Pradžia
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Žurnalas „Mano sodyba“
Klausk specialisto
Augalų katalogas
Sodo spalvų virtuvė
Prenumeratos loterijos laimėtojai

Dėmesio!

Naujausi leidiniai

2018 m. Nr. 79
Augalų pasaulis – Sodo genėjimas
Plačiau »
2018 m. Nr. 2
Sodo spalvos
Plačiau »
2017 m. Nr. 4 (48)
Žolynų žurnalas
Plačiau »

Sodas

  Spausdinti

  Palaikomasis genėjimas: kodėl jis reikalingas?

Įsivaizduokite, kad augalo laja jau suformuota. Aukštis dar pakankamai geras. Derėjimas – nuodėmė būtų skųstis. Tereikia palaikyti tokią būklę kuo ilgiau, todėl šįkart pakalbėsime apie palaikomąjį genėjimą.

Palaikomojo genėjimo nauda

Palaikomojo genėjimo tikslas – neleisti lajoms išplisti už nustatytų ribų ir sutankėti, šakoms apsinuoginti. Be to, svarbu, kad augalai derėtų. Kad šis genėjimas būtų veiksmingas, jį reikėtų atlikti reguliariai. Jei jums atrodo, kad lajos geros ir metelius kitus galima jas palikti ramybėje, žiūrėkite, kad paskui netektų gailėtis. Net po nedidelės pertraukos teks labai smarkiai genėti.
Augalai į smarkų genėjimą sureaguos tuoj pat. Kol jie neatkurs prarastos antžeminės dalies, tol nenusiramins. Pirmiausia atsiras daug vilkaūglių netoli nuo šakų nuopjovų. Jei laja mažinta, jų prižels ant visų šakų ir kamieno.
Kaulavaisiniai augalai, į žemaūgius poskiepius įskiepytos kriaušės ir obelys taip pat išaugins daug šakninių atžalų. Norint pašalinti pažeidimus, reikės kito smarkaus genėjimo, kuris sukels naują augimo protrūkį. Taip ir dirbsite tuščiai: medis vis augins medieną, o jūs ją šalinsite.
Prie palaikomojo genėjimo priskiriamas retinimas, padedantis reguliuoti generatyvinių organų skaičių. Atminkite, kad sėklos, kaip dauginimosi organai, turi pirmenybę į viską, ką užaugina augalas. Jos pasiima visas būtinas organines medžiagas. Ir visai nesvarbu, kad sėklos sveria nedaug. Sausųjų medžiagų jose yra iki 80 % ir daugiau, o kituose augalų audiniuose – tik nuo 5 iki 20 %.

Žiedų ir užuomazgų retinimas


Žiedų ir užuomazgų retinimas ypač naudingas augalams, turintiems dirbtines lajas. Žiedai išskinami per patį žydėjimą. Galima pašalinti kas antrą žiedyną arba kiekviename žiedyne palikti po 1–2 labiausiai išsivysčiusius žiedus (obelų – vidurinį, o kriaušių – apatinį).
Užuomazgos retinamos tuoj po žydėjimo, kol vaisiai nedideli ir nepradėjo natūraliai kristi. Jei taip atsitiko, žinokite, kad pavėlavote ir atlikti šio darbo jau nebėra prasmės.

Bus tęsinys.    Daugiau straipsnių
Jūsų komentaras :
Jūsų vardas*:
Komentaras (iki 1000 simbolių)*:
:) (laimingas) :D (super)
(hi) (paraudes) (fu) (kvailas)
(keista) :P :( (valio)
(nesamone) (masto) 8| (ok)
Apsaugos kodas*:
* - laukai turi būti užpildyti

Šiandien

  Vasario 25, sekmadienis.
  Saulė teka 07:18, leidžiasi 17:47.
  Mėnulis teka 12:14, leidžiasi 03:56.
  Mėnulis Vėžyje 05.06, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis vasario 23 d.
  Margiris, Rasa, Regimantas, Viktoras.
  Lapų diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves (svogūnus, krapus, salotas, išskyrus gūžines), augančias šildomame šiltnamyje ar ant palangės, laistyti kambarinius augalus. Tamsiame rūsyje ar sandėliuke želdinkite cikorijas žiemos stalui paįvairinti. Atrinkite stambesnius, neišsišakojusius šakniavaisius ir laikykite gilioje dėžutėje, smėlyje ar žemėje. Netinkama diena sėti vijoklinius augalus.
  Žiema su 500 Internal Server Error

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at webmaster@stat-counters.net to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

varvekliais, vasara su avižomis.

Apklausa

Ar žurnale „Mano sodyba“ norėtumėte daugiau straipsnių, paremtų užsienio šalių patirtimi?

 El. paštas: redakcija@sodospalvos.lt, tel. (8 5) 275 2082