Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 81
Augalų pasaulis – Viendienės
Plačiau »
2018 m. Nr. 10
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 10
Mano sodyba
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Kaip sukurti gėlių labirintą?

Painūs kukurūzų ar gyvatvorių labirintai kviečia paklaidžioti vasarą ir rudenį, o štai svogūninės gėlės pražysta gegužės mėnesį ir gali pavedžioti vingiuotais įvairiaspalviais takeliais. Tulpių raštai ir ornamentai – įdomu, bet ne naujiena. Pabandykite sukurti sudėtingesnį ornamentą.

Sugalvokite motyvą

Labirintas gali būti didelis ar mažas, painus ar lengvai pereinamas. Išmatuokite laisvą pievelės plotą ir pažymėkite jį popieriaus lape. Nupieškite ornamentus. Linijos, apskritimai, vingiai – viskas tepaklūsta Jūsų fantazijai.
Sunkiau labirinto piešinį iš popieriaus perkelti ant vejos. Vienodais atstumais ištempkite virvutes. Jos turi išmarginti veją lyg languotas popierius, tuomet bus nesunku išvedžioti linijas. Pažymėti kontūrus ant žolės galima purškiamaisiais dažais, barstomąja kreida arba šviesiu smėliu. Tai atlikę imkitės kitų darbų.

Sodinkite į derlingą žemę


Puošnioms tulpėms ir narcizams dirvos kokybė labai svarbi, todėl sodinimo linijas reikia tinkamai paruošti.
Gėlių eilėms skirtose vietose nuimkite velėną. Ją išneškite kompostuoti. Svogūnėliams sodinti iškaskite 20–30 cm gylio griovelius (tai priklauso nuo dirvos derlingumo). Viršutinį, derlingiausią, žemės sluoksnį galima supilti griovelių apačioje, bet geriau naudoti derlingą daržo žemę su kompostu.
Tulpių ir narcizų svogūnėlius sumaišykite ir pasodinkite tinkamame gylyje (vidutiniškai 10–15 cm) maždaug kas 15–20 cm atstumais. Tarpuose turėtų augti smulkesnės gėlės – žydrės.
Pasodinus svogūnėlius, dirva palaistoma. Žiemai nestorai pamulčiuojama durpėmis arba pjuvenomis.

Priežiūra – kaip gėlyno


Svogūninių gėlių labirinto priežiūra nesiskiria nuo atskirų augalų priežiūros gėlyne. Narcizai vienoje vietoje gali augti 2–4 metus. Nereiklios rūšinės, Darvino hibridinės ir paprastosios ankstyvosios tulpės neblogai žydi ir metus kitus nejudinamos, o kitas reikia iškasti kasmet, kai pagelsta lapai.
Vasarą, kad labirintas netaptų pliku ruožu, pasodinkite smulkių vienmečių gėlyčių.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Spalio 21, sekmadienis.
  Saulė teka 08:00, leidžiasi 18:07.
  Mėnulis teka 17:34, leidžiasi 03:34.
  Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 16 d.
  Raitvilas, Uršulė, Vilma, Gilanda.
  Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, tręšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius.Nerekomenduojama ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  Darganotas ruduo žada gerą derlių.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082