Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Kas laimėjo „Schultz“ trąšas?
Sukimo antgalių komplektų laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 4
Mano sodyba
Plačiau »
2018 m. Nr. 4
Sodo spalvos
Plačiau »
2018 m. Nr. 79
Augalų pasaulis – Sodo genėjimas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Gėlyno apvadas: originalios idėjos

Nusprendėte patobulinti savo gėlyną, tarsi dailės kūriniui parinkdami rėmelį – apvadą? Kam iš tiesų teiksite pirmenybę: funkcionalumui, estetikai ar originalumui? Kaip tik nuo to 500 Internal Server Error

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at webmaster@stat-counters.net to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

labiausiai priklausys apvado medžiaga ir išvaizda. Čia siūlomos idėjos nebūtinai ilgalaikės, tačiau galbūt gerokai įdomesnės nei pabodę akmenų ar plytelių borteliai. Ypač jei neapsisprendžiate, kur dėti seną nenaudojamą virvę, nudžiūvusio medelio kamieną...

Stora virve perjuostas gėlynas – tarsi į sodą atkeliavusi jūrininko gyvenimo vizija. Ja sujungti skirtingi dizaino elementai: samanomis, eraičinais, viksvomis apaugęs tvenkinėlis ir gėlynas, sukurtas iš paparčių, rožių, katilėlių. Teigiama virvės savybė – lankstumas. Galėsite ją išlenkti tiksliai pagal gėlyno formą.

Virvė skiria terasos gėlyno augalus: plautes (Pulmonaria), dirvines buožaines (Knautia arventis), strypainius (Phalaris), kiškiagrikius (Luzula). Ji patiesta tiesiai ant grindinio. Taip efektyviai apsisaugosite nuo nešvaros – virvė užkirs kelią nuolat terasą teršiantiems žemės gabalėliams. Toks apvadas, be abejo, ne pats patvariausias, bet originalus.

Ar nudžiūvusio medelio kamieną jau nusprendėte panaudoti malkoms? Kitas sprendimas gerokai kūrybingesnis ir efektyvesnis. Jei gėlyno pakraštys yra tiesus, jį pabrėžti galima šalia paguldžius medelio kamieną. Beržas ypač efektingas ir dekoratyvus.

Net minimalus ir visiškai lengvai padaromas apvadas iš kelių gluosnio vytelių gali estetiškiau žymėti gėlyno ribas. Jei mažas gėlynėlis po medžiu sukurtas tik iš darželinės juodgrūdės (Nigella damascena), dekoratyvinio česnako, mėtos, buksmedžio, ir apvadas neturėtų būti pernelyg puošnus ar krentantis į akis. Į žemę įkalti keli kuoliukai suteiks jam stabilumo.

Aukštesni pinti apvadai atstoja tvoreles ir gėlynui suteikia kaimišką išvaizdą. Juos taip pat patartina derinti prie augalų spalvos. Gėlynas, sukurtas iš šiltų spalvų augalų – rūgties (Polygonum), osmundos (Osmunda), heleboro (Helleborus), blužniapaparčio (Athyrium), lantanos (Lantana), zelandlinio (Phormium), lauramedžio (Laurus), darniai dera su natūraliu šiltu apvadu. Jis tiksliai suskaido erdvę.

Tankus ir ypač dekoratyvus bambukinių lazdelių apvadas tinka nedidukams ploteliams, smulkialapių ir trapius žiedelius turinčių augalų gėlynams. Jis ypač gražiai įrėmina prieskonines žoleles.

    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Balandžio 20, penktadienis.
  Saulė teka 06:05, leidžiasi 20:32.
  Mėnulis teka 09:05, leidžiasi 00:41.
  Mėnulis Vėžyje 17.27, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 16 d.
  Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (salierus, petražoles, lapinius burokus, kopūstus, salotas, išskyrus gūžines, špinatus), sėti veją, laistyti kambarinius augalus, tvarkyti sodą, aplinką. Rinkite vaistinius augalus (lapus, stiebus). Šią dieną organizmą palankiai veikia vaistažolių vonios, patartina valgyti lapines daržoves. Dar kartą kruopščiai peržiūrėkite sėjos ir sodinimo planą. Norėdami užsiauginti sveiką ir gausų daržovių derlių, patikrinkite, ar teisingai pasirinkote sėjomainą ir priešsėlius. Tik gerai suplanavę darbus išvengsite kenkėjų, ligų, piktžolių. Nepatartina sodinti aukštyn augančių augalų.
  Kai patekanti saulė neaiški, balzgana, tai bus lietaus, o kai ji tyra, aiški, tai bus giedra.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082