Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterija
Atsisiųsk žurnalą "Sodo spalvos" NEMOKAMAI!

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2017 m. Nr. 11
Sodo spalvos
Plačiau »
2017 m. Nr. 11
Mano sodyba
Plačiau »
2017 m. Nr. 3 (47)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Darbai sode lapkričio mėnesį

Jei turite sodą, puikiai žinote, kad darbų nestokosite visus metus. Paskutinis rudens mėnuo – ne išimtis. Ką reikia padaryti sode lapkričio mėnesį?
 

Jei vaismedžius buvote aprišę lipniomis juostomis, jas nuimkite ir sudeginkite. Nugramdykite seną žievę, atplaišas ir nupurkškite fungicidais. Kamienus ir storesnes šakas nubaltinkite. Kodėl rudenį? Dėl staigios temperatūros kaitos ir speigo supleišėja žievė. Šaltomis, bet giedromis dienomis, kai oras labai skaidrus, ją nudegina kaitrūs spinduliai. Dėl temperatūros svyravimų vaismedžiai labai susilpnėja po žiemos arba sunyksta.
Pirmamečius medžių sodinukus pamulčiuokite 10–15 cm storio durpių sluoksniu, pjuvenomis, perpuvusiu mėšlu, smulkinta žieve. Taip apsaugosite šaknis nuo iššalimo.
Nurinkite nukritusius lapus nuo besidriekiančių spygliuočių šakelių, nes po ilgesnio laiko pagels spygliai. Juos galima palikti po lapuočiais krūmais, ant gebenių, žiemių, pachisandrų. Iki pavasario lapai suirs ir virs trąšomis.
Jei pavasarį ketinate pasisodinti vaismedžių ar vaiskrūmių, iškaskite duobes. Į jas įberkite fosforo, kalio trąšų, medžio pelenų. Čia galėsite mesti ir lapus, organines atliekas – jos per žiemą suslūgs ir bus papildomas maisto medžiagų šaltinis. Kaštonų lapus kruopščiai sugrėbkite ir sudeginkite.
Apžiūrėkite, ar tvorose nėra landų – per jas į sodą gali patekti miško žvėrelių, kurie mielai graužia jaunų medelių žievę. Apjuoskite kamienus perforuotais vamzdžiais, tankiais plastikiniais tinkleliais, naudokite repelentus nuo kiškių ir stirnų. Pastebėję apgraužtus kamienus, žaizdas užtepkite sodo tepalu, molio ir karvių mėšlo tyre, vandens emulsiniais dažais su fungicidų priemaiša ir apriškite medvilniniu audiniu.
Pelėnai, pelės gali pažeisti ne tik jauno medelio žievę, bet ir brazdą, šaknis. Nupjaukite plastikinio butelio dugną, įpjaukite šoną ir apgaubę kamieną įsmeikite jį kuo giliau į žemę. Tai paprasčiausia apsaugos priemonė nuo graužikų. Mažiau humaniškas, bet efektyvesnis būdas – užnuodyto jauko išdėliojimas. Jį reikia paslėpti drenažo vamzdžiuose, graužikų urveliuose, po lentelėmis, nes sules paukščiai. Mūvėkite pirštines, kad jaukas neįgautų jūsų kvapo.
    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Lapkričio 18, šeštadienis.
  Saulė teka 07:55, leidžiasi 16:12.
  Mėnulis teka 07:18, leidžiasi 16:33.
  Mėnulis Šaulyje 20:59. Jaunatis 06:42
  Ginvydas, Otonas (Otas), Romanas, Salomėja.
  Latvijos nepriklausomybės diena.
  Vaisių diena. Galima genėti sergančius medžius, krūmus, naikinti virš žemės gyvenančius kenkėjus, samanas. Netinkamas metas sodinti gūžines salotas, laistyti, tręšti, kaupti, ravėti.
  Sausas lapkritis – be vandens šulinys.

Apklausa

Ar užsisakytumėte elektroninę „Sodo spalvų” prenumeratos versiją?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082