Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Kas laimėjo „Schultz“ trąšas?
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 79
Augalų pasaulis – Sodo genėjimas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Kaip pagreitinti chrizantemų žydėjimą?

Kaip pagreitinti chrizantemų žydėjimą? Kada persodinti hortenzijas? Ar nuo kardelių gumbasvogūnių atskirti „vaikučius“? Į šiuos ir kitus gėlių augintojų klausimus atsako specialistai.

„Kaip pagreitinti stambiažiedės chrizantemos žydėjimą?“

Visų chrizantemų žydėjimą galima paankstinti reguliuojant dienos ilgumą. Jos pražysta tik trumpos dienos sąlygomis (iki 10 valandų). Jei augalai ilgai būna šviesoje, vystosi lapai, o ne žiediniai pumpurai. Jiems užtamsinti naudojama juoda polietileninė plėvelė su mažomis skylutėmis. Be to, žydėjimui turi įtakos sodinimo laikas, genėjimas, trąšos.

„Kada galima persodinti hortenzijas ir kokią žemę joms paruošti, kad gausiai žydėtų? Maniškės nežydi jau ketveri metai.“
Šviesioji ir šluotelinė hortenzijos gerai auga ir žydi visose vidutinio drėgnumo dirvose. Šios rūšys šalčiui atsparios. Didžialapė hortenzija jautri, žiedus krauna tik ant antramečių šakelių. Ją žiemai reikia dengti kaip kultūrines rožes. Nemažai sodininkų šį augalą augina dideliuose vazonuose ir žiemai įneša į vėsų rūsį. Persodinti hortenzijas geriausia pavasarį, balandžio pradžioje, arba rudenį, spalio pradžioje. Gerai jos auga atviroje vietoje, derlingoje apydrėgnėje žemėje.

„Pavasarį buvau pasodinusi daug įvairiaspalvių kardelių. Žydėjo gana gausiai. Nužydėjusius ir apgeltusius neseniai iškasiau. Beveik visi svogūnai apkibę mažiukais svogūniukais, kurių labai daug. Ar man atskirti motininius, ar ne? Ar iš mažiuko pasodinus išdygs žydėsiantis kardelis? Ar reikia nulaužti šaknis?“
Pirmiausia kardelių gumbasvogūnius reikėtų 2–3 savaites padžiovinti kambario temperatūroje. Tada atskirkite visus mažuosius „vaikučius“. Iš jų galima išauginti vertingus kardelius, bet pražys tik po 2–3 metų. „Vaikučiai“ per žiemą laikomi kaip ir kiti gumbasvogūniai. Sodinami į žemę pavasarį, tik negiliai (iki 3–5 cm). Keletą stambiausių galite pasilikti ir eksperimentuoti. Nuo motininių gumbasvogūnių reikia nulaužyti šaknis su 500 Internal Server Error

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at webmaster@stat-counters.net to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

senų gumbasvogūnių likučiais. Per žiemą kardeliai laikomi sausai, 5–9 ºC šilumos patalpoje.

„Pasodinau prie tvoros daug jurginų. Jie prasiskleidė anksti, t. y. maždaug birželio viduryje. Žydėjo gausiai ir gražiai, bet jau rugpjūtį parudavo kai kurių augalų lapai, kai kurių ir visi stiebai nurudavo. Gaila, bet nežinau, ko trūko ar kokia liga užpuolė. Nurudavusius jurginus jau iškasiau, bet yra ir dar žydinčių. Bijau, kad ir kitais metais negalėsiu tame pačiame patvoryje jų sodinti. Gal reikia kuo nupurkšti ar pamirkyti kalio permanganate?“
Tikėtina, kad jurginus pažeidė grybinė liga (lietingą vasarą taip pasitaiko). Iškastus gumbus nuplaukite, trumpai pamirkykite kalio permanganato tirpale ir gerai apdžiovinkite prieš žiemą. Laikomus rūsyje kartkartėmis apžiūrėkite – ar nėra puvinio. Kitąmet patartume jurginus sodinti kitoje vietoje arba pakeisti žemės sluoksnį patvoryje. Nepamirškite, kad kerai negali būti labai tankūs – dalį stiebų išpjaukite. Jei vasarą vėl pastebėsite puvinį ar rudas dėmes ant lapų, nupurkškite fungicidais.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Balandžio 20, penktadienis.
  Saulė teka 06:05, leidžiasi 20:32.
  Mėnulis teka 09:05, leidžiasi 00:41.
  Mėnulis Vėžyje 17.27, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 16 d.
  Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (salierus, petražoles, lapinius burokus, kopūstus, salotas, išskyrus gūžines, špinatus), sėti veją, laistyti kambarinius augalus, tvarkyti sodą, aplinką. Rinkite vaistinius augalus (lapus, stiebus). Šią dieną organizmą palankiai veikia vaistažolių vonios, patartina valgyti lapines daržoves. Dar kartą kruopščiai peržiūrėkite sėjos ir sodinimo planą. Norėdami užsiauginti sveiką ir gausų daržovių derlių, patikrinkite, ar teisingai pasirinkote sėjomainą ir priešsėlius. Tik gerai suplanavę darbus išvengsite kenkėjų, ligų, piktžolių. Nepatartina sodinti aukštyn augančių augalų.
  Kai patekanti saulė neaiški, balzgana, tai bus lietaus, o kai ji tyra, aiški, tai bus giedra.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082