Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Kas laimėjo „Schultz“ trąšas?
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 79
Augalų pasaulis – Sodo genėjimas
Plačiau »
2018 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Ar trumpinti dengiamų rožių šakas?

Ar tikslinga trumpinti rožių šakeles prieš dengiant jas žiemai? Kada sodinti tulpių svogūnėlius? Ar žiemai pridengti azalijas? Į šiuos ir kitus klausimus apie gėlių auginimą ir paruošimą žiemoti atsako specialistai.

„Ar būtina trumpinti dengiamų rožių šakas? Gal užklotos jos nenušaltų ir pavasarį būtų didesnės?“
Ne visų rožių viršūnės rudenį spėja sumedėti. Jas trumpinti būtina, priešingu atveju nušals. Nežus tik gerai sumedėjusios šakos. Jos gali žiemoti prilenktos prie žemės ir gerai uždengtos. Pavasarį krūmas tikrai bus didesnis. Deja, iš to nedaug naudos – šakos ilgos, o žiedų mažiau. Tik laipiojančių rožių kelias stipriausias ilgas šakas reikia išsaugoti per žiemą. Mat šie augalai žiedus krauna ant antramečių ūglių.

„Kurmiai labai išrausė gėlynus, kuriuose auga daugiametės gėlės. Augalai iškelti, žemė visa kauburiuota. Bandau juos prispausti, tačiau kitą dieną vėl viskas pasikartoja. Ar peržiemos mano augalėliai, ar nepakenks jiems šaltis? Gal papildomai apiberti durpėmis ir pjuvenomis?“
Papildomas mulčio sluoksnelis augalams tikrai nepakenks. Kurmį pabandykite išvaryti dėdami į urvus aštraus ir nemalonaus kvapo priemonių.

„Vasaros pabaigoje auginiais dauginau rožes, bet kol kas jos labai mažos. Dar tik mėnuo, kai šakelės išleido naujus lapelius. Kaip iki pavasario sėkmingai išlaikyti naujai įsišaknijusias rožes, šiuo metu augančias ant palangės? Kokia temperatūra ir koks apšvietimas tinkamiausias? Po kelerių metų ar galėčiau tikėtis pirmųjų žiedų?“
Palankiausia temperatūra rožėms – apie 10–15 laipsnių. Šiltesnėje patalpoje jas reikėtų kasdien purkšti ir vakare papildomai apšviesti. Pavasarį, gegužės mėnesį, pamažu pratinkite prie lauko sąlygų, o pasibaigus šalnoms jau galėsite pasodinti gėlyne. Žiedų tikriausiai sulauksite vasaros pabaigoje.

„Spalio viduryje parduotuvėje pamačiau daug gražių, bet jau nukainotų tulpių svogūnėlių. Neatsilaikiau ir prisipirkau, bet sode pasodinti jas galėjau tik spalio 29 dieną. Ar ne per vėlu?“
Tokiu laiku sodinti tulpes vėloka. Dabar plotelį uždenkite sugrėbtais lapais arba užberkite kompostu, durpėmis. Žemė greitai neįšals, o tulpės gal suspės įsišaknyti. Pavasarį, atšilus, didžiąją dalį žieminės dangos nuimkite, ir gėlės gražiai žydės.
Palankiausias laikas tulpėms sodinti – rugsėjo pabaiga ir spalio pradžia.

„Lauke augančios azalijos šaknis mulčiavau durpėmis. Ar žiemai dar reikia pridengti šakas?“
Lauko azalijomis vadinami įvairūs žemi visžaliai ir vasaržaliai rododendrai. Jų yra keletas rūšių ir labai daug veislių, o atsparumas šalčiui skirtingas. Kruopščiau reikia pridengti visžalius augalus. Jei krūmas auga atviroje vietoje, žiemą jį apšviečia saulė, pridenkite keliomis stačiai įsmeigtomis eglišakėmis arba lengva palapine, padaryta iš daržo (ne polietileninės) plėvelės.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Balandžio 20, penktadienis.
  Saulė teka 06:05, leidžiasi 20:32.
  Mėnulis teka 09:05, leidžiasi 00:41.
  Mėnulis Vėžyje 17.27, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 16 d.
  Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (salierus, petražoles, lapinius burokus, kopūstus, salotas, išskyrus gūžines, špinatus), sėti veją, laistyti kambarinius augalus, tvarkyti sodą, aplinką. Rinkite vaistinius augalus (lapus, stiebus). Šią dieną organizmą palankiai veikia vaistažolių vonios, patartina valgyti lapines daržoves. Dar kartą kruopščiai peržiūrėkite sėjos ir sodinimo planą. Norėdami užsiauginti sveiką ir gausų daržovių derlių, patikrinkite, ar teisingai pasirinkote sėjomainą ir priešsėlius. Tik gerai suplanavę darbus išvengsite kenkėjų, ligų, piktžolių. Nepatartina sodinti aukštyn augančių augalų.
  Kai patekanti saulė neaiški, balzgana, tai bus lietaus, o kai ji tyra, aiški, tai bus giedra.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082