Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 2 (50)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 7
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Ar trumpinti dengiamų rožių šakas?

Ar tikslinga trumpinti rožių šakeles prieš dengiant jas žiemai? Kada sodinti tulpių svogūnėlius? Ar žiemai pridengti azalijas? Į šiuos ir kitus klausimus apie gėlių auginimą ir paruošimą žiemoti atsako specialistai.

„Ar būtina trumpinti dengiamų rožių šakas? Gal užklotos jos nenušaltų ir pavasarį būtų didesnės?“
Ne visų rožių viršūnės rudenį spėja sumedėti. Jas trumpinti būtina, priešingu atveju nušals. Nežus tik gerai sumedėjusios šakos. Jos gali žiemoti prilenktos prie žemės ir gerai uždengtos. Pavasarį krūmas tikrai bus didesnis. Deja, iš to nedaug naudos – šakos ilgos, o žiedų mažiau. Tik laipiojančių rožių kelias stipriausias ilgas šakas reikia išsaugoti per žiemą. Mat šie augalai žiedus krauna ant antramečių ūglių.

„Kurmiai labai išrausė gėlynus, kuriuose auga daugiametės gėlės. Augalai iškelti, žemė visa kauburiuota. Bandau juos prispausti, tačiau kitą dieną vėl viskas pasikartoja. Ar peržiemos mano augalėliai, ar nepakenks jiems šaltis? Gal papildomai apiberti durpėmis ir pjuvenomis?“
Papildomas mulčio sluoksnelis augalams tikrai nepakenks. Kurmį pabandykite išvaryti dėdami į urvus aštraus ir nemalonaus kvapo priemonių.

„Vasaros pabaigoje auginiais dauginau rožes, bet kol kas jos labai mažos. Dar tik mėnuo, kai šakelės išleido naujus lapelius. Kaip iki pavasario sėkmingai išlaikyti naujai įsišaknijusias rožes, šiuo metu augančias ant palangės? Kokia temperatūra ir koks apšvietimas tinkamiausias? Po kelerių metų ar galėčiau tikėtis pirmųjų žiedų?“
Palankiausia temperatūra rožėms – apie 10–15 laipsnių. Šiltesnėje patalpoje jas reikėtų kasdien purkšti ir vakare papildomai apšviesti. Pavasarį, gegužės mėnesį, pamažu pratinkite prie lauko sąlygų, o pasibaigus šalnoms jau galėsite pasodinti gėlyne. Žiedų tikriausiai sulauksite vasaros pabaigoje.

„Spalio viduryje parduotuvėje pamačiau daug gražių, bet jau nukainotų tulpių svogūnėlių. Neatsilaikiau ir prisipirkau, bet sode pasodinti jas galėjau tik spalio 29 dieną. Ar ne per vėlu?“
Tokiu laiku sodinti tulpes vėloka. Dabar plotelį uždenkite sugrėbtais lapais arba užberkite kompostu, durpėmis. Žemė greitai neįšals, o tulpės gal suspės įsišaknyti. Pavasarį, atšilus, didžiąją dalį žieminės dangos nuimkite, ir gėlės gražiai žydės.
Palankiausias laikas tulpėms sodinti – rugsėjo pabaiga ir spalio pradžia.

„Lauke augančios azalijos šaknis mulčiavau durpėmis. Ar žiemai dar reikia pridengti šakas?“
Lauko azalijomis vadinami įvairūs žemi visžaliai ir vasaržaliai rododendrai. Jų yra keletas rūšių ir labai daug veislių, o atsparumas šalčiui skirtingas. Kruopščiau reikia pridengti visžalius augalus. Jei krūmas auga atviroje vietoje, žiemą jį apšviečia saulė, pridenkite keliomis stačiai įsmeigtomis eglišakėmis arba lengva palapine, padaryta iš daržo (ne polietileninės) plėvelės.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Liepos 19, ketvirtadienis.
  Saulė teka 05:08, leidžiasi 21:42.
  Mėnulis teka 13:21, leidžiasi 00:26.
  Mėnulis Svarstyklėse. Priešpilnis 22.52
  Aurėja (Aura), Galigantas, Mantigailė, Vincentas, Auksė
  Žiedų diena. KIRMINŲ DIENA. Galima sodinti gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, vazonines gėles, krauti kompostą, rinkti ir džiovinti vaistinių augalų žiedus. Galima akiuoti alyvas ir rožes. Apkarpykite peržydėjusius gojinius šalavijus ir pentinius. Jie pakartotinai pražys rugsėjį. Apkarpykite ir vaistinius augalus, kad labiau ir tankiau šakotųsi. Šakeles galima suvartoti iš karto ar sudžiovinti. Patikrinkite, kaip sandėlyje laikosi svogūninių gėlių svogūnėliai, jei jų dar neiškasėte – iškaskite. Nepalanku tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisines daržoves, sėti pašarines žoles, laistyti.
  Po perkūnijos gerai grybai dygsta, mat žemę atitranko.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082