Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Kas laimėjo „Schultz“ trąšas?
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 1 (49)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Laistymo sistemų privalumai ir nauda (II)

Laistymo sistemos labai naudingos tiek mėgėjams sodininkams, tiek ir profesionalams. Tai puikus išradimas, padedantis taupyti brangų laiką ir tausoti sveikatą, jėgas. Tad toliau atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus apie laistymo sistemas.

Ar įrengus laistymo sistemą nereikia atlikti „kapitalinio sodo remonto“? Ar nenukenčia jau sutvarkyta aplinka?
Ne, tikrai nenukenčia. Vejoje įrengiant požeminę laistymo sistemą, velėna atkasama maždaug per kastuvą. Suklojami vamzdžiai su

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (18)

purkštukais. Velėna gražiai užverčiama, truputį suspaudžiama, palaistoma, ir nieko blogo nenutinka. Statant antžeminę rankinę arba lašelinio laistymo įrangą, netgi geriau, kai sodas jau apželdintas – aiškiau, kokius purkštukus kokiems augalams parinkti.

Augalų vandens poreikis skiriasi, atsižvelgiant į jų rūšį, dirvą ir pan. Kaip tai sužino laistymo sistema?
Sistemai tai sužinoti padeda žmogus. Pagal būsimą vandens poreikį parenkami purkštukai. Pavyzdžiui, šlaito viršutinėje dalyje įkasami vienu metu daugiau vandens išleidžiantys, galingesni purkštukai nei apačioje. Juk vanduo viršuje nesilaiko, bėga žemyn.
Norint apskaičiuoti vandens poreikį, reikia atsižvelgti ir į dirvos tipą. Nors ir nebūtina, prie automatinės laistymo sistemos galima prijungti drėgmės daviklį. Dirvai išdžiūvus iki tam tikro laipsnio, sistema įsijungia automatiškai. Lietaus daviklis, pradėjus lyti, praneša, kad vandens tiekimą reikia nutraukti.
Jei laistymo sistema suskirstyta atšakomis, galima laistyti tik pasirinktas vietas. Pavyzdžiui, tą atšaką, kuri tiekia vandenį gyvatvorei, užsukate, o laistote tik veją ir daržą.

Kaip žiemoja laistymo sistema?

Svarbu, kad laistymo sistemoje neliktų vandens. Tuo pasirūpinti paprasta, jei įmontuoti drenažiniai vožtuvai. Kiekvieną kartą po darbo jie nusausina visas dalis, kuriomis juda vanduo. Artėjant šaltajam metų sezonui tereikia išimti lietaus ir drėgmės daviklius, išmontuoti valdymo įrangą. Jei drenažinių vožtuvų nėra, prieš žiemą laistymo sistemą reikės prapūsti suspaustu oru.
Pavasarį išimtos dalys įmontuojamos atgal, sistema užprogramuojama ir vėl paruošiama darbui.
 
TAIP PAT SKAITYKITE: Laistymo sistemų privalumai ir nauda (I)


Ar laistymo sistemos sparčiai keičiasi?

Laistymo sistema gamintojų kelerius metus yra nekeičiama. Taip patogiau vartotojui – įrangą galima ramiai suprojektuoti per kelerius metus. Tačiau atskiros sistemos detalės nuolat tobulinamos: gaminamos atsparesnės turbinos, geresni filtrai.

Ar laistymo sistemos populiarios mūsų krašte?

Laistymo sistemos Lietuvoje sparčiai populiarėja. Tam įtakos turi ir patrauklesnės nei anksčiau kainos – šių produktų vis dažniau įsigyja ir vidutines pajamas gaunantys žmonės. Jie populiarėja ir dėl spartaus gyvenimo tempo, siekio taupyti brangų laiką, ir dėl išaugusio žmonių susidomėjimo sveiku gyvenimo būdu, sodininkyste, noro patiems užsiauginti valgomų gėrybių. Laistymo sistemos – tiesiog labai patogu.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Balandžio 20, penktadienis.
  Saulė teka 06:05, leidžiasi 20:32.
  Mėnulis teka 09:05, leidžiasi 00:41.
  Mėnulis Vėžyje 17.27, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 16 d.
  Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (salierus, petražoles, lapinius burokus, kopūstus, salotas, išskyrus gūžines, špinatus), sėti veją, laistyti kambarinius augalus, tvarkyti sodą, aplinką. Rinkite vaistinius augalus (lapus, stiebus). Šią dieną organizmą palankiai veikia vaistažolių vonios, patartina valgyti lapines daržoves. Dar kartą kruopščiai peržiūrėkite sėjos ir sodinimo planą. Norėdami užsiauginti sveiką ir gausų daržovių derlių, patikrinkite, ar teisingai pasirinkote sėjomainą ir priešsėlius. Tik gerai suplanavę darbus išvengsite kenkėjų, ligų, piktžolių. Nepatartina sodinti aukštyn augančių augalų.
  Kai patekanti saulė neaiški, balzgana, tai bus lietaus, o kai ji tyra, aiški, tai bus giedra.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082