Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Kas laimėjo „Schultz“ trąšas?
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 1 (49)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Ilgai neblėstantis astrancijų grožis

Astrancija (Astrantia L.) – nereiklus daugiametis žolinis salierinių (Apiaceae Lindl.) šeimos augalas. Ji auga po medžiais, miško aikštelėse, kalnų šlaituose, pievose, prie upelių, derlingoje ir visą laiką drėgnoje, bet neužmirkusioje dirvoje. Viena geriausių šios gėlės savybių – ilgas žydėjimo laikas: prasideda vasaros pradžioje ir trunka visą vasarą, o pavienių žiedų būna iki vėlyvo rudens.
 

Nors rūšinių astrancijų žiedynai neišsiskiria spalvingumu, dydžiu, tačiau yra ypatingi. Jie panašūs į žvaigždes. Matyt, dėl šios priežasties augalams suteiktas toks vardas (graikų kalboje aster reiškia ‘žvaigždė’, antios ‘panašus’).
Nesudėtinga priežiūra, atsparumas ligoms ir kenkėjams – tai tik kelios geros šio augalo savybės.

Svarbiausia – tinkama vieta

*Astrancijų auginimas nesudėtingas, svarbiausia – parinkti tinkamą vietą. Geriausiai jos auga ūksmingame kampelyje, sunkesnėje derlingoje ir drėgnoje žemėje. Jos gali įsitvirtinti ir šviesioje vietoje (ypač veislės, kurių lapai margi), tačiau ten turėtų būti nuolat drėgna.
*Nepersodintos astrancijos gali augti 5–7 metus. Jos pakankamai atsparios šalčiui, tad žiemai nereikia dengti.
*Astrancijos pasisėj, tad laiku nepašalinus nužydėjusių žiedynų, sėklos išbyrės. Jos renkamos rudeniop ir iš karto pasėjamos tiesiai į dirvą.
*Kerai dalijami pavasarį arba rudenį. Sodinami 30–35 cm atstumais.
*Veislės dauginamos kero dalimis. Sėjinukai neturi joms būdingų požymių.

Sodinkime grupelėmis


Astrancijas geriausia sodinti didesnėmis grupėmis po medžiais, senuose parkuose, prie upių ar kitų vandens telkinių. Augalus dekoratyviais spalvingais žiedais galima suburti nedidelėmis grupėmis, derinti su 500 Internal Server Error

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at webmaster@stat-counters.net to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

melsvėmis, bruneromis, liguliarijomis, rasakilomis, kraujažolėmis, snapučiais, vingiorykštėmis. Jie tinka daugiamečių gėlių apvaduose, laukinių augalų gėlynuose.
Skinti ir džiovinti astrancijų žiedynai naudojami floristikoje.

Dėmesio: atbaido šliužus!

Didžiosios astrancijos šaknys naudojamos medicinoje. Jos vertinamos ne tik dėl neįprastų žiedynų. Galbūt nedaug kas pastebėjo, kad šie augalai skleidžia nežymų specifinį kvapą, kuris atbaido šliužus. Dėl šios savybės šliužai astrancijų ne tik neėda, bet ir vengia prisiartinti prie jų. Tad jas galima sodinti šalia kitų augalų kaip apsauginį barjerą.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Balandžio 20, penktadienis.
  Saulė teka 06:05, leidžiasi 20:32.
  Mėnulis teka 09:05, leidžiasi 00:41.
  Mėnulis Vėžyje 17.27, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 16 d.
  Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (salierus, petražoles, lapinius burokus, kopūstus, salotas, išskyrus gūžines, špinatus), sėti veją, laistyti kambarinius augalus, tvarkyti sodą, aplinką. Rinkite vaistinius augalus (lapus, stiebus). Šią dieną organizmą palankiai veikia vaistažolių vonios, patartina valgyti lapines daržoves. Dar kartą kruopščiai peržiūrėkite sėjos ir sodinimo planą. Norėdami užsiauginti sveiką ir gausų daržovių derlių, patikrinkite, ar teisingai pasirinkote sėjomainą ir priešsėlius. Tik gerai suplanavę darbus išvengsite kenkėjų, ligų, piktžolių. Nepatartina sodinti aukštyn augančių augalų.
  Kai patekanti saulė neaiški, balzgana, tai bus lietaus, o kai ji tyra, aiški, tai bus giedra.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082