Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 2
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 79
Augalų pasaulis – Sodo genėjimas
Plačiau »
2017 m. Nr. 4 (48)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Kada sodinti ir kaip prižiūrėti dekoratyvinius medžius i krūmus?

Kada sodinti kalnines pušeles? Ar svyruoklinį šermukšnį reikia genėti? Kodėl nežydi sidabražolės? Į šiuos ir kitus klausimus apie dekoratyvinių medelių ir krūmų sodinimą bei priežiūrą atsako specialistai.

„Rugpjūčio pabaigoje pasisodinome kalninių pušelių. Ar yra vilties, kad šie augalai prigis?“
Jei tik šaknys nebuvo stipriai pažeistos, pušelės prigis. Nepamirškite jų reguliariai laistyti visą rudenį.

„Prieš tverdami metalinę tvorą pasisodinome apie 30 cm aukščio tujų eilę. Nespėjus aptverti sklypo, kaimynų šunys ėmė šlapintis ant mūsų neseniai pasodintų augalų. Taigi dabar pusė jų nugelto. Ar dar galima kaip nors tujas išgelbėti, ar jos nebeatsigaus?“
Visiškai pageltusios tujos nebeatsigaus. Jei pageltusios tik apatinės šakelės, jas reikėtų iškirpti, o augalus gausiai laistyti.

„Ar reikia genėti svyruoklį šermukšnį? Jei reikia, kaip tai daryti?“

Svyruoklinius šermukšnius genėti reikia, jei išauga nesvyrančios netaisyklingos šakos arba jos gula ant žemės, tako, trukdo praeiti, jei laja neproporcinga. Nereikalingos šakos nukerpamos prie kamieno arba storųjų šakų.

„Kodėl nežydi sidabrakrūmiai? Pernai sodinau du: vienas oranžiniais žiedais, kitas – raudonais. Pernai žydėjo abu. Dirva gana sunki, molinga, bet įmaišyta ir geresnės žemės. Lapai tankūs, ryškiai žali. Mačiau, pas kaimynus visą vasarą žydėjo baltas sidabrakrūmis. Gal mano augalus reikėtų papildomai tręšti? Jei taip, tai kokiomis trąšomis?“
Sidabrakrūmiai (krūminės sidabražolės) nėra lepūs, bet patręšti fosforo arba žydinčioms gėlėms skirtomis trąšomis verta. Mažiau jie žydi po persodinimo, po šaltos žiemos, pasodinti šešėlyje.

„Sodyboje pasodintas gražus ir labai dekoratyvus raudonlapis klevas susirgo. Lapai pasidarė pilki, lyg padengti pelėsiu. Ar įmanoma jį kaip nors išgydyti?“
Klevus dažnai pažeidžia miltligės. Šią lietingą vasarą susirgo nemažai medžių. Liga sunkiausiai pastebima ant margalapių veislių, o raudonlapės ypač sugadinamos. Viršutinėje lapo pusėje vasaros viduryje atsiranda daugybė vietomis susiliejančių baltų dėmių. Krentančius lapus reikia surinkti ir sudeginti. Pavasarį ir vasaros pradžioje medį reikėtų nupurkšti fungicidais („Topas 100 EC“ ir kt.). Suprantama, didelį medį pasiekti nelengva, bet sodo prekių parduotuvėse galima įsigyti specialių purkštuvų su ilgais laikikliais.

„Kada galima genėti spygliuočius: rudenį ar pavasarį?“
Spygliuočius patartina genėti vasaros pabaigoje. Tada sakai būna tirštesni, greitai padengia žaizdas. Pavasarį augalai jų praranda daug, o vėlai rudenį nespėja užgydyti žaizdų ir yra pažeidžiami šalčio. Tik jaunus metūglius trumpinti reikėtų anksti, kol dar nesumedėję.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Vasario 25, sekmadienis.
  Saulė teka 07:18, leidžiasi 17:47.
  Mėnulis teka 12:14, leidžiasi 03:56.
  Mėnulis Vėžyje 05.06, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis vasario 23 d.
  Margiris, Rasa, Regimantas, Viktoras.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (svogūnus, krapus, salotas, išskyrus gūžines), augančias šildomame šiltnamyje ar ant palangės, laistyti kambarinius augalus. Tamsiame rūsyje ar sandėliuke želdinkite cikorijas žiemos stalui paįvairinti. Atrinkite stambesnius, neišsišakojusius šakniavaisius ir laikykite gilioje dėžutėje, smėlyje ar žemėje. Netinkama diena sėti vijoklinius augalus.
  Žiema su 302 Found

Found

The document has moved here.

varvekliais, vasara su avižomis.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082