Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 10
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 81
Augalų pasaulis – Viendienės
Plačiau »
2018 m. Nr. 3 (51)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Kaip pagreitinti chrizantemų žydėjimą?

Kaip pagreitinti chrizantemų žydėjimą? Kada persodinti hortenzijas? Ar nuo kardelių gumbasvogūnių atskirti „vaikučius“? Į šiuos ir kitus gėlių augintojų klausimus atsako specialistai.

„Kaip pagreitinti stambiažiedės chrizantemos žydėjimą?“

Visų chrizantemų žydėjimą galima paankstinti reguliuojant dienos ilgumą. Jos pražysta tik trumpos dienos sąlygomis (iki 10 valandų). Jei augalai ilgai būna šviesoje, vystosi lapai, o ne žiediniai pumpurai. Jiems užtamsinti naudojama juoda polietileninė plėvelė su mažomis skylutėmis. Be to, žydėjimui turi įtakos sodinimo laikas, genėjimas, trąšos.

„Kada galima persodinti hortenzijas ir kokią žemę joms paruošti, kad gausiai žydėtų? Maniškės nežydi jau ketveri metai.“
Šviesioji ir šluotelinė hortenzijos gerai auga ir žydi visose vidutinio drėgnumo dirvose. Šios rūšys šalčiui atsparios. Didžialapė hortenzija jautri, žiedus krauna tik ant antramečių šakelių. Ją žiemai reikia dengti kaip kultūrines rožes. Nemažai sodininkų šį augalą augina dideliuose vazonuose ir žiemai įneša į vėsų rūsį. Persodinti hortenzijas geriausia pavasarį, balandžio pradžioje, arba rudenį, spalio pradžioje. Gerai jos auga atviroje vietoje, derlingoje apydrėgnėje žemėje.

„Pavasarį buvau pasodinusi daug įvairiaspalvių kardelių. Žydėjo gana gausiai. Nužydėjusius ir apgeltusius neseniai iškasiau. Beveik visi svogūnai apkibę mažiukais svogūniukais, kurių labai daug. Ar man atskirti motininius, ar ne? Ar iš mažiuko pasodinus išdygs žydėsiantis kardelis? Ar reikia nulaužti šaknis?“
Pirmiausia kardelių gumbasvogūnius reikėtų 2–3 savaites padžiovinti kambario temperatūroje. Tada atskirkite visus mažuosius „vaikučius“. Iš jų galima išauginti vertingus kardelius, bet pražys tik po 2–3 metų. „Vaikučiai“ per žiemą laikomi kaip ir kiti gumbasvogūniai. Sodinami į žemę pavasarį, tik negiliai (iki 3–5 cm). Keletą stambiausių galite pasilikti ir eksperimentuoti. Nuo motininių gumbasvogūnių reikia nulaužyti šaknis su senų gumbasvogūnių likučiais. Per žiemą kardeliai laikomi sausai, 5–9 ºC šilumos patalpoje.

„Pasodinau prie tvoros daug jurginų. Jie prasiskleidė anksti, t. y. maždaug birželio viduryje. Žydėjo gausiai ir gražiai, bet jau rugpjūtį parudavo kai kurių augalų lapai, kai kurių ir visi stiebai nurudavo. Gaila, bet nežinau, ko trūko ar kokia liga užpuolė. Nurudavusius jurginus jau iškasiau, bet yra ir dar žydinčių. Bijau, kad ir kitais metais negalėsiu tame pačiame patvoryje jų sodinti. Gal reikia kuo nupurkšti ar pamirkyti kalio permanganate?“
Tikėtina, kad jurginus pažeidė grybinė liga (lietingą vasarą taip pasitaiko). Iškastus gumbus nuplaukite, trumpai pamirkykite kalio permanganato tirpale ir gerai apdžiovinkite prieš žiemą. Laikomus rūsyje kartkartėmis apžiūrėkite – ar nėra puvinio. Kitąmet patartume jurginus sodinti kitoje vietoje arba pakeisti žemės sluoksnį patvoryje. Nepamirškite, kad kerai negali būti labai tankūs – dalį stiebų išpjaukite. Jei vasarą vėl pastebėsite puvinį ar rudas dėmes ant lapų, nupurkškite fungicidais.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Spalio 21, sekmadienis.
  Saulė teka 08:00, leidžiasi 18:07.
  Mėnulis teka 17:34, leidžiasi 03:34.
  Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 16 d.
  Raitvilas, Uršulė, Vilma, Gilanda.
  Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, tręšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius.Nerekomenduojama ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  Darganotas ruduo žada gerą derlių.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082