Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Kas laimėjo „Schultz“ trąšas?
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 1 (49)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 79
Augalų pasaulis – Sodo genėjimas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Darbai sode lapkričio mėnesį

Jei turite sodą, puikiai žinote, kad darbų nestokosite visus metus. Paskutinis rudens mėnuo – ne išimtis. Ką reikia padaryti sode lapkričio mėnesį?
 

Jei vaismedžius buvote aprišę lipniomis juostomis, jas nuimkite ir sudeginkite. Nugramdykite seną žievę, atplaišas ir nupurkškite fungicidais. Kamienus ir storesnes šakas nubaltinkite. Kodėl rudenį? Dėl staigios temperatūros kaitos ir speigo supleišėja žievė. Šaltomis, bet giedromis dienomis, kai oras labai skaidrus, ją nudegina kaitrūs spinduliai. Dėl temperatūros svyravimų vaismedžiai labai susilpnėja po žiemos arba sunyksta.
Pirmamečius medžių sodinukus pamulčiuokite 10–15 cm storio durpių sluoksniu, pjuvenomis, perpuvusiu mėšlu, smulkinta žieve. Taip apsaugosite šaknis nuo iššalimo.
Nurinkite nukritusius lapus nuo besidriekiančių spygliuočių šakelių, nes po ilgesnio laiko pagels spygliai. Juos galima palikti po lapuočiais krūmais, ant gebenių, žiemių, pachisandrų. Iki pavasario lapai suirs ir virs trąšomis.
Jei pavasarį ketinate pasisodinti vaismedžių ar vaiskrūmių, iškaskite duobes. Į jas įberkite fosforo, kalio trąšų, medžio pelenų. Čia galėsite mesti ir lapus, organines atliekas – jos per žiemą suslūgs ir bus papildomas maisto medžiagų šaltinis. Kaštonų lapus kruopščiai sugrėbkite ir sudeginkite.
Apžiūrėkite, ar tvorose nėra landų – per jas į sodą gali patekti miško žvėrelių, kurie mielai graužia jaunų medelių žievę. Apjuoskite kamienus perforuotais vamzdžiais, tankiais plastikiniais tinkleliais, naudokite repelentus nuo kiškių ir stirnų. Pastebėję apgraužtus kamienus, žaizdas užtepkite sodo tepalu, molio ir karvių mėšlo tyre, vandens emulsiniais dažais su 302 Found

Found

The document has moved here.

fungicidų priemaiša ir apriškite medvilniniu audiniu.
Pelėnai, pelės gali pažeisti ne tik jauno medelio žievę, bet ir brazdą, šaknis. Nupjaukite plastikinio butelio dugną, įpjaukite šoną ir apgaubę kamieną įsmeikite jį kuo giliau į žemę. Tai paprasčiausia apsaugos priemonė nuo graužikų. Mažiau humaniškas, bet efektyvesnis būdas – užnuodyto jauko išdėliojimas. Jį reikia paslėpti drenažo vamzdžiuose, graužikų urveliuose, po lentelėmis, nes sules paukščiai. Mūvėkite pirštines, kad jaukas neįgautų jūsų kvapo.
    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Balandžio 20, penktadienis.
  Saulė teka 06:05, leidžiasi 20:32.
  Mėnulis teka 09:05, leidžiasi 00:41.
  Mėnulis Vėžyje 17.27, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 16 d.
  Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (salierus, petražoles, lapinius burokus, kopūstus, salotas, išskyrus gūžines, špinatus), sėti veją, laistyti kambarinius augalus, tvarkyti sodą, aplinką. Rinkite vaistinius augalus (lapus, stiebus). Šią dieną organizmą palankiai veikia vaistažolių vonios, patartina valgyti lapines daržoves. Dar kartą kruopščiai peržiūrėkite sėjos ir sodinimo planą. Norėdami užsiauginti sveiką ir gausų daržovių derlių, patikrinkite, ar teisingai pasirinkote sėjomainą ir priešsėlius. Tik gerai suplanavę darbus išvengsite kenkėjų, ligų, piktžolių. Nepatartina sodinti aukštyn augančių augalų.
  Kai patekanti saulė neaiški, balzgana, tai bus lietaus, o kai ji tyra, aiški, tai bus giedra.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082