Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 1
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 1
Sodo spalvos
Plačiau »
2017 m. Nr. 4 (48)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Ar trumpinti dengiamų rožių šakas?

Ar tikslinga trumpinti rožių šakeles prieš dengiant jas žiemai? Kada sodinti tulpių svogūnėlius? Ar žiemai pridengti azalijas? Į šiuos ir kitus klausimus apie gėlių auginimą ir paruošimą žiemoti atsako specialistai.

„Ar būtina trumpinti dengiamų rožių šakas? Gal užklotos jos nenušaltų ir pavasarį būtų didesnės?“
Ne visų rožių viršūnės rudenį spėja sumedėti. Jas trumpinti būtina, priešingu atveju nušals. Nežus tik gerai sumedėjusios šakos. Jos gali žiemoti prilenktos prie žemės ir gerai uždengtos. Pavasarį krūmas tikrai bus didesnis. Deja, iš to nedaug naudos – šakos ilgos, o žiedų mažiau. Tik laipiojančių rožių kelias stipriausias ilgas šakas reikia išsaugoti per žiemą. Mat šie augalai žiedus krauna ant antramečių ūglių.

„Kurmiai labai išrausė gėlynus, kuriuose auga daugiametės gėlės. Augalai iškelti, žemė visa kauburiuota. Bandau juos prispausti, tačiau kitą dieną vėl viskas pasikartoja. Ar peržiemos mano augalėliai, ar nepakenks jiems šaltis? Gal papildomai apiberti durpėmis ir pjuvenomis?“
Papildomas mulčio sluoksnelis augalams tikrai nepakenks. Kurmį pabandykite išvaryti dėdami į urvus aštraus ir nemalonaus kvapo priemonių.

„Vasaros pabaigoje auginiais dauginau rožes, bet kol kas jos labai mažos. Dar tik mėnuo, kai šakelės išleido naujus lapelius. Kaip iki pavasario sėkmingai išlaikyti naujai įsišaknijusias rožes, šiuo metu augančias ant palangės? Kokia temperatūra ir koks apšvietimas tinkamiausias? Po kelerių metų ar galėčiau tikėtis pirmųjų žiedų?“
Palankiausia temperatūra rožėms – apie 10–15 laipsnių. Šiltesnėje patalpoje jas reikėtų kasdien purkšti ir vakare papildomai apšviesti. Pavasarį, gegužės mėnesį, pamažu pratinkite prie lauko sąlygų, o pasibaigus šalnoms jau galėsite pasodinti gėlyne. Žiedų tikriausiai sulauksite vasaros pabaigoje.

„Spalio viduryje parduotuvėje pamačiau daug gražių, bet jau nukainotų tulpių svogūnėlių. Neatsilaikiau ir prisipirkau, bet sode pasodinti jas galėjau tik spalio 29 dieną. Ar ne per vėlu?“
Tokiu laiku sodinti tulpes vėloka. Dabar plotelį uždenkite sugrėbtais lapais arba užberkite kompostu, durpėmis. Žemė greitai neįšals, o tulpės gal suspės įsišaknyti. Pavasarį, atšilus, didžiąją dalį žieminės dangos nuimkite, ir gėlės gražiai žydės.
Palankiausias laikas tulpėms sodinti – rugsėjo pabaiga ir spalio pradžia.

„Lauke augančios azalijos šaknis mulčiavau durpėmis. Ar žiemai dar reikia pridengti šakas?“
Lauko azalijomis vadinami įvairūs žemi visžaliai ir vasaržaliai rododendrai. Jų yra keletas rūšių ir labai daug veislių, o atsparumas šalčiui skirtingas. Kruopščiau reikia pridengti visžalius augalus. Jei krūmas auga atviroje vietoje, žiemą jį apšviečia saulė, pridenkite keliomis stačiai įsmeigtomis eglišakėmis arba lengva palapine, padaryta iš daržo (ne polietileninės) plėvelės.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Sausio 22, pirmadienis.
  Saulė teka 08:24, leidžiasi 16:37.
  Mėnulis teka 10:41, leidžiasi 22:39.
  Mėnulis Avine 08:27, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis sausio 17 d.
  Anastazas, Asta, Nastė, Vincas, Vincenta, Vincė, Džiugas
  Vaisių diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite paprikas, kurios augs šildomame šiltnamyje. Jei kai kurių daržovių (morkų, ropių, burokėlių, salotų) sėklas suklijuosite ant popieriaus, tai pavasarį bus mažiau darbo, Apžiūrėkite, ar gerai nuo šalčio ir vėjų apsaugoti rododendrai, krūminiai bijūnai, didžialapės hortenzijos ir kiti lepesni augalai. Sniego užmeskite ant rožyno. Pjaukite medieną.
  Šaltas sausis žemdirbiams paguoda.

Apklausa

Ar užsisakytumėte elektroninę „Sodo spalvų” prenumeratos versiją?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082