Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 10
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 81
Augalų pasaulis – Viendienės
Plačiau »
2018 m. Nr. 10
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Chrizantemos peržydėjo: išmesti ar palikti?

Kai vasarą žydėjusios gėlės išsigąsta rudens vėsos, chrizantemos ima skleisti savo žiedus. Chrizantemos nebijo vėsesnės temperatūros, gausaus rudens lietaus ar net grybštelinčio šaltuko. Bet nužydėjus, kyla dilema: išmesti ar palikti?
 

Neskubėkite išmesti peržydėjusių chrizantemų. Paruoškite jas ramybės periodui. Stiebus nupjaukite, palikdami 5–6 cm virš šaknies kaklelio, ir persodinkite į didesnius vazonus ar dėžes, pripildytas durpių substrato su trąšomis. Šešias savaites laikykite šviesioje patalpoje, 5–6 ºC temperatūroje. Palaipsniui kelkite temperatūrą iki 16 ºC. Naujus ūglius vasario viduryje galėsite įšaknydinti ir pasodinti į vazonus – turėsite motininių augalų vėlesniam dauginimui.
Pradžioje chrizantemos laistomos labai saikingai, o pradėjus kelti temperatūrą – gausiai. Kas 1–2 savaites papildomai patręškite. Vandens ir tirpalo temperatūra turi būti 18–20 ºC. Esant per didelei oro drėgmei, chrizantemos gali susirgti miltlige.
Smulkiažiedes galite palikti žiemoti inspektuose. Prasidėjus šalčiams nuskinkite senus lapus ir patrumpinkite stiebus, uždenkite sausais lapais. Inspektus apdenkite lentomis. Ant viršaus užberkite lapų, durpių ar kitos šiltinamosios medžiagos. Pavasarį, pasibaigus šalčiams, chrizantemas nudenkite. Paprastai jos jau būna išleidusios stiprius ūglius, kurie gali įsišaknyti. Dalį naudokite dauginimui, o kitus palikite žydėti rudenį.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Spalio 19, penktadienis.
  Saulė teka 07:56, leidžiasi 18:11.
  Mėnulis teka 16:53, leidžiasi 01:18.
  Mėnulis Žuvyse 23.20, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 16 d.
  Geisvilas, Kleopatra, Laura, Izaokas, Karina.
  Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, tręšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  Kiškiai rudenį laukuose ir soduose – bus šalta žiema.

Apklausa

Kada baltinate vaismedžių kamienus?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082