Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 2 (50)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 7
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Kaip sukurti gėlių labirintą?

Painūs kukurūzų ar gyvatvorių labirintai kviečia paklaidžioti vasarą ir rudenį, o štai svogūninės gėlės pražysta gegužės mėnesį ir gali pavedžioti vingiuotais įvairiaspalviais takeliais. Tulpių raštai ir ornamentai – įdomu, bet ne naujiena. Pabandykite sukurti sudėtingesnį ornamentą.

Sugalvokite motyvą

Labirintas gali būti didelis ar mažas, painus ar lengvai pereinamas. Išmatuokite laisvą pievelės plotą ir pažymėkite jį popieriaus lape. Nupieškite ornamentus. Linijos, apskritimai, vingiai – viskas tepaklūsta Jūsų fantazijai.
Sunkiau labirinto piešinį iš popieriaus perkelti ant vejos. Vienodais atstumais ištempkite virvutes. Jos turi išmarginti veją lyg languotas popierius, tuomet bus nesunku išvedžioti linijas. Pažymėti kontūrus ant žolės galima purškiamaisiais dažais, barstomąja kreida arba šviesiu smėliu. Tai atlikę imkitės kitų darbų.

Sodinkite į derlingą žemę


Puošnioms tulpėms ir narcizams dirvos kokybė labai svarbi, todėl sodinimo linijas reikia tinkamai paruošti.
Gėlių eilėms skirtose vietose nuimkite velėną. Ją išneškite kompostuoti. Svogūnėliams sodinti iškaskite 20–30 cm gylio griovelius (tai priklauso nuo dirvos derlingumo). Viršutinį, derlingiausią, žemės sluoksnį galima supilti griovelių apačioje, bet geriau naudoti derlingą daržo žemę su kompostu.
Tulpių ir narcizų svogūnėlius sumaišykite ir pasodinkite tinkamame gylyje (vidutiniškai 10–15 cm) maždaug kas 15–20 cm atstumais. Tarpuose turėtų augti smulkesnės gėlės – žydrės.
Pasodinus svogūnėlius, dirva palaistoma. Žiemai nestorai pamulčiuojama durpėmis arba pjuvenomis.

Priežiūra – kaip gėlyno


Svogūninių gėlių labirinto priežiūra nesiskiria nuo atskirų augalų priežiūros gėlyne. Narcizai vienoje vietoje gali augti 2–4 metus. Nereiklios rūšinės, Darvino hibridinės ir paprastosios ankstyvosios tulpės neblogai žydi ir metus kitus nejudinamos, o kitas reikia iškasti kasmet, kai pagelsta lapai.
Vasarą, kad labirintas netaptų pliku ruožu, pasodinkite smulkių vienmečių gėlyčių.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Liepos 19, ketvirtadienis.
  Saulė teka 05:08, leidžiasi 21:42.
  Mėnulis teka 13:21, leidžiasi 00:26.
  Mėnulis Svarstyklėse. Priešpilnis 22.52
  Aurėja (Aura), Galigantas, Mantigailė, Vincentas, Auksė
  Žiedų diena. KIRMINŲ DIENA. Galima sodinti gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, vazonines gėles, krauti kompostą, rinkti ir džiovinti vaistinių augalų žiedus. Galima akiuoti alyvas ir rožes. Apkarpykite peržydėjusius gojinius šalavijus ir pentinius. Jie pakartotinai pražys rugsėjį. Apkarpykite ir vaistinius augalus, kad labiau ir tankiau šakotųsi. Šakeles galima suvartoti iš karto ar sudžiovinti. Patikrinkite, kaip sandėlyje laikosi svogūninių gėlių svogūnėliai, jei jų dar neiškasėte – iškaskite. Nepalanku tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisines daržoves, sėti pašarines žoles, laistyti.
  Po perkūnijos gerai grybai dygsta, mat žemę atitranko.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082