Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2017 m. Nr. 4 (48)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 79
Augalų pasaulis – Sodo genėjimas
Plačiau »
2018 m. Nr. 2
Mano sodyba
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Kaip parinkti tinkamą vietą obeliai?

Obelys, kaip ir kiti vaismedžiai, reikalauja nuolatinės ir rūpestingos priežiūros. Tik tokiu atveju galima tikėtis gausaus derliaus ir geros kokybės vaisių. Joms būtina parinkti palankią augimo vietą. Svarbu suprasti, kad kai kurių vietos ir aplinkos savybių negalime keisti, o kai kurios yra koreguojamos.

*Parenkant vietą reikėtų žinoti bendrąsias jos savybes. Obelis rekomenduojama sodinti gana atvirose vietose, kurias pasiekia tiek saulė, tiek vėjai. Tinka užuovėja iš šiaurinės ar kurios kitos pusės. Tačiau nereikėtų į tai kreipti labai daug dėmesio.
*Dažnai sodininkai klaidingai įsivaizduoja, kad pasodinę obelaitę pietinėje pusėje sulauks didesnio derliaus. Geriausiu atveju, jeigu pavasaris nešaltas, vaisiai sunoks kiek anksčiau. Tačiau yra didelė tikimybė, kad žiedai išsiskleis anksčiau ir šalna juos paprasčiausiai pakąs. Negana to, vasarą greičiausiai reikės rūpintis, kad medeliai neperdžiūtų.
*Dar didesnę klaidą daro sodininkai, sodinantys obelis slėniuose ir besitikintys, kad jos bus apsaugotos ir nuo vėjų, ir nuo šalnų. Ten dažniausiai tvyro rūkas, būna didesnė, nei reikalaujama, drėgmė, todėl susiformuoja palanki terpė ligoms plisti. Be to, labiau tikėtina, kad žiemą obelys nušals.
*Obelaitės labiausiai mėgsta priesmėlį ir vidutinio sunkumo priemolį. Svarbu, kad dirva ir jos paviršius būtų purūs, pakaktų mineralinių medžiagų.
*Prieš veisiant sodą reikėtų įvertinti ir gruntinių vandenų lygį. Jeigu jis pernelyg aukštas, šaknys prigeria ir medeliai paprasčiausiai žūva.
*Obelaites geriausia sodinti rudenį. Jeigu nėra galimybės to padaryti, galima ir pavasarį, iki vegetacijos pradžios, iki išsprogstant pumpurams. Jeigu medeliai bus pasodinti vėliau, tikimybė, kad neprigis, padidės.
*Sodinukui pirmiausia reikėtų iškasti duobę, kurios gylis būtų apie 1 m, o skersmuo toks, kad šaknys laisvai pasklistų į plotį. Įbėrus geresnės žemės, suformuojamas kauburėlis. Viršuje gražiai pastatoma obelaitė, prieš tai jos šaknis pamirkius karvės mėšlo ir molio mišinyje. Galiausiai duobę reikia švelniai užkasti ir palaistyti.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Vasario 25, sekmadienis.
  Saulė teka 07:18, leidžiasi 17:47.
  Mėnulis teka 12:14, leidžiasi 03:56.
  Mėnulis Vėžyje 05.06, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis vasario 23 d.
  Margiris, Rasa, Regimantas, Viktoras.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (svogūnus, krapus, salotas, išskyrus gūžines), augančias šildomame šiltnamyje ar ant palangės, laistyti kambarinius augalus. Tamsiame rūsyje ar sandėliuke želdinkite cikorijas žiemos stalui paįvairinti. Atrinkite stambesnius, neišsišakojusius šakniavaisius ir laikykite gilioje dėžutėje, smėlyje ar žemėje. Netinkama diena sėti vijoklinius augalus.
  Žiema su 500 Internal Server Error

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at webmaster@stat-counters.net to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

varvekliais, vasara su avižomis.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082