lauko ir kambarines gėles, žydinčius dekoratyvinius krūmus. Kraukite kompostą. Rinkite ir džiovinkite vaistinių augalų žiedus. Vėdinkite patalpas. Pradėkite kloti namo pamatus. Nepalanku tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisines daržoves, sideratus, laistyti.

Apklausa

Ar prenumeruojate žurnalą „Sodo spalvos“?

Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082