Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Kas laimėjo „Schultz“ trąšas?
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 1 (49)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 79
Augalų pasaulis – Sodo genėjimas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Kitokia malkų paskirtis

Paskubomis užmeti akį: tiesiog malkų rietuvė, riogsanti vidury kiemo ar prigludusi prie pastato sienos. Nauda nurungia grožį. Dar neskubėk, atidžiau žvilgtelėk antrą kartą: tvarkingai sukrautos malkos – tarsi kruopštus menininko kūrinys. Prieik arčiau, įsižiūrėk trečiąkart – medžio pjūvių faktūrai ir dekoratyvumui mažai kas prilygsta. Įprastą akiai vaizdą kūrybingi žmonės nesunkiai pavers originaliomis sodo priedangomis.

Malkų sienelė

Sodų mylėtojų, įžvelgiančių malkų rietuvių grožį, matyt, netrūksta. Jau ne kartą nustembi – malkos, sukrautos tvarkingomis eilėmis, yra ne puošnumo neteikianti būtinybė, o atvirkščiai – daili dekoracija. Ir jos ne tik puošia, bet ir atlieka dar vieną, papildomą, praktinę funkciją. Malkų rietuvė gali atstoti pastato sienelę, būti atrama ir prieglobstis. Už jos galima patiesti palapinės kraštą, statyti įvairius rakandus, taip suteikiant gyvenamosios aplinkos jaukumo.
Dar daugiau – iš vaikystės atmintyje išlikęs malkų rietuvės vaizdas, nuolat matytas kaime, pas senelius, gali įkvėpti perteikti jos motyvą naudojant kitas medžiagas. Dekoratyvios sienutės, skiriančios sodo dalis ar panaudotos poilsio zonoms sukurti, labai primena malkų rietuvę. Tačiau jos – anaiptol ne iš medžio. Akmeninės sienelės, imituojančios malkas, matyt, kažkam pasirodė daug jaukesnės nei tiesiog akmuo. Akmuo – ne medis. Jis ilgaamžis, ilgai stovės neveikiamas oro sąlygų.
 
TAIP PAT SKAITYKITE: Akį traukiantys akcentai sode


Fonas augalų indams

Jei malkų rietuvių neketinate paversti viena atramine pastato siena, galimas paprastesnis variantas. Sukurkite iš jų originalų foną augalams. Pats patogiausias ir anaiptol ne prasčiausias būdas – šalia malkų sustatyti įvairius vazonus su žydinčiomis gėlėmis ar augalais dekoratyviais lapais. Vazonai, žinoma, tinkamiausi pagaminti iš natūralių medžiagų. Paprasta pintinė, jau gerokai padėvėta, dar gali tarnauti. Ir atvirkščiai – puošnumui šalia malkų, atrodo, lyg ir ne vieta, todėl geresnių vazonų tikriausiai nepulsite iškart ieškoti?.. Tačiau neskubėkite vertinti – pastatykite šamoto keramikos indą ir įdėmiai įsižiūrėkite į jį. Tinka ir net atrodo vietoje? Viso to raktas – natūrali išvaizda, tad net ir brangesnės medžiagos vazonas derės prie aplinkos. Sustatykite kelis panašius ar tokius pat, o apsodinkite skirtingais, bet giminingų atspalvių augalais – ir vaizdas bus ypač išraiškingas.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Balandžio 20, penktadienis.
  Saulė teka 06:05, leidžiasi 20:32.
  Mėnulis teka 09:05, leidžiasi 00:41.
  Mėnulis Vėžyje 17.27, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 16 d.
  Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (salierus, petražoles, lapinius burokus, kopūstus, salotas, išskyrus gūžines, špinatus), sėti veją, laistyti kambarinius augalus, tvarkyti sodą, aplinką. Rinkite vaistinius augalus (lapus, stiebus). Šią dieną organizmą palankiai veikia vaistažolių vonios, patartina valgyti lapines daržoves. Dar kartą kruopščiai peržiūrėkite sėjos ir sodinimo planą. Norėdami užsiauginti sveiką ir gausų daržovių derlių, patikrinkite, ar teisingai pasirinkote sėjomainą ir priešsėlius. Tik gerai suplanavę darbus išvengsite kenkėjų, ligų, piktžolių. Nepatartina sodinti aukštyn augančių augalų.
  Kai patekanti saulė neaiški, balzgana, tai bus lietaus, o kai ji tyra, aiški, tai bus giedra.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082