Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 1
Mano sodyba
Plačiau »
2017 m. Nr. 4 (48)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 1
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Pasitikite pavasarį anksčiau: svogūninės gėlės induose

Saulės vis mažiau, karštos dienos jau praeityje. Po žydinčios vasaros sunku prisiversti galvoti apie žiemą, bet imame svajoti apie pavasarį. Tačiau jeigu norite, kad sezono pradžioje balkoną ar terasą puoštų spalvingos ir kvapnios svogūninės gėlės, sodinimo neatidėliokite.

Turite mažai erdvės? Sodinkite ir pražydinkite svogūnines gėles induose. Daugelyje pasaulio šalių šitaip pasitinkamas pavasaris. Beje, indus su žiedais pasipuošusiomis gėlėmis galėsite pastatyti bet kur. Geriausias laikas sodinti – rugsėjo pabaiga ir spalis. Ir būtinai įsidėmėkite 5 gudrybes.

1. Svarbu išsirinkti gerus svogūnėlius. Tulpių, narcizų, hiacintų, krokų, snieguolių, žydrių, scylių, smulkesnių margučių  motininiai svogūnai turi būti subrendę. Pasodinę mažus dukterinius svogūnėlius džiaugsitės tik vešlia lapija. Žiedų atsiras tik po 2–3 metų. Induose geriausiai jausis apie 30 cm aukščio veislių augalai.

2. Į indus su skylute beriama drenažinės medžiagos, po to komposto arba durpinės žemės. Svogūnėliai sodinami sekliau negu sodo lysvėje. Jie žemėmis užpilami taip, kad viršūnės būtų lygios su dirvos paviršiumi arba šiek tiek kyšotų. Geriausia, kai duobutės ne daugiau kaip dukart gilesnės negu svogūnėlio aukštis. Ar derinsite kelias rūšis, ar sodinsite tik vienos veislės svogūnėlius, indo dugne turi būti maždaug 4–5 cm storio substrato sluoksnis. Tarp vidutinio dydžio tulpių, narcizų svogūnėlių paliekami maždaug 1,5–2 cm tarpai. Po sodinimo žemę paliekite.

3. Vazonėlius su svogūnėliais įdėkite į sode iškastas duobutes taip, kad iki viršaus liktų 10 cm. Užberkite durpėmis arba pjuvenomis (galima ir sodo žeme, tik paskui bus sunkiau iškasti). Apklokite lapais arba eglišakėmis. Lieti ar kitaip rūpintis indais žiemą nereikia.
Jeigu vazonėliai stovės rūsyje, palaikykite apie 1–2 ºC temperatūrą. Jei bus šilčiau, augalai pradės dygti per anksti, kai lauke dar per šalta. Be to, nuolat reikės tikrinti, ar žemė neperdžiūvo.

4. Kai baigiasi šalčiai, maždaug kovo pabaigoje, vazonėlius iškaskite arba parsineškite iš vėsaus rūsio. Į dekoratyvų indą įberkite drenažo, žemių. Persodinkite svogūnėlius. Nedidelius vazonėlius su svogūninėmis gėlėmis galite paprasčiausiai įkasti dideliame inde. Kompozicijas laikykite saulėtoje vietoje, kol sužydės.

5. Peržydėjusius augalus pasodinkite gėlyne. Nudžiūvus lapams svogūnėliai iškasami, nuvalomi ir sudedami į dėžutes. Rugsėjį juos vėl bus galima kišti į žemę. Į indus naujam sezonui geriau sodinti naujus svogūnėlius.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Sausio 22, pirmadienis.
  Saulė teka 08:24, leidžiasi 16:37.
  Mėnulis teka 10:41, leidžiasi 22:39.
  Mėnulis Avine 08:27, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis sausio 17 d.
  Anastazas, Asta, Nastė, Vincas, Vincenta, Vincė, Džiugas
  Vaisių diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite paprikas, kurios augs šildomame šiltnamyje. Jei kai kurių daržovių (morkų, ropių, burokėlių, salotų) sėklas suklijuosite ant popieriaus, tai pavasarį bus mažiau darbo, Apžiūrėkite, ar gerai nuo šalčio ir vėjų apsaugoti rododendrai, krūminiai bijūnai, didžialapės hortenzijos ir kiti lepesni augalai. Sniego užmeskite ant rožyno. Pjaukite medieną.
  Šaltas sausis žemdirbiams paguoda.

Apklausa

Ar užsisakytumėte elektroninę „Sodo spalvų” prenumeratos versiją?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082