Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2017 m. Nr. 8
Sodo spalvos
Plačiau »
2017 m. Nr. 2 (46)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2017 m. Nr. 77
Augalų pasaulis – Flioksai
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Kitokia malkų paskirtis

Paskubomis užmeti akį: tiesiog malkų rietuvė, riogsanti vidury kiemo ar prigludusi prie pastato sienos. Nauda nurungia grožį. Dar neskubėk, atidžiau žvilgtelėk antrą kartą: tvarkingai sukrautos malkos – tarsi kruopštus menininko kūrinys. Prieik arčiau, įsižiūrėk trečiąkart – medžio pjūvių faktūrai ir dekoratyvumui mažai kas prilygsta. Įprastą akiai vaizdą kūrybingi žmonės nesunkiai pavers originaliomis sodo priedangomis.

Malkų sienelė

Sodų mylėtojų, įžvelgiančių malkų rietuvių grožį, matyt, netrūksta. Jau ne kartą nustembi – malkos, sukrautos tvarkingomis eilėmis, yra ne puošnumo neteikianti būtinybė, o atvirkščiai – daili dekoracija. Ir jos ne tik puošia, bet ir atlieka dar vieną, papildomą, praktinę funkciją. Malkų rietuvė gali atstoti pastato sienelę, būti atrama ir prieglobstis. Už jos galima patiesti palapinės kraštą, statyti įvairius rakandus, taip suteikiant gyvenamosios aplinkos jaukumo.
Dar daugiau – iš vaikystės atmintyje išlikęs malkų rietuvės vaizdas, nuolat matytas kaime, pas senelius, gali įkvėpti perteikti jos motyvą naudojant kitas medžiagas. Dekoratyvios sienutės, skiriančios sodo dalis ar panaudotos poilsio zonoms sukurti, labai primena malkų rietuvę. Tačiau jos – anaiptol ne iš medžio. Akmeninės sienelės, imituojančios malkas, matyt, kažkam pasirodė daug jaukesnės nei tiesiog akmuo. Akmuo – ne medis. Jis ilgaamžis, ilgai stovės neveikiamas oro sąlygų.
 
TAIP PAT SKAITYKITE: Akį traukiantys akcentai sode


Fonas augalų indams

Jei malkų rietuvių neketinate paversti viena atramine pastato siena, galimas paprastesnis variantas. Sukurkite iš jų originalų foną augalams. Pats patogiausias ir anaiptol ne prasčiausias būdas – šalia malkų sustatyti įvairius vazonus su žydinčiomis gėlėmis ar augalais dekoratyviais lapais. Vazonai, žinoma, tinkamiausi pagaminti iš natūralių medžiagų. Paprasta pintinė, jau gerokai padėvėta, dar gali tarnauti. Ir atvirkščiai – puošnumui šalia malkų, atrodo, lyg ir ne vieta, todėl geresnių vazonų tikriausiai nepulsite iškart ieškoti?.. Tačiau neskubėkite vertinti – pastatykite šamoto keramikos indą ir įdėmiai įsižiūrėkite į jį. Tinka ir net atrodo vietoje? Viso to raktas – natūrali išvaizda, tad net ir brangesnės medžiagos vazonas derės prie aplinkos. Sustatykite kelis panašius ar tokius pat, o apsodinkite skirtingais, bet giminingų atspalvių augalais – ir vaizdas bus ypač išraiškingas.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*: El. pašto adresas:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Rugpjūčio 22, antradienis.
  Saulė teka 06:07, leidžiasi 20:35.
  Mėnulis teka 06:29, leidžiasi 20:56.
  Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis rugpjūčio 21 d.
  Rimantė, Laura, Karijotas, Sigitas, Zygfridas
  Šaknų diena. Galima sėti, sodinti braškes, medžius, spygliuočius, sodinukus (augančius vazonuose), ūglius, persodinti kambarines ir balkonines gėles, vėdinti patalpas, rūsius. Nerekomenduojama sėti ir sodinti salotų, genėti gyvatvorių, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržovių, vaisių.
  Jei varlės „dainuoja“, ryt bus giedra ir naktis žvaigždėta.

Apklausa

Ar prenumeruojate žurnalą „Sodo spalvos“?

Interneto svetainių kūrimas  El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082