Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 80
Augalų pasaulis – Moliūginės daržovės
Plačiau »
2018 m. Nr. 2 (50)
Žolynų žurnalas
Plačiau »
2018 m. Nr. 7
Sodo spalvos
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Chrizantemos peržydėjo: išmesti ar palikti?

Kai vasarą žydėjusios gėlės išsigąsta rudens vėsos, chrizantemos ima skleisti savo žiedus. Chrizantemos nebijo vėsesnės temperatūros, gausaus rudens lietaus ar net grybštelinčio šaltuko. Bet nužydėjus, kyla dilema: išmesti ar palikti?
 

Neskubėkite išmesti peržydėjusių chrizantemų. Paruoškite jas ramybės periodui. Stiebus nupjaukite, palikdami 5–6 cm virš šaknies kaklelio, ir persodinkite į didesnius vazonus ar dėžes, pripildytas durpių substrato su trąšomis. Šešias savaites laikykite šviesioje patalpoje, 5–6 ºC temperatūroje. Palaipsniui kelkite temperatūrą iki 16 ºC. Naujus ūglius vasario viduryje galėsite įšaknydinti ir pasodinti į vazonus – turėsite motininių augalų vėlesniam dauginimui.
Pradžioje chrizantemos laistomos labai saikingai, o pradėjus kelti temperatūrą – gausiai. Kas 1–2 savaites papildomai patręškite. Vandens ir tirpalo temperatūra turi būti 18–20 ºC. Esant per didelei oro drėgmei, chrizantemos gali susirgti miltlige.
Smulkiažiedes galite palikti žiemoti inspektuose. Prasidėjus šalčiams nuskinkite senus lapus ir patrumpinkite stiebus, uždenkite sausais lapais. Inspektus apdenkite lentomis. Ant viršaus užberkite lapų, durpių ar kitos šiltinamosios medžiagos. Pavasarį, pasibaigus šalčiams, chrizantemas nudenkite. Paprastai jos jau būna išleidusios stiprius ūglius, kurie gali įsišaknyti. Dalį naudokite dauginimui, o kitus palikite žydėti rudenį.


    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Liepos 16, pirmadienis.
  Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:46.
  Mėnulis teka 09:21, leidžiasi 23:44.
  Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis liepos 13 d.
  Danguolė, Faustas, Vaigaudas
  Škaplierinė. Prapjovos
  Šaknų diena. Galima sėti, sodinti daržoves, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, persodinti kambarines ir balkonines gėles, sėti veją. Dauginkite rožes pusiau sumedėjusiais auginiais, persodinkite vilkdalgius. Dauginkite žaliaisiais auginiais daugiametes gėles: šluotelinius ir ylalapius flioksus, šilokus, rudgrūdėles, monardas, pūstataurius, gvazdikus. Galima dalinti peržydėjusių bijūnų ir vilkdalgių kerus. Juos sodinkite patrumpinę lapus iki 2/3. Dalinkite ir į naujas vietas perkelkite ylalapius flioksus, uolaskėles, perkūnropes, šilokus, žiemes, čiobrelius. Netinkamas metas sėti ir sodinti salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  Liepą pradėję rausti šermukšniai žada ankstyvą, šaltą žiemą.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082