Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Kas laimėjo „Schultz“ trąšas?
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 1 (49)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 79
Augalų pasaulis – Sodo genėjimas
Plačiau »
2018 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Pasitikite pavasarį anksčiau: svogūninės gėlės induose

Saulės vis mažiau, karštos dienos jau praeityje. Po žydinčios vasaros sunku prisiversti galvoti apie žiemą, bet imame svajoti apie pavasarį. Tačiau jeigu norite, kad sezono pradžioje balkoną ar terasą puoštų spalvingos ir kvapnios svogūninės gėlės, sodinimo neatidėliokite.

Turite mažai erdvės? Sodinkite ir pražydinkite svogūnines gėles induose. Daugelyje pasaulio šalių šitaip pasitinkamas pavasaris. Beje, indus su žiedais pasipuošusiomis gėlėmis galėsite pastatyti bet kur. Geriausias laikas sodinti – rugsėjo pabaiga ir spalis. Ir būtinai įsidėmėkite 5 gudrybes.

1. Svarbu išsirinkti gerus svogūnėlius. Tulpių, narcizų, hiacintų, krokų, snieguolių, žydrių, scylių, smulkesnių margučių  motininiai svogūnai turi būti subrendę. Pasodinę mažus dukterinius svogūnėlius džiaugsitės tik vešlia lapija. Žiedų atsiras tik po 2–3 metų. Induose geriausiai jausis apie 30 cm aukščio veislių augalai.

2. Į indus su skylute beriama drenažinės medžiagos, po to 302 Found

Found

The document has moved here.

komposto arba durpinės žemės.
Svogūnėliai sodinami sekliau negu sodo lysvėje. Jie žemėmis užpilami taip, kad viršūnės būtų lygios su dirvos paviršiumi arba šiek tiek kyšotų. Geriausia, kai duobutės ne daugiau kaip dukart gilesnės negu svogūnėlio aukštis. Ar derinsite kelias rūšis, ar sodinsite tik vienos veislės svogūnėlius, indo dugne turi būti maždaug 4–5 cm storio substrato sluoksnis. Tarp vidutinio dydžio tulpių, narcizų svogūnėlių paliekami maždaug 1,5–2 cm tarpai. Po sodinimo žemę paliekite.

3. Vazonėlius su svogūnėliais įdėkite į sode iškastas duobutes taip, kad iki viršaus liktų 10 cm. Užberkite durpėmis arba pjuvenomis (galima ir sodo žeme, tik paskui bus sunkiau iškasti). Apklokite lapais arba eglišakėmis. Lieti ar kitaip rūpintis indais žiemą nereikia.
Jeigu vazonėliai stovės rūsyje, palaikykite apie 1–2 ºC temperatūrą. Jei bus šilčiau, augalai pradės dygti per anksti, kai lauke dar per šalta. Be to, nuolat reikės tikrinti, ar žemė neperdžiūvo.

4. Kai baigiasi šalčiai, maždaug kovo pabaigoje, vazonėlius iškaskite arba parsineškite iš vėsaus rūsio. Į dekoratyvų indą įberkite drenažo, žemių. Persodinkite svogūnėlius. Nedidelius vazonėlius su svogūninėmis gėlėmis galite paprasčiausiai įkasti dideliame inde. Kompozicijas laikykite saulėtoje vietoje, kol sužydės.

5. Peržydėjusius augalus pasodinkite gėlyne. Nudžiūvus lapams svogūnėliai iškasami, nuvalomi ir sudedami į dėžutes. Rugsėjį juos vėl bus galima kišti į žemę. Į indus naujam sezonui geriau sodinti naujus svogūnėlius.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Balandžio 20, penktadienis.
  Saulė teka 06:05, leidžiasi 20:32.
  Mėnulis teka 09:05, leidžiasi 00:41.
  Mėnulis Vėžyje 17.27, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 16 d.
  Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (salierus, petražoles, lapinius burokus, kopūstus, salotas, išskyrus gūžines, špinatus), sėti veją, laistyti kambarinius augalus, tvarkyti sodą, aplinką. Rinkite vaistinius augalus (lapus, stiebus). Šią dieną organizmą palankiai veikia vaistažolių vonios, patartina valgyti lapines daržoves. Dar kartą kruopščiai peržiūrėkite sėjos ir sodinimo planą. Norėdami užsiauginti sveiką ir gausų daržovių derlių, patikrinkite, ar teisingai pasirinkote sėjomainą ir priešsėlius. Tik gerai suplanavę darbus išvengsite kenkėjų, ligų, piktžolių. Nepatartina sodinti aukštyn augančių augalų.
  Kai patekanti saulė neaiški, balzgana, tai bus lietaus, o kai ji tyra, aiški, tai bus giedra.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082